Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wybrałam podbitkę pcv, bo też nie uśmiecha mi się jej konserwacja ;) Nad tarasem wolałabym drewno, ale pewnie nie będziemy mieszać.

 

Tsunami, jeżeli zdecydowałaś się na szare płytki, to teraz wszędzie jest ogromny wybór. Matowe, błyszczące, duże, mniejsze, imitujące beton, imitujące kamień, no mnóstwo. Cenowo też bardzo zróżnicowane. Pojeździj po sklepach, z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, będziemy malować. Myślę, że pod koniec listopada i też w połowie listopada chcemy je zagruntować. Będzie to robił pewnie sam mój mąż, bo skoro jestem w ciąży, to nie będę mogła mu pomóc. 670 m2 ścian i sufitów pewnie trochę mu czasu zabierze. :)

Gdybym to ja wiedziała jakimi farbami będziemy malować. :p Zapewne akrylowymi, raczej kolory jasne - być może wszystko na biało, a za rok-dwa będziemy malować pewnie jeszcze raz, jak się już te ściany ładnie odstoją i porządnie wysuszą, wtedy myślę, że przed lateksowymi nie będę już miała oporów. Póki co ma być tanio i do zamieszkania. ;)

 

EDIT:

Mały edit, ale dosyć szybko się jednak zdecydowałam na farbę - KABE AQUATEX. Nie potrzebuje gruntu, maluje się nią dwa razy. Jest krzemianowa i oddychająca. Czyli jak nam te tynki nie doschną, to i tak się nic nie stanie, bo wg instrukcji tynki gipsowe można malować już po tygodniu od ich nałożenia. Idealna dla nas. :)

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewna, że nie chcesz tynkow gruntować? Hmm... ja tylko tak się glośno zastanawiam, ale grunt ma swoje zalety, ściana nam się mniej kruszy po gruncie, jest lepsza przyczepność :)

My będziemy gruntować śnieżką białą gruntującą.. czytałam, że ludzie często tak gruntują knauf diamand i jest ok.

Aczkolwiek dla męża to 2x więcej pracy i to samemu... :/

 

Już nawet czytałam o tych pistoletach do farb, ale niektórzy polecają, inni mówią, że szybciej już wałkiem idzie, więc nadal nic nie wiem ;)

 

A byłam dziś w tauronie i mamy zmieniona taryfę na G12W, tą z weekendami ;) więc jest nadal :) i uwaga! nie było nikogo do okienka :cool: cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputku, właśnie myślałam podobnie jak Ty, że zagruntujemy Śnieżką. Ale potem doczytałam, że to grunt lateksowy i już mi się to przestało podobać. U nas tynki miejscami są bardzo grubo i jak wydłubywaliśmy tam do czegoś dziurę to było widać, że ściana z wierzchu bialutka, a głębiej mokra. Przy takiej pogodzie jak teraz nie liczę na to, by nam te tynki porządnie wyschły przez zimę nawet przy ogrzewaniu włączonym.

Farba KABE jest sama dla siebie gruntem, dlatego trzeba pomalować dwa razy i pierwszy raz w większym rozcieńczeniu z wodą. Pod nią nie wolno stosować innych gruntów, takie są zalecenia od producenta. Także nie martwię się o brak typowego gruntu. Jestem pewna, że część ścian będzie do odmalowania po roku, maks 1,5 - przy małych dzieciach, także wtedy można i porządnie zagruntować, i zdecydować się na zmywalne farby lateksowe. Teraz mam w założeniu jak najbardziej naturalnie i by umożliwić ścianom swobodne schnięcie. W dodatku jeszcze nie mam koncepcji obłożenia ścian we wszystkich pomieszczeniach, a biała farba do wszystkiego może być podkładem.

Zresztą w ten oto sposób skończyły się nam pieniądze z kredytu i jak się okazuje za bankowe pieniądze i nasz wkład własny osiągniemy jedynie bardzo lichy stan deweloperski, bo z jedną łazienką. :)

Reszta będzie się posuwała powolutku z bieżących środków. Jednak wszystkie wielkie wydatki mamy albo za sobą albo jesteśmy w trakcie ich realizowania.

