Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

Świetnie, że masz już prąd i zamówione piece, gorzej z tymi wylewkami... Takie sytuacje pozostawiają niesmak, a przeprosiny niczego nie zmieniają. Pewnie firmie brakuje rąk do pracy i wzięli jakichś pierwszych lepszych robotników, z grubsza znających się na temacie i są tego efekty. Szkoda, że tak wyszło, mam nadzieję, że da się to poprawić. Współczuję kłopotu :(

Jedno jest pewne - tej firmy do wylewek umawiać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O kurczę, naprawdę to jest wkurzające - myślę o tej ekipie i ogólnie o całej firmie - oprócz przeprosin powinni przynajmniej dać Wam jakis rabat, bo przeciez część z tych rzeczy trzeba będzie jakos poprawić, a to jednak koszty... Jeśli nic nie zaproponują, to na czarną listę z nimi, bez żadnych sentymentów:mad:

Bardzo elegancki kominek, na piecach wprawdzie się nie znam, ale wygląda profesjonalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na budowie tempo przyspieszyło! :)

Skosy ocieplone przez moich chłopaków międzykrokwiowo, dziś przykręcają pod krokwiami Thermano. Robi się coraz cieplej w domku, a trzeba zdążyć przed myszami. :)

Szambo wykopane i podłączone - hura!

Dziś odebraliśmy 169 paczek styropianu na elewację, jutro przyjeżdża rusztowanie i chłopcy z sąsiadem do pomocy, zaczynają zabawę.

W sobotę przyjeżdża już drugi raz serwis do okien, tym razem z suwanki wypadła uszczelka...

W piątek montaż drzwi głównych wejściowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garderoba gotowa:

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/CAM00311.jpg

 

Wygląda już jak gotowa ściana. Wciąż się zastanawiamy nad zabudową - czy tradycyjnie g-k, czy może coś innego. W każdym razie to jest trochę dalsza przyszłość, bo finansowo już sięgamy dna w skarbonce i trzeba się skupić na tym, by zrobić parter na gotowo do zamieszkania, góra się będzie wykańczała swoim tempem, trochę wolniejszym.

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj - hahaha! :D

 

Mamy drzwi! Labradory dziś zostały wstawione:

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/IMG_2958.JPG

 

Pierwsza ściana została w całości dziś ocieplona. :)

 

Zamówimy chyba takie daszki nad drzwi, jak poniżej - mamy dwa wejścia gospodarcze, które musimy osłonić. Wydaje mi się, że będą wystarczające.

 

daszek-plaski-szer-120-x-gl-90-cm,big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed południem udało się mojemu mężowi i pomocnemu sąsiadowi zakołkować całą ścianę.

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/20161015_103833.jpeg

 

Popołudniu już z pomocą mojego Taty zaciągnęli klejem i siatką całość, dzięki czemu możemy oddać już wypożyczone rusztowanie.

 

Dziś Tata z wujkiem sznurują do końca rozdzielnicę, a mój mąż ociepla powoli strych.

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/14724103_1590028997689810_1770627318_o.jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/14689819_1588829704476406_1105752048_o.jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/14689126_1588822931143750_948759760_o.jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/14724099_1588822934477083_656068787_o.jpg

 

Niestety co dobre szybko się kończy i urlop (pracowicie wykorzystany) dobiegł końca, prace będą się od poniedziałku posuwały znacznie wolniej. W planach jednak jest ocieplenie całego domu w ciągu najbliższych dwóch tygodni, wysprzątanie wylewek, zamontowanie pieca i pomalowanie ściany wokół niego.

31 października możemy rozpocząć wygrzewanie wylewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother, gospodarcze mamy od południa i od północy. :) Od zachodu rzeczywiście bardzo deszcz może zacinać, nasza ścian zachodnia jest ciągle mokra.

Gdyby chodziło u mnie o główne drzwi wejściowe - też wolałabym ganek niż taki niby daszek. Na szczęście nad głównymi mamy podcień, więc tam problem sam się rozwiązał. Te daszki są trochę prowizoryczne, lekkie to i może niezbyt piękne, ale trochę osłonią drzwi od słońca (po stronie południowej) i nie będzie śnieg z dachu leciał na głowę jak się stanie pod drzwiami.

W każdym razie już je kupiłam, ale zamontują dopiero po ociepleniu.

 

Tato mój dziś obrabia dwa okna styropianem i siatką... Zejdzie mu pewnie cały dzień, ale robi to perfekcyjnie. :)

Zdecydowaliśmy, że tynk, podbitkę i parapety zewnętrzne zostawiamy na wiosnę. Już lista rzeczy do zrobienia "na wiosnę" robi się coraz dłuższa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszki są ok, nie mam nic przeciwko nim, tylko coś innego mi się marzy ;) Ich funkcjonalność jest bezsprzeczna.

Drugie z moich drzwi są od północy i tam już w projekcie przewidziano wysunięty daszek. Zachciało mi się dorabiać drzwi, no to teraz mam ;)

 

Podziwiam Twojego Tatę za prace przy klejeniu siatki - dla mnie to póki co czarna magia, a przecież trzeba uważać, żeby prosto wyszło.

Zastanawiałaś się już nad wyborem parapetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też dorobiliśmy drzwi, zamiast bramy garażowej. A drugie gospodarcze w projekcie nie mają żadnego osłonięcia, co jest głupotą, biorąc pod uwagę fakt, że nie są nawet pod okapem dachu, tylko pod tarasem, gdzie okap attyki będzie kilkucentymetrowy. Bezsens. Także daszki już są. A jak będą wyglądać, zobaczymy ;)

 

Tata ociepla już czwarty dom, także trochę wprawy ma. I jest w ogóle bardzo dokładny, robi niektóre rzeczy wolniej niż np. nasz sąsiad, ale zawsze jego praca jest idealna. ;)

 

Co do parapetów. Tak zastanawiałam się nad stalowymi w okleinie drewnopodobnej z firmy z Kielc. Chyba nikt inny nie robi parapetów w kolorze winchester, czyli takim jak nasze okna. Wygląda to bardzo fajnie. Tak samo podbitka. Jednak martwi mnie jedna rzecz. Powiedzieli mi, że docinają kawałki maksymalnie 2 m. Nie wiem czy dotyczy to tylko podbitki czy też parapetów. Jeśli tak, to podejrzewam, że będziemy musieli ich odrzucić, bo jedno nasze okno ma szerokość 2,5 m. Nie wydaje mi się, by dobrym rozwiązaniem było robienie łączonego parapetu z dwóch kawałków, szczególnie, że to okno jest nisko i od drogi. Zobaczymy, na razie sprawa zostaje odroczona do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła się nam koncepcja podłogi w salonie/kuchni/holu... Zamiast drewnopodobnej pójdziemy chyba w ciemną szarość.

Trochę przy tym głupieję, ale jak popatrzyłam na nasze okna winchester (PCV, które do prawdziwego dębowego winchestera mają daleko), później na nasze drzwi w kolorze ciemnej sosny (bo kupiliśmy sosnowe i trzeba było dobierać jak najbardziej podobne do okien - ale nie są idealnie takie same) i na nasze schody dębowe - najprawdopodobniej zdecydujemy się na naturalny dąb, to stwierdziłam, że do tego miksu odcieni już nie wcisnę kolejnego czegoś drewnopodobnego.

Musimy to jakoś uspokoić, także najbardziej oczywista wydaje mi się szara podłoga. Tylko jakie płytki? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...