Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka wentylacja w moim domu? Czy mam dobry pomysł?


Recommended Posts

Witam,

remontuję domek, doszło do kupna okien, więc muszę rozmyślić sposób na wentylację.

Oto pomysł mój pomysł na ten domek. Przedstawiam "projekt" który na szybko naszkicowałem, aby było widać do i jak.

Dom ma parter i poddasze użytkowe.

Prater:

http://images76.fotosik.pl/290/47c28fc2bea88ac0med.png

Numer 1 do drzwi tarasowe - tam planuję na górze dać nawietrznik.

Numer 2 to okap kuchenny, będzie podłączony do dachówki wentylacyjnej/kominka - może się uruchamiać do jakiś czas.

Numer 3 to okno w łazience - szczelne, numer 4 to byłby wywietrznik z łazienki. nie wiem czy dać elektryczny czy grawitacyjny.

Numer 5 to drzwi łazienkowe, tam będą dziurki w drzwiach.

Numer 6 to drzwi główne wejściowe.

Numer 7 to tylne drzwi.

Numer 8 to okno w pralni, nie wiem czy dać tam nawietrznik.

Pokój 1 jeszcze nie iwem do czego będzie służył. Na chwilę obecną nie planuję tam wentylacji, może to będzie jakiś warsztacik - najwyżej będę często okno otwierał.

 

Góra:

http://images78.fotosik.pl/291/102089f35cfb8e53med.png

Numer 10 to drzwi balkonowe - tam chcę dać nawiew na górze okna

Numer 11 to okno łazience - szczelne

Numer 12 to drzwi w łazience - dziurki na dole

Numer 13 to okno w sypialni - dać nawietrznik? Nie chcę aby zimno szło od okna w nocy

Numer 14 - j/w

W pokoju 2 także nie wiem co zrobić, więc nie planuję jeszcze wentylacji.

W łazience 2 obok okna bedzie też jak w łazience 1 kratka wentylacyjna. Obie mają jedną ścianę skierowaną na dwór, więc tam będą kratki. Dać grawitacyjne czy mechaniczne?

Co Wy o tym myślicie?

 

Pozr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po to kupuje się ciepłe okna ,w twoim przypadku 3 szybowe ,aby jak najwięcej ciepła zatrzymać w domu i taki było twoje założenie. Co ci po ciepłej szybie i ciepłym powietrzu odbijającym od niej skoro i tak tymi nawiewnikami będzie wpadać lodowate w mrozne dni.

 

Zastanów się nad WM z odzyskiem ciepła i zaślepieniu tych nawiewników, na pewno będziesz miał sprawniejszą wentylację niż przez te nawiewniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób WM bez odzysku.

Jeden wentylator wyciągowy Ci to pociągnie, a powietrze będzie Ci wpadać anemostatami znad sufitu, więc przynajmniej częściowo się wymiesza z ciepłym spod sufitu.

Pracą wentylatora będziesz mógł regulować, nawiewnikami w oknach nie bardzo.

 

UWAGA: ten sposób możliwy tylko wóczas, gdy nie masz kominka, lub kotła gazowego.

Jeśli są, to wentylator musi nadmuchiwać, a nie wyciągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...