Tempo trochę zwolni, ale dom już będzie domem. :)

 

Dziś przyjechał nasz własny peleciak. :) Jest piękny, o ile tak można powiedzieć o piecu. :p Zamówiłam też paletę peletu (dzięki pestko za namiar).

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/FullSizeRender (1).jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/FullSizeRender.jpg

 

Geodeci do inwentaryzacji zamówieni, a jutro przy odrobinie szczęścia i chęci złożę wniosek o nadanie numeru. :)

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem rozterki,i może popytaj forumową Emilkę ona ma super naturalnie pomalowane ściany pokostem lnianym z wapnem o ile nie pokręciłam ale eko i oddychające na pewno cały dom na biało tylko błękit i córci pokoju bo dodała barwnika,gdzieś wklejała nawet zdjęcia tych specyfików i instrukcję Pestka może pamięta?No i ponoć super tanio wychodzi bo z mojego rozeznania wiem że Kabe do tanich nie należy a planujesz na krótko...

 

No i sama pamiętam jak długo u nas schły tynki masz rację żeby nie dawać lateksu,a na forum jest wątek śnieżka uciążliwy smród czy jakoś tak,ludzie mieli problemy z tą firmą nie pamiętam czy z gruntem czy farbą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten peleciak :)

 

Rozumiem rozterki,i może popytaj forumową Emilkę ona ma super naturalnie pomalowane ściany pokostem lnianym z wapnem o ile nie pokręciłam ale eko i oddychające na pewno cały dom na biało tylko błękit i córci pokoju bo dodała barwnika,gdzieś wklejała nawet zdjęcia tych specyfików i instrukcję Pestka może pamięta?No i ponoć super tanio wychodzi bo z mojego rozeznania wiem że Kabe do tanich nie należy a planujesz na krótko...

 

No i sama pamiętam jak długo u nas schły tynki masz rację żeby nie dawać lateksu,a na forum jest wątek śnieżka uciążliwy smród czy jakoś tak,ludzie mieli problemy z tą firmą nie pamiętam czy z gruntem czy farbą...

 

Emilka ma pobielone ściany wapnem z dodatkiem barwnika.

Pokost lniany jest do drewna na zewnątrz :)

Też czytałam o śmierdzącym gruncie śnieżki. U niektórych śmierdziało kocim moczem od razu po malowaniu a u innych dopiero po jakimś czasie. I to do tego stopnia, ze nie dało się wytrzymać, a wietrzenie nie pomagało :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no właśnie tak myślałam, że pokost to do drewna. :)

U nas wapno odpada, bo ja może mogłabym być taka eko, ale jest też ta druga połówka - mąż mój. :) Który w dodatku będzie malował :p

Także może być eko, ale nie aż tak ;)

 

Nie chciałam porównywać cen tej farby z innymi, bo łatwiej mi przełknąć cenę, jak nie mam porównania. :p

No ale Bejaro skoro o cenie wspomniałaś, to musiałam. :p Do tanich nie należy, ale są droższe, więc ufff. :)

Zamówiłam wstępnie 5 wiaderek na sufity ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwsze słyszę o śnieżce takie rzeczy :o

ja jakoś wymalowałam cały dom tą śnieżką gruntującą i nic nie śmierdziało ani na początku ani teraz po dłuższym czasie już :)

i polecam bardzo bo ściany zabezpieczone nie chłoną już później tak farby a poza tym podkład jest i ściany już inaczej wyglądają po samym gruncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde pokręciłam ale jestem pewna że to nie było samo wapno tylko z czymś nawet Emilka wklejała ten dodatek w beczce czy słoikach i instrukcja proporcji była tego jestem pewna :bash:

 

Anula kiedy malowałaś może była wcześniej taka partia albo reagowało na konkretną serię tam było coś o barwach natury i innej serii farb ludzie dochodzili z czym to wchodziło w reakcję a wzmagało się kiedy robiło się gorąco 26 stopni i świeciło słońce na te pomieszczenia.

 

A co do kabe farb wewnętrznych nie znam ale miałam pomalowany tynk zewnętrzny na starym domu tą farbą lata wytrzymała super.

 

Teraz też poszedł na zewnątrz ale już tynk tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...