Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

piszesz, ze kółka odpadły.... same? Myślę, że musiałeś o coś stuknąć tymi kółkami, bo nie posądzam Cię byś np.: siadał na tej kosiarce :D To jak z tymi kółkami... pękły, czy się zsunęły? Naprawiłeś? A może po prostu na początku źle założyłeś te kółka (montuje się chyba samemu)?

 

Heja,

na 8 kółek (2 kosiarki) odpadło 5 szt. Przy pierwszym lub drugim koszeniu. Nie pamiętam dokładnie. Więc kiepski wynik.

 

Kółka instaluje się poprzez wkręcenie mocowania w blachę (w jedną z trzech nagwintowanych dziur). I koncepcja ok, tyle że ta blacha jest baaardzo cienka i miękka. I gwint szlag trafia.

 

Naprawiłem sobie w prosty sposób - przykleiłem mocowanie na poxipol ;)

Działa bez problemu, tyle że nie da się już regulować wysokości koszenia.

 

Q.

 

Aha, chciałem po prostu przełożyć mocowanie kółka przez blachę ze spie...onym gwintem i dokręcić nakrętką. Niestety gwint jest nietypowy i nigdzie w W-ie nie dokupiłem nakrętek.

wnioskuję, że musiałeś chyba kupić te najmniejsze modele. Ja mam 1900W, ciężka, stalowa obudowa... młotem trzebaby długo okładać, by pękło. Mocowanie kół w mojej kosiarce zupełnie inne niż piszesz. Całość sprawia solidne wrażenie i po 1 sezonie intensywnego koszenia kosi tak jak za pierwszym razem. Wadą jest dość kiepski nóż (krótkie ostrze), ale można to podszlifować domowym sposobem. Mam jedynie wrażenie, że nierówno kosi... jakby ściągało na jedną stronę. Może to być jednak wina kosza na trawę, który wypełniajc się dociąża kosiarkę z jednej strony mocniej. Mocowanie kosza też nie jest szczytem zaawansowania technicznego. Prowadzenie jedną ręką również może mieć wpływ na to, że nie kosi się idealnie równo. Nie jest to sprzęt dla snobów na pewno. Oceniam na mocne 3+ głównie z racji niskiej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 6 months później...

Witam,

 

czy ktoś może użytkuje kosiarkę elektryczną MAKITA ELM4600, lub posiada wiedzę na jej temat. Przymierzam się do jej kupna i zastanawiam się, czy jest warta swej ceny: 850 zł (wiem, że w tej cenie można kupić spalinową, ale z kilku względów jestem przeciwnikiem spalinowej, a chodzi o trawnik o powierzchni 600-700 m2).

moc kosiarki: 1600W

szer. cięcia: 46 cm

a może ktoś może doradzić inną kosiarkę elektr. w podobnej cenie, która przewyższa jakością wykonania i parametrami w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

mamy taką i było ok do dzisiaj, nie działa i już

 

czy ma ktoś doświadczenia z tego typu sprzętem??

 

tylko mnie nie dobijajcie- że sie takich nie kupuje że tandeta chińszczyzna itp

 

kupilismy w leroy merlin - jak wygląda tam kwestia reklamacji?? wie ktoś

 

a mamy model 1300 na 700 m2 trawy a trawnika około 1200 i kosilismy dwa dni z rzedu po 600 m2 na dzień

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopływ prądu jest ok, kosiarka zamilkła w trakcie koszenie po 10 minutach pracy trawa nie jest wysoka, dużo się nie napracowała

 

Wysokość trawy ma mniejsze znaczenie. Gęstość to jest to. Im gęstsza tym trzeba wolniej jeżdzić.

 

Dla przykładu ja kiedyś skosiłem 2000 m kosiarką 900W. Dosyć gęsta była. Trwało to trochę ... ale już nie chciałem używać głośnej i śmierdzącej spalinowej.

Po kilku takich razach kupiłem 1700W 54 cm. Jest extra. Już 4 sezon. Chińszczyzna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Moja kupiona tymczasowo kosiarka dożywa swoich dni więc czas wybrać coś nowego.

Na pewno elektryczna (powierzchnia ok. 600m2) szerokość koszenia ok. 40 cm, moc min. 1,4-15, kW. Zastanawia mnie tylko realna skuteczność systemów mielenia (np. w takiej Al-ko http://www.allegro.pl/item651032477_kosiarka_elektr_al_ko_40e_1400w_promocja.html ).

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja nie mam jeszcze doświadczeń, ale widziałem te kosiarki, oglądałem kilka razy.

Potem obejrzałem też Stigę i jest wykonana dużo solidniej o AL-KO.

Poza tym, alko, przynajmniej te starsze ma chińskie silniki.

Ja szukam Stigi Turbo 39 EL albo Collector 39 EL i nie mogę się zdecydować

Pozdrawiam

Darp

PS

Oglądałem też Einhell

Makita,

Asgatek

NEC

MTD

 

Stiga wygląda najsolidniej, ale nie wiem jak z niezawodnością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam al-ko drugi sezon. Przy systematycznym koszeniu działa ok, przy mulczowaniu wyższej trawy skoszona trawa nie rozsypuje się równomiernie lecz zbiera się jej więcej po lewej stronie. Jak dotąd jedyna niedogodność to spadające kołpaki z kół, ale po parokrotnym zakładaniu zrezygnowałem z nich i już jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od wiosny kosiarki alko z mieleniem. Użyłem tej opcji 3 razy pod rzad. Nie wiem czy robię coś nie tak ale zauważyłem że trawnik zaczął zdychać. Trawa zaczęła robić się żółtawa. Wróciłem do koszenia do kosza i wszystko wróciło do normy. Trawa jest zielona i gęsta. Od tej pory nie ufam temu co napisano w instrukcji o zaletach koszenia z mieleniem. Najzwyklej w świecie ta cała masa trawy którą normalnie wyrzucamy z kosza gdzieś na bok przy opcji mielenia, jednak nie za dobrze wpływa na wzrastającą trawę. Nie widać co prawda tej "mielonki" ale gdzieś te kilogramy trawy muszą osiąść dusząc wzrastającą trawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zadbanych trawników funkcja mielenia jest zła. Mielenie dobre jest na trawniki mniej gęste itp.

Jeśli ma się dywan to zapycha to trawnik. A nawóz i tak dostarczamy w innej postaci.

 

Z tego co pamiętam to po mulczowaniu powinno się dawać w trawę preparat, który pomaga szybciej rozkładać się trawie.

 

 

 

A i taki żart. Do tej kosiarki to trzeba dokupić wertykulator aby zebrać skoszoną trawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...