Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

Liliputku, to tylko dwie pod kominek, bo na resztę to już i finansów brak. :p

Ale póki co też czasu, by to wszystko samodzielnie ogarnąć i zrobić, więc na razie nawet się nie rozglądam za innymi. Musimy skończyć ocieplanie zewn., przed montażem schodów musimy zrobić sufit na klatce schodowej, a to będzie wyzwanie, bo ma 6 m wysokości :/

A kiedy ogrodzenie, które tak zaczęte straszy, a siatka leży od pół roku pod domem? :p

Przed nami też malowanie. To wszystko już kupione i czeka, a w tygodniu może mamy 2 dni, żeby cokolwiek zrobić.

Ale jest tak ciepło już w domu, dzieci ku mojemu przerażeniu boso po wylewce biegają (skąd one wiedzą, że tam jest ciepło?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trochę spięliśmy się jednak w sobie i ciśniemy na wykończeniówkę.

Zamówiłam płytki na dół. Znalazłam w niesamowitej cenie, ale w sprzedaży paletowej, także chociaż potrzebowaliśmy 75 m2, to zamówiłam 100 m2 - zawsze można do czegoś je wsadzić, nawet do kotłowni za tę cenę mi absolutnie nie żal.

Paradyż Holzter Beige 9,8x40 cm, a moją inspiracją było to zdjęcie jednej z forumowiczek (cronin) z wątku o płytkach drewnopodobnych:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=234121&d=1389300618

 

Marzyła mi się jodełka, te mnie zauroczyły, także będą do salonu, holu, pokoju gościnnego, kuchni i może do wiatrołapu i kotłowni. Zobaczymy :D

Od 21 mój Tata jest na urlopie i moja Mama też. Także Tata położy płytki, a Mama będzie malować (mąż niestety ma dużo pracy w tym tygodniu), a ja nie mogę wdychać farb. :D Czyżby Sylwester w Nowym Domu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsunami aaa, szalejecie! Będzie pięknie, ale jestem nieobiektywna, bo też uwielbiam jodełkę. Jeśli zapas trafi do kotłowni, to będziesz miała najładniejszą kotłownię na forum ;) Trzymam kciuki za dzielnych Rodziców :)

No to dzieci już się zadomowiły, skoro im jest ciepło, to chyba faktycznie jest ciepło :) Wykańczacie od razu górę, czy na razie wprowadzacie się na sam dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj, plan jest wprowadzić się tylko na dół, góra surowa. Ale będziemy ją robić na bieżąco. Teraz przy samodzielnej pracy widać jak dużo nas kosztują dojazdy codzienne do domu, by coś zrobić - czasu i pieniędzy, bo benzyna nie jest za darmo. ;)

Najwygodniej będzie pracować - mieszkając tam. Niby to życie w wiecznym remoncie, ale jeśli mąż z Tatą pracowaliby na górze weekendami, to na dole będziemy mieli spokój. Tata może zostać na cały weekend, pracować od rana do późna, zjeść ciepły, ugotowany obiad. Także to są argumenty które przemawiają za jak najszybszą przeprowadzką.

 

Biorąc pod uwagę, że już w domu grzejemy. I grzejemy w obecnym mieszkaniu - żyjemy na dwa domy, co jest droższe, bo płacimy podwójne rachunki, opał też się zużywa.

Także zobaczymy kiedy skarbonka się całkiem wyczerpie, na razie pchamy ile się da.

No i musimy się wziąć za łazienkę. Bo Mama powiedziała, że bez toalety nie będzie malować :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwię się Mamie, ja to samo mężowi powiedziałam :D

Da się żyć w remoncie, my w mieszkaniu mieliśmy remont przez pół roku ;) w tym przez chyba 3 tyg dzień w dzień mąż wkładał wannę, by się umyć i wyciągał, by dalej pracować... :) a jak już będziecie mieć dół zrobiony i tylko góra w remoncie to tym bardziej się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mysław, ciekawa jestem jak Twoje okna będą wyglądały przy tych 30 cm styro. U mnie niektóre znikają przy 20 cm i w sumie żałuję, że są albo że są tak małe. Dokładnie wobec trzech mam takie odczucia.

 

Po 1 - nie jest tak tragicznie, powoli si to zaczyna objawia, ale jeszcze chwila zanim wrzucę całe obmurowane 30cm okno.. w sumie przy mojej dośc dużej bryle, nie wygląda to tak tragicznie, a ponadto lekko poszerzam (10 stopni) lewą i prawą stronę okna od 10 cm od okna (czyli na 20cm od lica elewacji, wycinam 10 stopni z lewej i prawej). zobaczymy, czy się wam zaakceptuje lub spodoba taki koncept. Mi się podoba...

