Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

chcialbym kupic nieduza (ok. 1-1,7 kW) kosiarke elektryczna. jaka wybrac najwiecej jest z firmy: flora, asgatec, kabit. niechce kupowac jakiegos badziewia, ktore zepsuje sie po kilku miesiacach. jakie macie doswiadczenia??? zainteresowal mnie asgatec EM 1600, tylko i wylacznie bo ma metalowy korpus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wojacek,

Kosiarkę powinieneś dobrać roporcjonalnie do wielkości działki. Ja przy działce 4400, mam kosiarkę własnej roboty z płytą z nożami firmy Klippo, o szerokości cięcia 53cm, elektryczna z silknikem 3 fazowym 1kW.

Proponuję wszystkim kupować kosiarki z silnikami powyżej 1,5kW. To jest moc potrzebna na skoszenie trawnika nieco wybujałego. Taki możesz zastać np. po powrocie z urlopu i kosiarka musi to wytrzymać. Właśnie podczas takich koszeń słabe kosiarki ulegają awariom.

Jeszcze jedno, jak możesz zamontuj na ogrodzie dodatkowe gniazdka do podłączenia kosiarki. Wtedy nie będziesz musiał ciągnąć tyle przewodu. Warto, żeby w okresie, gdy nie wykorzystujemy kosiarki można było napięcie z tych gniazdek łatwo odłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam asgateca 1,7 kw z metalową obudową. Przepracowała cały sezon. Kosi jak smok. Puścił mi spaw na koszu ... nie jest to upierdliwe a nie mam dostępu do spawarki. Koszt jest duży ... przy mokrej trawie jest naprawdę ciężki. Koszę ok 16 arów. Kabel 50 m.

Bardziej istotna jest moc niż obudowa - moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, jak możesz zamontuj na ogrodzie dodatkowe gniazdka do podłączenia kosiarki. Wtedy nie będziesz musiał ciągnąć tyle przewodu. Warto, żeby w okresie, gdy nie wykorzystujemy kosiarki można było napięcie z tych gniazdek łatwo odłączać.

 

Dlaczego ?

A dlatego, żeby podczas Twojej nieobecności nie ułatwiać pracy intruzom :evil: którzy będą próbowali się dostać do domu przy pomocy np. wiertarki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, czy jak się ma około 900 m2 trawnika do koszenia to bedzie zauważalna róznica w jego koszeniu kosiarką elektryczną o mocy 1000 a 1500 wat?

Jeśli będzie, to jaka?

 

Proszę o konkretne odpowiedzi osoby, które mogą mi pomóc w dylemacie woboru kosiarki elektrycznej.

Za odpowiedzi typu "skorzystaj z wyszukiwarki" (szukałem, nie znalazłem), "spalinowa jest lepsza" (nie chcę spalinowej, chcę elektryczną) z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kosze +- 25 arów kosiarką 1300 Watt i wychodzi rewelacxyjnie. Wszystko zalezy jaki masz trawnik. Ja czesto zapominam o koszeniu i jak mi trawka urosnie to Moc jest wskazana wiec tak od siebie radzilbym 1500 Watt bedziesz miał spokoj swiety. ?Taka kosiarka ze wszystkim sobie da rade...pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo trawnika! Jeżeli masz dryg do koszenia regularnego, np. co tydzień, to pewnie 1000 W wystarczy, zwłaszcza że czas na koszenie będzie taki sam jak w 1500 W, tylko zużyjesz mniej prądu. Zakładam, że kosiarki mają taką samą szerokość koszenia. Różnica w koszcie prądu może być istotna, bo latem jest to kilka godzin koszenia co tydzień. Jeśli spodziewasz się, że będziesz kosił nieregularnie i z większymi zaległościami, to pewnie 1500 W rzadziej będzie się zacinała przy zaniedbanej i wysokiej trawie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post scriptum. 1000 W wedlug mnie wystarczy, jeśli będziesz nie tylko regularnie kosił, ale i regularnie ostrzył noże w kosiarce (jeśli jest to kosiarka z nożem, a nie bębnowa). Poza tym podejrzewam, że 1000 W jest nie tylko tańsza w kupnie i użytkowaniu, ale i zapewne cichsza. Kiedyś napaliłem się na kupno kosiarki spalinowej, jednak znajomy mi to wyperswadował. Sąsiedzi by cię wyklęli za hałas i zapach spalin, poza tym jak przechowujesz taki sprzęt spalinowy w domu, to też nie za pięknie pachnie. Precz z kosiarami spalinowymi dla dobra sąsiadów! Jakoś lubię odgłosy letnie koszenia tray kosiarkami elektrycznymi, ale kilkugodzinne piłowanie spalinową w niedzielne popołudnie wykańcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powierzchni trawnika 900 m2, zdecydowanie kosiarka o mocy 1500 W.

 

Ja mam trochę mniej powierzchni do koszenia i uzywam kosiarki 1300 W, a teraz widzę że nalezało kupić 1600 W.

 

Kosiarka z mocniejszym silnikiem dysponuje zazwyczaj większym nożem, czyli ma większą szerokość koszenia.

Robota trwa krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...