Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

Dziś - 19. kwietnia o 7:30 koparka wjechała na działkę i zaczęła pracę!!!! :D

Po zdjęciu humusu okazało się, że głębiej ziemia jest w miarę sucha, także dalsze wykopy przebiegają bez problemów. Być może dziś zalejemy ławice. :)

Jutro mam spotkanie z panem od studni głębinowej, także może w ciągu najbliższych 2-3 tygodni wywiercimy studnię.

 

I najważniejsza informacja wczorajszego dnia - PKO przelało pieniądze z ksiązeczek mieszkaniowych i oficjalnie wczoraj kredyt został uruchomiony. Także powoli się rozpędzamy ;)

 

SUPER :wiggle: same dobre wiadomości :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję, jutro jadę podziwiać! :)

Weszło 26 m3 betonu... Duuużo.

 

Otrzymałam dziś pierwszą wycenę okien - 24 tys zł z montażem, z czego połowę kosztuje największa suwanka... :/ A do tego jeszcze 12 okien połaciowych...

Czekam na wariant z fixami, w końcu będziemy mieć WM, więc nie potrzebujemy wszystkich okien otwieranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaja, jakoś nie pomyślałam, że mógłby być jakikolwiek problem z myciem. W środku umyję wewnątrz domu, a na zewnątrz z zewnątrz. Chodzi oczywiście o okna parterowe. Mamy ich dużo i nie sądzę, bym tę właśnie część z nich, co chcemy zamienić na fixy, otwierała kiedykolwiek poza myciem....

Suwanki u nas muszą być :) i muszą być dwie. Może kiedyś będę sobie za to pluła w brodę, a może nie. :) Życie pokaże.W każdym razie projekt ten wybieraliśmy m.in. ze względu na przeszklenia i nie chcę z nich obecnie rezygnować, chociaż jedne drzwi balkonowe z parteru też będą nieotwierane (trzy wyjścia z salonu to lekka przesada).

 

Czekam jeszcze na dwie, trzy wyceny - może będą troszkę korzystniejsze cenowo.

Zbieram się podglądnąć moich panów budujących! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w obecnym domu tarasowe okno suwane i - oprócz niewątpliwych plusów - zauważyłam, że dzieci mają pewien problem z obsługą (myślę o takich dzieciach z grubsza przedszkolnych), raz szarpiąc nieco sfatygowały mechanizm i trzeba było naprawiać... oprócz ceny to też jakoś mnie powstrzymało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek wyszedł ślicznie, takie kolory rozważam na elewację naszego dużego domu ;)

 

Co do okien, u mnie też połowę wyceny stanowią drzwi przesuwne (tylko 1szt) i nie zamieniłabym ich na inne - przeprojektowaliśmy kilka rzeczy, byle mieć szeroką suwankę. Teraz mam otwierane drzwi tarasowe i nie ma tego płynnego, bezproblemowego przejścia na zewnątrz, otwarcie na oścież dwóch skrzydeł zabiera pół pokoju. Dawniej byłam przeciwniczką fixów, ale większość okien na parterze też zamieniam na nieotwierane w ramce, cena o 1/3 w dół a widoki dużo lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaja, ja mam nadzieję, że moja mała przedszkolaczka nie będzie tych drzwi sama obsługiwać do momentu aż nie będzie to dla niej wygodne i niesprawiające trudności. No bo w sumie po co by miała. W lecie te drzwi będą otwarte cały czas, a gdy będą zamknięte, to znaczy, że wychodzić nie wolno. A dziecko w wieku szkolnym to już chyba sprawę ogarnie. Nasza druga suwanka kosztuje połowę mniej niż ta duża. No ale i tak za same suwanki wychodzi ponad 16 tys zł :D

 

Dziś na działce było tak: :p

Jak dobrze mieć sąsiada z traktorem :) Czy wspominałam już, że są najlepsi na świecie? ;)

13001051_968756139838215_7992131357617491703_n.jpg?oh=cd0c56c42f1ae27e134a53d7f397f456&oe=57786E5D

 

Ławice zalane, teraz poziomują, wyrównują. Betonu jeszcze tam wejdzie,

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/lawice.jpg

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/lawice2.jpg

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/lawice3.jpg

Dziś radiesteta od studni szukał wody :D Czary mary odprawione, dwa miejsca na głębokości ok. 25-30 metrów. Będą wiercić za 2-3 tygodnie. No zobaczymy :D

 

A żeby nie było tylko tak gliniasto, to w sąsiadującym sadzie wiosna już się rozgościła pełną parą.

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/wiosna.jpg

 

EDIT: gaja doczytałam o suwance! Haha mam nadzieję, że będziesz zadowolona! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki są wspaniałe! Powiem nieskromnie! :)

A najlepiej się do dostrzega jak nie jest się tam na codzień. I gdy tak jadę na działkę co dwa-trzy dni, a po drodze wszystkie drzewa w momencie się zielenią, to zachwycam się nieustannie. Jeszcze miesiąc temu było łyso, a teraz - wszędzie zielono, w różnych odcieniach... Chce się tam wracać, a i sama podróż jest przyjemna. 40 min mija mi bardzo szybko i już jestem pewna, że po przeprowadzce będę wracać do Krakowa na treningi i nie będzie to dla mnie uciążliwe.

 

Tymczasem u nas już ostatecznie pustaki szalunkowe zostały zalane. Jutro rozpoczynają izolację pionową fundamentów. Dziś zobaczyłam zarys domu na poziomie prawie 0 i okazuje się, że wyjście na taras będzie pod ziemią haha :) Musimy wyciągnąć jeszcze sporo ziemi, żeby odkopać jedną stronę domu i w miarę wyrównać teren. :)

Zdjęć brak. Zapomniałam aparatu :p

Wspominałam już, że nasza działka jest w kraine wiecznych wiatrów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej się do dostrzega jak nie jest się tam na codzień. I gdy tak jadę na działkę co dwa-trzy dni, a po drodze wszystkie drzewa w momencie się zielenią, to zachwycam się nieustannie. Jeszcze miesiąc temu było łyso, a teraz - wszędzie zielono, w różnych odcieniach... Chce się tam wracać, a i sama podróż jest przyjemna. 40 min mija mi bardzo szybko i już jestem pewna, że po przeprowadzce będę wracać do Krakowa na treningi i nie będzie to dla mnie uciążliwe.

 

też tak sądzę :) a jak się dotrze do domu, gdzie jest miło, cicho, zielono to kto by pamiętał o dojazdach :)

 

a co trenujesz?? boks tajski? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...