 

Po 2 - piękny krajobraz... ja takiego nie mam, choć...

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/listopad_4/las.jpg

 

;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobimy też przy tych trzech malutkich oknach. Szczególnie, że się okazało, że mój majster się delikatnie walnął o 3 cm i jedno okno jest wstawione 17 cm od ściany bocznej, czyli 3 cm brakuje na styropian. I to przy samych drzwiach wejściowych. Kurde! :/

 

Zamówiliśmy całe AGD do kuchni. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka i płyta indukcyjna BOSCH:

 

http://www.neo24.pl/karty/pliki/zdjecia/fullhd/3D/4242002820590F1.jpg

 

http://www.avans.pl/temp/thumbs-new/3/products/568/670568_1630172_500x500w50.jpg

 

Piekarnik i lodówka Samsung:

 

http://www.neo24.pl/karty/pliki/zdjecia/fullhd/3A/8806086823555F1.jpg

 

http://image.ceneo.pl/data/products/16427255/i-samsung-rf62qers.jpg?=4859c

 

Przed nami nerwowe 2 tygodnie, ale tym razem nie przez budowę. W sobotę moje dzieci miały kontakt z chłopcem, który dziś dostał wysypki i zdiagnozowano mu ospę. Starszą mam zaszczepioną, młodszą przez jej przycięty palec, pobyt w szpitalu po zabiegu, rehabilitację, później rotawirusa, później znowu jakiegoś przeziębienia - odkładałam. I teraz co? Jutro gnam z samego rana do lekarza ją zaszczepić, bo już wychodzi z infekcji i katar się jej w sumie kończy. Dałam jej neosine i pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że w sobotę jeszcze nie zarażał, a ona jakoś się uchroni. Jeszcze ja jestem w ciąży, niby ospę przechodziłam w dzieciństwie, ale niektórzy przechodzą kilka razy, także się boję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodziłaś to raczej jakieś przeciwciała masz, nie martw się, stres Ci nie potrzebny!! :)

Oby dziecko tylko nie złapało... ale mam nadzieję, że wszystko Was obejdzie... u nas neosine dobrze działa, więc życzę Wam zdrówka! :)

 

Co do sprzętów... aż mi głupio... ale chcę taką samą lodówkę :) chociaż jeszcze się zastanawiam, czy nie wolę mieć większej chłodziarki kosztem zamrażarki... bo zamrażarkę i tak mamy osobno... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm właśnie wrzucając tu zdjęcia zauważyłam, że mamy czarny piekarnik. :p Miał być srebrny, ale w ostatniej chwili wybrałam Dual cook, bo było to dla mnie b. ważne, by można było równocześnie piec na dwóch poziomach. Jakoś już nie popatrzyliśmy na kolor. :D

Bez wpadek się obejść nie może. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie zależało na dużej zamrażarce, choć osobną mam w planach kupić również - zawsze mi miejsca w zamrażarce brakuje. A z kolei w samej chłodziarce nie lubię magazynować dużo produktów, bo później tracę kontrolę nad datami ważności i wiele jedzenia idzie w kosz, czego nie lubię. W lecie zawsze nam w lodówce mało miejsca ze względu na garnki i dzbanki z kompotami i lemoniadami ale tak poza tym, znając nas - lepiej, żeby tej przestrzeni nie było za dużo. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja właśnie ze względu na zupę muszę mieć sporą chłodziarkę i jak nadchodzi mi sezon ogórkowy... to mam całą zawaloną ogórkami, porzeczkami... bo nie zawsze zdążę przetworzyć od razu :)

 

jak się kupuje pół świniaka to trzeba miejsca na mrożenie! :D

 

Ale kto tam zauważy, że piekarnik czarny zamiast inox ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne sprzęty, szczególnie lodówka wpadła mi w oko ;)

Nas jest tylko 2 a i tak zamrażarka i chłodziarka ciągle pełne, a kupiłam wysoką 2 metrową lodówkę ;) Tak samo w lecie głównie garnki i owoce zajmują przestrzeń.

 

A co do ospy - nie wiem dokładnie, jak z tym jest, ale podobno ponowny kontakt z wirusem skutkuje zachorowaniem na półpaśca. Nie chcę Cię Tsunami straszyć, ale bądź ostrożna i obserwuj ciało, czy nie ma jakiejś dziwnej krostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...