Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

Gaju, pogrzebałam w tym co mi przysłałaś. Wykorzystałam te wzory kafelków, które purpura pokazuje jako dostępne od ręki i może coś takiego na kominek.

Kolor oczywiście rzecz nabyta i można dobrać inny. Po prostu lubię odcienie kobaltu :) ale najpierw zrobiłam ten szaro czarny. Jest wzorowany na oryginalnym projekcie Purpury, ale trochę inny, m.in dlatego, że takie kafle mają teraz dostępne.

 

04-GAJA-fireplace_wizual-PURPURA_k1.jpg

04-GAJA-fireplace_wizual-PURPURA_k2.jpg

 

 

Oryginał Purpury

04-GAJA-fireplace_wizual-PURPURA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pestko - wszystkie Twoje projekty są rewelacyjne! Z tymi gotowymi wzorami jest niestety tak, że wprawdzie aktualnie mają je w magazynie, ale nie wszystkie we wszystkich kolorach i pani zrobiła projekty bazując na tych płytkach, które są dostępne od ręki i nie trzeba na nie czekać.

Ja też bardzo lubię niebieskie i kobaltowe, ale niestety nie bardzo będa mi pasować... Inna rzecz - pani z Purpury obiecała mi jeszcze wysłać w poniedziałek zdjęcie tych ich płytek, których użyła w projektach, żebym mogłą zobaczyć bardziej rzeczywiste kolory, bo jak wiadomo komputer trochę może przekłamywać.

 

A poza tym dzieje się sporo, chociaż ja czuję już zmęczenie materiału :(

Mamy już własny prąd.

Pomieszczenia sie wykańczają - jeden pokój jest już zrobiony "na gotowo", w drugim trzeba położyć podłogę, trzeci - jeszcze nie ruszony, a w salonie pozostało powtórne pomalowanie ścian i wykończenie kominka; oczywiście wszędzie jeszcze listwy. Łazienka i WC też już się robią. Jutro może wreszcie zrobię jakieś zdjęcia.

Kolory ścian wyszły względne - rzeczywiście w większości są jasne, pastelowe (poza jednym pokojem, który będzie zielony), ale na szczęście nie wpadają w żółć, bo tego się obawiałam. Chociaż mogłyby być nieco bardziej nasycone... Wczoraj wybrałam też tapetę, która będzie na jednej ścianie w przedpokoju.

Na razie najbardziej niepokoi nas sprawa gazu - rozmawiałam dzisiaj telefonicznie z wykonawcą przyłącza i twierdzi, że to kwestia mniej więcej miesiąca. Na razie rozgryzamy jeszcze jedną sprawę - otóz w projekcie instalacja gazowa jest rozprowadzona wewnątrz domu, a ja oczywiście chciałabym uniknąć tych rurek na ścianach wewnątrz domu ! Jakoś to przegapiliśmy... No i trzeba będzie zrobić aneks do PnB, żeby rurki poprowadzić od zewnątrz tak, żeby wchodziły do domu od razu w odpowiednich miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie dała spokój z kolorami. Moim zdanie ten czarno szary wzór jest najładniejszy, bez dodatków z koloru.

 

Zapisałam to u nich na stronie, może pani z Purpury sprawdzi, jeśli Ci się podoba,

 

UPS, właśnie odkryłam błąd, ktory ma duże znaczenie. TO są przecież kafelki 10x10 cm, więc wchodzi na szerokość nie 4 kafle w 7 rzędach, tylko 5 x 8 szt !!! Jak ta owca poszłam za błędnym rozstawieniem z Purpury. To wyjdzie innaczej i znacznie ładniej.

Przerobię, a potem odpytasz Purpurę czy tak się da i za ile :)

 

 

Super, że w domku przybywa.

