Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Santiago G1 - nasze małe marzenie


Recommended Posts

40 min mija mi bardzo szybko i już jestem pewna, że po przeprowadzce będę wracać do Krakowa na treningi i nie będzie to dla mnie uciążliwe.

 

Taaa na razie ;) Też tak myślałam przeprowadzając się z Krakowa do Myślenic, a po paru latach mam już serdecznie dość tej trasy, zakopianki z niespodziankami, tudzież pchania się wioskami, żeby jakoś zator ominąć. Przyjeżdżam do domu zmęczona po pracy i jeszcze zmęczona dojazdem.

 

Tak więc dom buduję 9 km i 10 minut od granic Krakowa, chwila moment i po pracy jestem na budowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mother_nature to jest trochę inna sytuacja - droga do pracy. A inaczej jak będę jechać, żeby wyjść z domu i zrobić coś dla siebie. Wtedy droga na pewno mi się dłużyć nie będzie, szczególnie, że w moją stronę nie ma korków o żadnej porze. :) Dodatkowo, jak nie będzie mi się jechać chciało, to po prostu nie pojadę i świat się nie zawali ;)

 

Także na działkę mam 40 minut, a żeby zawieźć moje dziecko do przedszkola - 5 km od domu w dwie strony zajmuje mi to tyle samo czasu. Korki w Krakowie, korki w Łagiewnikach przy tych chorych remontach teraz - to śni mi się po nocach. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Łagiewniki teraz dają czadu, ale już od dłuższego czasu znacznie gorsze są światła na skrzyżowaniu z Opatkowicką i kolejne, koło salonu BMW - tak są ustawione, że tworzą korki dzień w dzień. Rano w stronę Krakowa a po południu na wyjeździe :sick:

 

Po przeprowadzce ich nie ominę, ale sama trasa będzie o 1/3 krótsza i to mnie pociesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza ulewa odłożyła izolację fundamentów o jeden dzień. Dziś słonko świeci, więc zakładam, że na budowie właśnie to robią od rana.:)

Izolujemy XPS 12 cm i dysperbit x3.

 

Nasz majster powiedział, że gdyby pogoda sprzyjała, to w tydzień wyciągają ściany do stropu... Ale zapowiada się deszczowo, więc tak optymistycznie nie będzie.

Może jutro podjadę zrpbić jakieś zdjęcia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to jest problem. Mieliśmy w projekcie 15 cm XPS, ale takiego to i na składach ciężko uświadczyć. Padło na 12, ale wykop musiał być szerszy. Dzwoniłam do Majstra, pustaki przewiało i są suchutkie. Ale gdyby to były szalunkowe ławy, tak wesoło by nie było, bo beton na spodzie mokry.

 

mother_nature czy już jesteś zorientowana w cenach betonu komórkowego? Idziecie w oryginalnego Ytonga czy H+H?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za energo 7,70; za forte 7,80 brutto. :) rozm. 24 ;)

 

Dla porównania H+H 7,30 z klasy Gold 500.

 

I jest to ponad 3000 zł różnicy za cały nasz dom, więc się zastanawiamy. Być może lepiej dla nas wziąć H+H i docieplić wełną skalną 15 cm. Wtedy wyjdzie mniej więcej tyle, co za docieplenie styropianem z ytongiem... :)

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie opłaci się. :)

Stanęło na H+H. Nasz majster już z nich budował i chwalił. Wolę dopłacić za lepsze ocieplenie domu.

 

Wczoraj praca trwała do oporu, bo pogoda była naprawdę sprzyjająca. Załapałam się wreszcie na pracę koparki i pierwszy raz poznałam właściciela. Nasz majster mało angażuje mnie w takie rzeczy jak zamawianie piasku czy żwiru. Bardzo sobie to cenię. Wszystko załatwia sam, a ja po skończonej pracy się z chłopakami rozliczę. Także takie rzeczy jak koparka, beton, piasek, żwir - nie są na mojej głowie.

 

My tylko wybieramy materiały i skład, a cała reszta już bez naszego udziału.

 

Fundamenty ocieplone, drenaż zrobiony i zapewne już całość zasypana rodzimym gruntem. :)

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/fundamenty.jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/fundament1.jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/fundamenty2.jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/fundamenty3.jpg

 

http://www.niedlapsakielbasa.vizz.pl/Wildfriends-2015/wp-content/uploads/fundamenty4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sad nie nasz i brzozy o ile się nie mylę też nie nasze. Są tuż za granicą działki, chociaż nawet się nie przyglądałam dokładnie. :)

Wzdłuż biegnie droga służebna do naszego najbliższego sąsiada.

Praca u nas trwała wczoraj i pracują też w poniedziałek. Będą zagęszczać podłożę pod podłogę na gruncie, którą mam nadzieję wyleją w środę.

Majster nam sugeruje, żeby wylać 10 cm, nie 15 - jak w projekcie. I chyba się ku temu będziemy skłaniać. Oby nie padało!

Na czwartek zamówiliśmy bloczki na ściany. Jeśli pogoda dopisze - mam obiecane ściany domu do stropu w tydzień. :) No, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...