Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Więc tak: podłogi są już prawie wszędzie - oprócz jednego pokoju; dwa pokoje zrobione "na gotowo" - podłoga i ściany, w pozostałych pokojach i kuchni trzeba jeszcze drugi raz pomalować, a w kuchni wcześniej położyć płytki na ścianę no i wymienić to okno, które wczoraj już przyjechało. WC gotowe, tylko kibelek jeszcze nie jest powieszony. Łazienka się robi - stoi juz wanna!

Byłam tam dzisiaj znowu po południu i było już zbyt ciemno, żeby zrobić przyzwoite zdjęcia. Zresztą u nas trudno jest cokolwiek sfotografować, tak by było widac efekt - dom nie wyglada jak nowo budujący się dom, lecz raczej jak dom w remoncie, bo część mebli stoi wewnątrz; przy przeprowadzce nie mieliśmy innego wyjścia, bo nie zmieściły się w garażu.

 

No i ciągle gryzę się tym kominkiem - muszę odjąć jakąś decyzję, mąż odmawia konwersacji na ten temat, bo jego zdanie jest niezmienne: zostawmy tak, jak jest, pomalujmy tylko płyty po wierzchu, a "kiedyś" się zrobi. O nie, nie ma takiej opcji :no: Jutro pogadam z panem Kamilem - zobaczymy, jakie możliwe przeróbki zaakceptuje lub zaproponuje.

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak dużo zrobione tempo niesamowite macie jesteś zadowolona z wyboru kolorów farb ? A płytki jak wyszły?

 

Czy ruszyliście z ociepleniem?

 

I jeśli to nie tajemnica to dlaczego mąż jest na nie dla obudowy kominka ta wybrana mu nie pasuje, bo odkładanie roboty na kiedyś w Waszym przypadku trochę nie bardzo lepiej zrobić przy obecnym brudzie...Zresztą jakoś trzeba wykończyć choć dookoła drzwiczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z kolorów farb jestem w sumie zadowolona, chociaz w końcu wybrałam dośc bezpieczne, pastelowe - beże , kremowe (pierwsze pomysły były bardziej odważne). Płytki też w porządku.

O właśnie, zapomniałam napisać - z ociepleniem wchodzą w poniedziałek.

A co do kominka - sprawa się skomplikowała, bo takie wykończenie, jakie wybrałam, wymagało zrobienia obudowy w nieco inny sposób...niestety mój kompletny brak zmysłu technicznego spowodował, że jest jak jest, nie wyjaśniłam odpowiednio... teraz trzeba albo kompletnie przerobić obudowę, albo zdecydować się na inne wykończenie; ku temu się zresztą skłaniam.

A dlaczego mąż jest na nie? Bo wydaje mu się, że w obecnej sytuacji - kiedy robimy wszystko szybko, naraz i w dodatku z jego punktu widzenia ważniejsze rzeczy np. ocieplenie, rurki od gazu itp.- prościej jest odłożyć kominek na potem.

To nie jest na szczęście poważna kłótnia małżeńska :) tyle że on umywa ręce i wiem, że muszę sama podjąć jakąś decyzję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to zrozumiałe,ale przecież kominek i jego zmiany chyba nie kolidują z pracami gazowymi i ociepleniem ja bym robiła od razu docelowo i ciekawa jestem na co się zdecydujesz po rozmowie z panem kominkowym .

 

Fajnie że trafiłaś z kolorem bezpieczna baza to większa możliwość w doborze dodatków sama też mam takie właśnie a tapeta wybrana?

 

Kiedy kuchnia?Pokazywałaś płytki na ścianę w kuchni co tam do betonowego blatu będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne te Rondoni :) pionowo, cy poziomo. Zrobiłabym pionowo :)

Oooo...no popatrz, nawet nie pomyślałam o takiej możliwości - chyba jednak jestem zbyt zachowawcza :p

Juz nie mówiąc o tym, że nie przyszło mi do głowy, żeby w jodełkę, tak jak pisze Emila, ale nie, bo po prostu nie lubię wzoru w jodełkę. Ale te pionowe...hmmm...sprawę rozważam.

Anula - no pędzimy, bo taki był plan, Ale jak czytałam u Ciebie, też planujecie się wprowadzić jeszcze w tym roku, dobrze zrozumiałam?

Pestko - znowu wysmarowałam do Ciebie maila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula - no pędzimy, bo taki był plan, Ale jak czytałam u Ciebie, też planujecie się wprowadzić jeszcze w tym roku, dobrze zrozumiałam?

[)

 

Tak dobrze :) mam nadzieje że w grudniu się nam uda już wprowadzić :) jeszcze nie wiem czy na początku miesiąca czy na święta ale zobaczymy jak prace się potoczą :) a wy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewciu nie wiem jak to się stało, ale Twój dziennik ostatnio jakoś mi umknął i miałam teraz wiele do przeczytania...

Ogromne postępy, których gratuluję serdecznie i cieszę się, że Wam się tak wszystko układa. Dopiero byłam w Twojej sytuacji, a już piąty miesiąc leci, jak mieszkamy. Punkt kulminacyjny już blisko, potrzeba Ci teraz dużo energii i trzymam mocno kciuki :)

Piękne płytki na kominek, troszeńkę przypominają moje z wiatrołapu, a te do kuchni na ścianę, to już w ogóle poezja. Przyznam, że sama bym takie teraz zrobiła u siebie i to pionowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaju, mam, przeczytałam :)

 

Czy Ty widziałaś płytki Mutina? Magda 34 zaprojektowała jednej z forumek łazienkę z czarnymi i ta łazienka jest już gotowa, ale nie wiem czy właścicielka pokazała ją na forum. Nie miała własnego wątku, więc gościnnie korzystała z wątku Magdy.

 

TUTAJ znajdziesz i projekt i zdjęcia z realizacji

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...