Z gazem niestety chyba tak jest, że rurek nie można zamurować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko - nie, te gotowe kafle maja wymiar 20x20! Pytałam o te mniejsze i one występują tylko w jednym kolorze, na zamówienie. Wobec tego ten wzór to jest 4x7 kafli - i tak im podałam - bo ostatecznie obudowa kominka ma 80 cm szerokości (czyli 4 kafle), a ta wykafelkowana część będzie miała 140 cm (czyli 7 kafli), bo jednak zdecydowałąm się zrobic obudowę aż do sufitu. Ale zgadzam się z tobą, że wersja czarno-szara będzie chyba najlepsza - o ile tylko mają aktualnie w magazynie odpowiednią ilośc kafli w tych kolorach.

A rurek gazowych wiem, że nie wolno zamurowywać - ja myślę o puszczeniu ich od zewnątrz po ścianie i najwyżej zakryciu styropianem; sąsiad tak zrobił i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby był za szeroki - fakt, mógł być o 10 cm węższy; te 80 cm szerokości wzięło się trochę z szerokości kafli, bo pasowało mi dać pełne 4 na szerokość, żeby ich nie ciąc i nie psuć wzoru. Poza tym wkład ma taką dodatkową dośc szeroką jakby ramkę wokół drzwiczek, więc tam z boków nie zostaje w sumie zbyt wiele. Dzisiaj zmierzę dokładnie. Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58,86 cm wg rys. producenta jest szerokość wkładu.

Narysowałam obudowę, na której kafle zajmowały 70 cm szerokości (7 kafelków po 10 cm) i po bokach była jeszcze ramka 5 cm. w kolorze czarnym. To razem daje 80 cm szerokości całości.

 

Jeśli użyjesz 4 kafli po 20 cm każdy, to dodając 5 cm ramki po bokach poszerzysz obudowę do 90 cm.

 

I to jest podwójny problem:

● szerokość obudowy = 90 cm;

● tylko 4 kafle dadzą taki sobie efekt wizualnie.

 

Poza tym Purpura zrobiła propozycje na 5 kafli, to daje inny efekt. Też na to nie zróciłam uwagi i powtórzyłam tę ilość upychając 100 cm szer. Kafli w obudowę o szer. 80 cm !!!

5 kafli oznacza, że obudowa musi mieć 110 cm szerokości !!!

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz zajrzałam i coś się tam zmieniło na stronie, ale pierwotne projekty były wszystkie na 4 kafle - zresztą te nadal są na cztery:

http://www.purpura.eu/edytor/DSoYhZhT

http://www.purpura.eu/edytor/mTjP4XAQ

A bo poza tym nie napisałam jeszcze, że właśnie ze względu na szerokość kominka zrezygnowałam z ramki wokół kafli, żeby nie było 90 cm, tylko 80. Tak więc kafle będą od brzegu do brzegu. Zresztą nie ukrywam...mam trochę wątpliwości, czy to nie popsuje efektu :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam odpowiedź. Teraz powinnaś widzieć wszystko.

 

Wstawię też tu. Może dziewczyny coś podpowiedzą :)

 

Najpierw 4 projekty od Purpury i na końcu 5-ty mój.

Na obudowie kominka zmieści się panel 4 x 6 kafli (80 x 120 cm)

 

EWA_KAFLE-Purpura2.jpg EWA_KAFLE-Purpura3.jpg

 

EWA_KAFLE-Purpura4.jpg EWA_KAFLE-Purpura1.jpg

 

EWA_KAFLE-Purpura-k4_4x6(20cm).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie opcje

 

Obudowa z ramkami po bokach panelu kafelkowego ma 88–89 cm szerokości

 

04-GAJA-fireplace_wizual-PURPURA(4x6kafli)88cm_k.jpg

 

 

Obudowa bez ramek po bokach panelu kafelkowego ma 80 cm szerokości.

Tu będą widoczne krawędzie boczne kafelków.

 

04-GAJA-fireplace_wizual-PURPURA(4x6kafli)80cm_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Pestko - już wszystko wiem. Pogadam z moim panem fachowcem i zobaczymy, co zdecyduje. Chyba wersja bez ramki będzie jednak prostsza, no i nie chciałabym poszerzać kominka o te 10 cm.

