Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zawsze bierz wiecej. osobiscie wole spalinowa - kiedys w trawie byla wbita cienka rurka, jakis slupek z budowy do sznurka czy cos i wjechalem w to spalinowa to praktycznie skrocilem te rurke do poziomu koszenia :) aczkolwiek nie polecam tego. w kazdym razie wieksza moc pozwoli sie uporac z ewentualnymi chwastami i co tam jeszcze moze sie pojawic

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie kupilem 400m. dzialke ,prosze o porade jaka kupic kosiarke.Zdecydowalem sie na elektryczna,ale nie wiem jakiej firmy warto kupic. musi byc dosc mocna zeby kosic wysoka trawe.W leroyu polecali mi boscha rotaka 34 ale jest drogi i slyszalem ze te chinskie bosche sie psuja.moze ktos ma jakis sprawdzony model w cenie do 600zl.Bede wdzieczny za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie kupilem 400m. dzialke ,prosze o porade jaka kupic kosiarke.Zdecydowalem sie na elektryczna,ale nie wiem jakiej firmy warto kupic. musi byc dosc mocna zeby kosic wysoka trawe.W leroyu polecali mi boscha rotaka 34 ale jest drogi i slyszalem ze te chinskie bosche sie psuja.moze ktos ma jakis sprawdzony model w cenie do 600zl.Bede wdzieczny za pomoc

 

ja mam tego boscha - używam już (dosc intensywnie, bo kosze co najmniej raz w tygodniu) 2 rok. Nic sie z nim nie dzieje. POlecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, czy jak się ma około 900 m2 trawnika do koszenia to bedzie zauważalna róznica w jego koszeniu kosiarką elektryczną o mocy 1000 a 1500 wat?

 

Wszyscy mnie tutaj zagadali, sugerując 1500 W na 900 m2 trawnika. Ja się jednak opierałem w swojej wczesniejszej podpowiedzi na tabeli doboru kosiarek do powierzchni trawnika podanej na http://www.iglak.pl/trawnik/koszenie.htm ,gdzie do takiej powierzchni sugerują wręcz tylko 800 W. Z drugiej strony do samochodu wystarczy 40 KM, a niektórzy kupują dwuosobowe po 200 KM, bo to przyjemne. Z trzeciej strony jakby każdy na świecie zamienił swoją kosiarkę na kosiarkę dwukrotnie większej mocy, to o ile zwiększymy emisję CO2 :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w gazecie napiszą że dla nosnosci muru wystarczy bloczek grubości 5cm to taki położysz ??

 

Dobrze Ci doradzali.

Spróbuj kosiarką 800W skosić kępy trawy (zaniedbany trawnik).

Zawsze lepsza jest ta z większą mocą.

 

Miałem nieprzyjemnośc koszenia zaniedbanej działki 300m2 spalinówką i nie wiem jaką miała moc ta kosiarka ale przy spotkaniu z ziemią równała działkę wyrzucająć ziemię, korzenie i kamienie na kilka metrów.

 

Dokładnie jak z maluchem i mercedesem. Tym i tym wszędzie dojedziesz ale jak już trafi się górka to ..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki elektryczne mają to do siebie że pobierają z sieci taką moc jaka jest aktualnie niezbędna. Kosiarka 1000 czy 1500 W kosząc tą samą trawę pobierze taką samą moc. Jedynie kosiarka o wiekszej mocy przy przeciążeniu zatrzyma się później tj będzie jeszcze pracowała tam, gdzie kosiarka słabsza już się zatrzyma. Ma to znaczenie przy dużej i rzadko koszonej trawie. Jednocześnie kosiarka o większej mocy jest cięższa i trudniej się nią operuje. Często także ma większą szerokość koszenia. Stąd te tabele doboru mocy kosiarki do wielkości trawnika starające się wypośrodkować wygodę użytkowania słabszej (lżejszej) kosiarki a czas koszenia trawnika kosiarką mocniejszą i z szerszym nożem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza mocą dostosowaną do warunków warto też pamiętać o pojemności kosza. U mnie obcenic jest coś ok 1200m2 do koszenia. Spalinóka w naprawie więc się posiłkuję kosiarką elektryczną (750W) pożyczaną od rodziców. Nie ma problemów mimo małej mocy... problemem jest ciagłe bieganie z koszem :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

Spalinówka też ma wady.

 

Przygotowanie mieszanki

 

Kup czterosuw...

 

smród tejże mieszanki

 

No tu trzeba być wrażliwym. Spaliny to się zgodzę, ale czy benzyna mocno śmierdzi... no chyba, że kosiarkę trzymasz blisko pomieszczeń, gdzie stale przebywasz.

 

i hałas.

 

To wada niezaprzeczalna. Można stosować różne ochronniki słuchu, ale latem jest to męczące, a poza tym komplikuje komunikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...