Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

balkonowe - otwierane czy przesuwne?


Recommended Posts

witam

Mam drzwi balkonowe 200 x 230 wysokie. Na tą chwile przewidywalem przesuwne, oferty są od 3600 do 5200 w zaleznosci od producenta, firmy montującej itd. Cieply montaz wliczony.

Mam dwa pytanka do fachowców: lepiej pozostać przy przsuwnych czy zmienic na otwierane? Jakie oszczednosci mogą być na tej sumie ?

Z praktycznego punktu widzenia i trwalosci prosze o wady i zalety obu rozwiązań....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie możesz użyć HST, ja mam planowaną szerokość drzwi 220 i też sprzedawcy odradzają HST i proponują PSK, nie wiem dlaczego, może ze względu na cenę ? HST będzie kosztowało 2x więcej niż PSK, ale osobiście biorę pod uwagę tylko HST ewentualnie otwierane z ruchomym słupkiem, system PSK mi też nie odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laikowi wydaje mi się że HST przy tej szerokości będzie przerostem technologii nad treścią :). System ten daje możliwość wykonania skrzydeł po 3 metry albo i więcej i do takich ciężarów jest dostosowany. Ja miałam podobny dylemat. od zawsze chciałam HST, a mam otwór 2,5m. Ostatecznie wybrałam PSK z automatem - również ze względu na to że 2,5 metra dalej będę miała zwykłe drzwi rozwieralno-uchylne i czuję w kościach że tamtędy będę częściej wychodzić niż otwierać okno w rogu salonu :)

 

No ale niezależnie od czynników decyzja zawsze należy do klienta i wydaje mi się że nie ma żadnych przeciwskazań :) Sąsiad ma HST 2,4m i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... planowaną szerokość drzwi 220 i też sprzedawcy odradzają HST i proponują PSK, nie wiem dlaczego, może ze względu na cenę ? HST będzie kosztowało 2x więcej niż PSK, ale osobiście biorę pod uwagę tylko HST ewentualnie otwierane z ruchomym słupkiem, system PSK mi też nie odpowiada.

Może i dlatego że boją się podać Ci cenę

Przede wszystkim odradza się HS w tej szerokości bo:

- estetyka, dla wielu ważna, dużo profila przy małej szybie

- rozstaw sanek powodujący częste spadanie lekkiego skrzydła z prowadnicy przy bardziej hmmm dynamicznym użytkowaniu, nawet jak odboje są na górze i na dole ościeżnicy

- jeszcze mniejsze światło przejścia jak w przypadku PSK

 

Szerokość jest lekko bez sensu

Dla dwuskrzydłowego za szeroko

Dla innych rozwiązań za wąsko

A skoro rozważasz HS nie pomyślałeś o innym rozwiązaniu ?

drzwi balkonowe z niskim progiem i obok fix ? Opcja chyba najtańsza, można szerokość skrzydła wykonać w gabarycie dopuszczalnym w danym systemie, fakt, podział byłby wtedy niesymetryczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro rozważasz HS nie pomyślałeś o innym rozwiązaniu ?

drzwi balkonowe z niskim progiem i obok fix ? Opcja chyba najtańsza, można szerokość skrzydła wykonać w gabarycie dopuszczalnym w danym systemie, fakt, podział byłby wtedy niesymetryczny

 

 

Taka opcję tez moge rozważyć z jednym fixem, ile wtedy mogloby miec otwierane skrzydło maksymalnie?

 

Czy ktoś ze sprzedawców tu na forum mógłby podać cene okna ze sredniej pólki HS w tych wymiarach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcję tez moge rozważyć z jednym fixem, ile wtedy mogloby miec otwierane skrzydło maksymalnie?

 

Czy ktoś ze sprzedawców tu na forum mógłby podać cene okna ze sredniej pólki HS w tych wymiarach ?

 

Ja na HS-a miałem 2 wyceny jedna na 8700, a druga sprzedawca zaproponował coś takiego, że cały otwór to drzwi i przy otwieraniu całość chowa się w warstwę ocieplenia. Brzmiało sensownie, drzwi we wnęce więc nie problem na całej ścianie dać grubiej styropianu, aby było też miejsce na drzwi, ale brakuje ściany z boku aby całe drzwi mogły się schować. To miało by kosztować ok 11000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11tys to kosztują moje wszystkie pozostałe okna oprócz tego tarasowego :) Więc chyba pozostane przy fixie na połówce. Ciekawe skąd sie bierze taka wysoka cena HSa.
kurcze, ostatnio widziałem Teslę, też zadawałem sobie pytanie dlaczego kosztuje ponad 600 tyś

Chciałbym ale nie stać mnie i nie dręczyły mnie pytania dlaczego aż tyle

Cena jest ceną - chcesz masz na to to i masz. Tyle w temacie cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość jest lekko bez sensu

Dla dwuskrzydłowego za szeroko

Dla innych rozwiązań za wąsko

A skoro rozważasz HS nie pomyślałeś o innym rozwiązaniu ?

drzwi balkonowe z niskim progiem i obok fix ? Opcja chyba najtańsza, można szerokość skrzydła wykonać w gabarycie dopuszczalnym w danym systemie, fakt, podział byłby wtedy niesymetryczny

 

A jaka szerokość (minimalna) na HST jest sensowna ? Przy szerokości 220 miałem wycenę na otwierane z ruchomym słupkiem i nic mi nie wspominano o tym, ze nie będzie na taką szerokość gwarancji itp. Zresztą w tym salonie mieli na wystawie chyba 220 z ruchomym słupkiem i ten sam wymiar PSK, oraz HST 250. Dlatego każdemu systemowi dobrze przyjrzałem się i zdecydowanie odrzuciłem PSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz HST o szerokości 2100mm. Ja mam w biurze na wystawce HST o szerokości 2000mm tyle, ze dość niskiego i nie widzę przeszkód w stosowaniu takich małych przesuwek w wersji HST. Minusem na pewno jest dość słaby parametr Uw.

 

http://wrzucaj.net/images/2016/02/04/2224ad4f49687ac52ff3c91a7a36dcf0.jpg

http://wrzucaj.net/images/2016/02/04/0af1935b47d4e06cc13f47bfa3b58d1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ClNEK za fotki, jednak faktycznie przy takiej szerokości tego szkła za dużo nie ma i ramy zajmują duży procent takich drzwi. Chyba jednak skończy się na otwieranych, a "zaoszczędzone" pieniądze to na wiele różnych sposobów będzie można włożyć w dom. Dzisiaj kupiłem Ytonga na ściany nośne na cały dom i wydałem tyle co za 1 małego HS-a :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...