A mogłabyś dołożyć do swojej ostatniej propozycji jeszcze jeden rząd kafelków w poziomie? Tak na wszelki wypadek? Bo zdaje mi się, że u mnie jednak wejdzie 7 rzędów. Jutro zmierzę dokładnie jeszcze raz. Bo chyba nieprecyzyjnie się dogadaliśmy z panem i zrobił wkład nieco niżej.

 

Dana, no tak po cichu planujemy...:) Na razie najpoważniejszym hamulcem okazuje się niestety gaz. W umowie jest mowa o 6-miesięcznym terminie, a ten mija jakoś około 10 grudnia... A oczywiście to też nie musi dawać pewności.

A u Ciebie będziemy świętować za rok! :)

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brasica, te wzory kafelków, które wykorzystałam do projektu Purpura ma w magazynie :) więc są od ręki.

 

 

Zmierz Gaju ile jest od sufitu do ramki wkładu i ile jet od podlogi do dolnej krawędzi wkladu.

Czy naprawdę dolna ramka wkladu jest na wysokości 50 cm nad podłogą?

Policzmy :)

257 cm wysokość ściany

 

50,0 cm między podłogą a dolna krawędzią frontu wkładu.

+ 74,2 cm wysokość frontu Thorma Valencia.

= 124,2 cm

 

132,6 cm zostaje między górą frontu wkładu a sufitem.

 

120,7 cm potrzeba na 6 rzędów kafelków razem z fugą.

 

Kolanem nie upchniesz 7-go rzędu :no:

 

Jak patrzę na projekty z ramką i bez, to cały czas jestem za tym z ramką mimo, że obudowa jest szersza nieco.

 

Projekt na 7 rzędów zrobilkam wcześniej. Tylko jak przymierzyłam do obszaru nad wkladem to się nie zmieścił :( i musiałam go skrócić.

Im mniej rzędów tym gorszy efekt niestety :( Byłoby wspaniale, gdyby te 7 rzędów się zmieściło.

 

 

Dla porównania oba razem

 

4x7

EWA_KAFLE-Purpura-k4_4x7(20cm).jpg

 

 

4x6

EWA_KAFLE-Purpura-k4_4x6(20cm).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, cena kafli trochę zależy od wybarwienia - najtańsze są takie mniej kolorowe, beże, szarości, czarne i one kosztują około 370-400 zł/m2, droższe - np. niebieskie, kobaltowe i cena może być dwa razy wyższa. Do tego dochodzi też koszt materiałów do pielęgnacji kafli, impregnatów itp. I tak, jak napisała Pestka - zawsze maja jakieś kafle aktualnie w magazynie i one są od ręki, a na te na zamówienie czeka sie około 4 miesiące.

 

Pestko - jeszcze raz zmierzę dzisiaj dokładnie wszystkie odległości. Ja też jestem raczej za wzorem z ramką, ale jeszcze nie wiem, na co sie zdecyduję... to trochę będzie też zależało od pana, który robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka - gdyby była - to powinna być zrobiona z płyty, z której jest obudowa, i to tak, żeby kafle były w nią "wpadnięte", a nie wystające; niestety na etapie robienia obudowy nie przewidziałam tego i jest równo. Zresztą nawet przy rezygnacji z ramki to rozwiązuje tylko połowę problemu, bo gdyby nic nie zmieniać, to te kafle byłyby naklejone na obudowę jak panel i w związku z tym by wystawały - a są dośc grube, bo ok. 1,6- 1,8 cm. W związku z tym potrzebne jest jakieś rozwiązanie awaryjne, już Pestka podpowiedziała mi kilka, muszę jeszcze pogadać z panem, który to robi, żeby zaakceptował któreś z nich...lub wymyślił coś innego.

 

Poza tym - tak jak pisałam - obudowa ma 80 cm szerokości, a więc tyle ile zajmują 4 kafle w rzędzie. Gdyby robić ramkę, trzeba by kominek poszerzyć; w sumie niewiele, 8-10 cm, no ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...