Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kontraktony w oknach dachowych.


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Zgadza się - istnieje możliwość fabrycznego zamontowania kontraktronów w wybranych wersjach okien dachowych naszej produkcji ale możemy również udostępnić instrukcję montażu na oknach już zamontowanych. Jeżeli montaż wykonany będzie zgodnie z zaleceniami tej instrukcji nie będzie problemu i gwarancja zostanie zachowana.

 

W przypadku pytań w tej kwestii jestem do dyspozycji

 

Z poważaniem

Konsultantn FAKRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w moim domu planuje montaz w sumie 3 rodzajów okien Fakro

 

FTS-V U2 66 x 118

FTS -V U3 66x118

PTP - V U3 66 x 118

 

 

Czy do tych okien monża zamontowac kontaktrony ? Jezeli tak - jaka jest dopłata od wersji podstawowej tego okna do wersji poszczególnego okna wyposazonego w kontaktrony?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

czy tego typu okno jest zespoloną konstrukcją czy to po prostu FIX + okna dachowe?

 

Witam,

 

Tego typu zespolenia można realizować standardowo albo indywidualnie.

 

W pierwszym wariancie (standardowym) wykorzystujemy typowe okno dachowe i typowe okno kolankowe. Możemy zaproponować okna kolankowe nieotwierane, otwierane uchylnie lub uchylno-rozwiernie. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej pod adresem: http://www.fakro.pl/produkty/wszystkie-produkty/okna-dachowe/kolankowe/

 

W drugim wariancie istnieje możliwość zespolenia standardowego okna dachowego z oknem pionowym innego producenta. Tego typu wykonanie zawsze traktowane jest indywidualnie i projektowane przez nas. Klienci decydują się na tego typu wykonanie kiedy konieczne jest zastosowanie dużych przeszkleń w części pionowej - zdarza się też, że w części pionowej jest standardowe okno balkonowe, które stanowi drogę wyjścia na taras lub balkon.

 

Tego typu zespolenia wyglądają bardzo efektownie.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości jestem do dyspozycji

 

Konsultant FAKRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w moim domu planuje montaz w sumie 3 rodzajów okien Fakro

FTS-V U2 66 x 118

FTS -V U3 66x118

PTP - V U3 66 x 118

 

Czy do tych okien monża zamontowac kontaktrony ? Jezeli tak - jaka jest dopłata od wersji podstawowej tego okna do wersji poszczególnego okna wyposazonego w kontaktrony?

 

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Okna w wersji FTS U2 oraz FTS-V U2 to najbardziej standardowa wersja oferowanych przez naszą firmę okien dachowych - w tej wersji nie przewidujemy wykonań nietypowych.

Produkcja nietypowa możliwa jest już od wersji FTP-V U3 dlatego sugerowałbym zastosowanie tej wersji z fabrycznie zamontowanym kontaktronem.

Okna z kontaktronami realizowane są tylko jako produkcja nietypowa - do ceny okna należy doliczyć +10%.

W zamówieniu konieczne aby wpisać typ okna + kontaktron.

 

Termin realizacji zamówienia wynosi od 15 do 20 dni roboczych.

 

 

Pozdrawiam

Konsultant FAKRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam,

 

Bardzo proszę o przesłanie instrukcji montażu kontaktronu w już zamontowanym oknie. Niestety na stronie FAKRO jej nie znalazłem.

Posiadane przeze mnie okna to FTP U5 78*118.

 

Witam,

 

w wiadomości prv przesłałem do Pana prośbę o podanie adresu mailowego.

 

Z poważaniem

Konsultant FAKRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie,

Jako że w tym roku będę własnymi siłami budował poddasze z oknami połaciowymi FAKRO pozwolę sobie przyłączyć się do prośby o instrukcję montażu kontaktronów. W przyszłości będę budował instalację alarmową więc kontaktrony jak najbardziej się przydadzą.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 months później...
  • 5 months później...
Jako, że zamontowałem wczoraj kontaktrony w 6 oknach dachowych wg instrukcji to uprzedzam: róbcie to w miarę możliwości albo w trakcie montażu okna albo przed! No co za katorga :D U mnie sytuacja była o tyle problematyczna , że wcześniej mi dekarze zamontowali rolety dachowe i nie mogłem zdjąć skrzydła okna (bo prowadnice na nim są), zresztą samemu i tak by było mi ciężko więc męczyłem się z wierceniem otworów w skrzydle przy nie zdemontowanym :D Szczerze nie polecam. 6 okien mi zajęło 5 godzin ale szczęśliwie się udało. Z wprowadzeniem przewodu od kontaktronu do środka też w kilku przypadkach nie było łatwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

samodzielny montaż jest możliwy ale może okazać się problematyczny dlatego też w pierwszej kolejności proponujemy montaż fabryczny na etapie produkcji okna - jest to najwygodniejsza forma montażu dla Klienta ;)

Dla wszystkich chętnych którzy zdecydują się na montaż samodzielny udostępniamy nasze zalecenia montażowe lub możemy zaproponować montaż w formie usługi serwisowej. Szczegóły do ustalenia z naszym działem serwisu.

 

Z poważaniem

Konsultant FAKRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

samodzielny montaż jest możliwy ale może okazać się problematyczny dlatego też w pierwszej kolejności proponujemy montaż fabryczny na etapie produkcji okna - jest to najwygodniejsza forma montażu dla Klienta ;)

Dla wszystkich chętnych którzy zdecydują się na montaż samodzielny udostępniamy nasze zalecenia montażowe lub możemy zaproponować montaż w formie usługi serwisowej. Szczegóły do ustalenia z naszym działem serwisu.

 

Z poważaniem

Konsultant FAKRO

 

Ta montaż fabryczny, jak zagadałem od dostawcy o kontaktrony to usłyszałem , że okres oczekiwania będzie o wiele dłuższy bo to niestandardowe itp.

I jeszcze coś, weźcie Wy się ogarnijcie z długością przewodów zasilających do rolet dachowych. Grosze to kosztuje, a dajecie takie krótkie, ile to pieniędzy dać te 3-4 m więcej? Kilka zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...