Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samodzielny montaŻ rekuperatora


Recommended Posts

należałoby dodać że bardzo często zgodnie z warunkami gwarancji przy samodzielnym montażu tej gwarancji producenci nie honorują. Tak ma np Brink - jeśli nie masz protokołu z uruchomienia i pomiarów z pieczątką instalatora wbita w książkę gwarancyjną - przy problemie z reku mogą się po prostu wypiąć. Jest to opinia którą otrzymałem od kilku instalatorów przy wyborze mojej jednostki i sposobu jej montażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzis sie trzeba z tym ze przy samodzielnej instalacji nie dosc ze gwarancja poprostu moze przestac istniec to w dodatku mozliwosc niepowodzenia w montazu oraz projektowaniu takze wystepuje.Trzeba dodac takze zeby byc do konca obiektywnym ze jest takze mozliwosc i to wcale nie mala ze inzynier wykona tobie projekt zupelnie nie majacy nic wspolnego ze sztuka wentylacji mechanicznej. Sa tacy jak ja ktozy samodzielnie wola sprobowac wykonac instalacje a sa tacy ktozy zleca wykonanie specjalistom w tej dziedzinie. ten film jest z pewnoscia skierowany do ludzi ktozy chca zrobic to sami i nie sa specjalis´tami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury na sterowniku rewelacyjne dom jeszcze nie ogrzewany czy straty na kanałach a to ze centrala powinna być przewymiarowana to wymysł chyba handlowca który sprzedał centrale przynajmniej więcej zarobił

 

temperatury takie poniewaz nikogo kilka dni w domu nie bylo i nie bylo grzane. odnosnie centrali to moj osobisty poglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzis sie trzeba z tym ze przy samodzielnej instalacji nie dosc ze gwarancja poprostu moze przestac istniec to w dodatku mozliwosc niepowodzenia w montazu oraz projektowaniu takze wystepuje.Trzeba dodac takze zeby byc do konca obiektywnym ze jest takze mozliwosc i to wcale nie mala ze inzynier wykona tobie projekt zupelnie nie majacy nic wspolnego ze sztuka wentylacji mechanicznej. Sa tacy jak ja ktozy samodzielnie wola sprobowac wykonac instalacje a sa tacy ktozy zleca wykonanie specjalistom w tej dziedzinie. ten film jest z pewnoscia skierowany do ludzi ktozy chca zrobic to sami i nie sa specjalis´tami.

 

Z tym przewymiarowaniem to chodzi o to że jeśli masz większy wymiennik to powietrze wolniej przepływa przez niego i nie wydmuchuje z niego skroplin przez co jest mniejsza sprawnośc.

Ps.ja tez wykonałem całą instalacjie sam tylko że ja zrobiłem też reku oparty na tym samym wymienniku co w twoim rekuperatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzis sie trzeba z tym ze przy samodzielnej instalacji nie dosc ze gwarancja poprostu moze przestac istniec to w dodatku mozliwosc niepowodzenia w montazu oraz projektowaniu takze wystepuje.Trzeba dodac takze zeby byc do konca obiektywnym ze jest takze mozliwosc i to wcale nie mala ze inzynier wykona tobie projekt zupelnie nie majacy nic wspolnego ze sztuka wentylacji mechanicznej. Sa tacy jak ja ktozy samodzielnie wola sprobowac wykonac instalacje a sa tacy ktozy zleca wykonanie specjalistom w tej dziedzinie. ten film jest z pewnoscia skierowany do ludzi ktozy chca zrobic to sami i nie sa specjalis´tami.

 

Z tym przewymiarowaniem to chodzi o to że jeśli masz większy wymiennik to powietrze wolniej przepływa przez niego i nie wydmuchuje z niego skroplin przez co jest mniejsza sprawnośc.

Ps.ja tez wykonałem całą instalacjie sam tylko że ja zrobiłem też reku oparty na tym samym wymienniku co w twoim rekuperatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Szczerze mówiąc ja bym nie pozwoliła mężowi na samodzielny montaż rekuperacji. Jakby coś poszło nie tak, to brak gwarancji i niedziałająca rekuperacja sprawią, że kilkanaście tysiaków przepadnie, bo chciało się kilka oszczędzić. A jak się zatrudni firmę to przecież zaprojektują i zamontują i to w jednych pieniądzach. Wg mnie szkoda ryzykować dla kilku "groszy". Tu masz informacje, co wchodzi w cenę zakupu rekuperatora: http://kb.pl/teksty/2016/06/10/dlaczego-rekuperacja-jest-tansza-niz-myslisz/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...