Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dzisiaj już mnie poganiał główny pan od wykończeniówki, że w przyszłym tygodniu już chcą kończyć, dopominał się mocno o instrukcje do położenia płytek w kuchni, do wykończenia kominka, coś tam kazał kupować...więc ganiałam przez cały dzień jak ta głupia - kupiłam listwy ( a właściwie zamówiłam, będą na środę), dokupiłam płytki do łazienki - sztuk 3 - bo zabrakło, przy okazji jeszcze ogladałam jakieś ewentualne awaryjne płytki na kominek, gdyby nie udało mi się w krótkim czasie dostać tych, które chcę...niby nic, ale dzień jakos minął ;)

Pokoje właściwie już zrobione, pozostaje olistwowanie. Salon i kuchnię trzeba pomalować drugi raz, w kuchni przykleić płytki na ścianie, w przedpokoju tapetę na jednej ścianie, wykończyć łazienkę i kominek. Nie jest źle :) Aha - nowe okno wstawione! Wygląda doskonale :) A do tego być może mam już kupca na poprzednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy jak najszybciej, ale myślę, że realnie przy dobrych wiatrach będzie to początek grudnia.

Zależy to głównie od przyłącza gazowego, na które czekamy. Podobno "na pewno" gaz będzie do końca listopada. Również kuchnia będzie dopiero na przełomie listopada i grudnia, ale bylibyśmy gotowi zaryzykować przeprowadzkę mimo to. Teraz w przyszłym tygodniu wkraczają panowie od ociepleń, a potem jeszcze pozostaje zrobienie podbitek i przynajmniej części prac wokół domu - podjazd do garażu, opaski, chodniczek od furtki do drzwi wejściowych. Na pewno nie zrobimy wszystkiego - na przyszły rok pozostanie taras, ocieplenie dachu i reszta prac na zewnątrz. Nie mówiąc juz o ogrodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie ma wątpliwości, jak będzie się nazywał mój kominek?:lol2:

 

Dzisiaj zainaugurowałam ogród! Niestety nie mam jeszcze wytyczonych rabat, więc musiałam posadzić rośliny tak "mniej więcej", no i zajęło mi to trochę czasu - ale coś już jest. Nawet zrobiłąm zdjęcie, ale jakos nie mogę go wstawić.

Poza tym dzisiaj panowie od gazu zrobili instalację wewnetrzną - rurki, zawory i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka jeszcze niestety nie jest skończona, ale jest na dobrej drodze :) Są dwa rodzaje płytek, oba szare, z tym że jedne z taka wyraźną fakturą, a drugie gładkie.Jakoś nazwa wyleciała mi w tej chwili z głowy, a nie jestem w domu i nie mogę sprawdzić.Te gładkie juz są położone, drugie jeszcze nie. Poza tym czekamy na lustro, żeby je przykleić. No i oczywiście trzeba potem zamontować umywalkę, sedes i kabinę.

A jeśli chodzi o kabinę, to będzie prostokątna, ale w końcu nie zdecydowałam się na taką z drzwiami składanymi do środka - będą rozsuwane, kabina Radaway Idea, bez listwy przypodłogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaju wysłałam kominkowego maila z wzorami z płytek:

 

 

  1. Mutina Dechirer – 60x60 cm, bo mnie strasznie się podobają mimo opinii Magdy.
  2. Ceramstic Barcelo Adorno. One są 60x60 cm i 1 cm grubości. Jest do nich też gładka płytka, co wykorzystałam. Można je ciąć, więc możliwości jest sporo ponad to co narysowałam, ale już bardziej skomplikowane dla kafelkarza.
  3. Carmen Ceramic Art Vintage Retro sa 15x15 cm i 0.9 cm grubości. Spore możliwości daje to, że jest ich 14 różnych w opakowaniu.
  4. Ceramstic Loft Carpet – 60x30 cm. Są koronkowe i bardziej gładkie z koronką w narożnikach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff - płytki na kominek nareszcie kupione - a raczej zamówione - będą pojutrze. Będą to w końcu Ceramstic Loft Carpet. Wybór się trochę sam dokonał, bo to jedyne z short listy, które były dostępne praktycznie od ręki. Jeszcze się waża szczegóły ich umieszczenia na obudowie kominka.

Dzisiaj - znowu zdalnie kierując panami fachowcami - podjęłam interwencję w sprawie ułożenia płytek w łazience; nie chce mi się opisywac szczegółów, ale na jednej ścianie wysokość nie była taka, jak w projekcie. Skończyło się dobrze, więc nie ma o czym gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramstic LOFT Carpet :wiggle: na kominku, czyli szaro i koronkowo.

 

Pozostało wybrać sposób ułożenia.

 

Są 3 główne opcje:

  1. płytki 30x60 ułożone nad frontem wkładu parami pionowo
  2. płytki 30x60 ułożone nad frontem wkładu poziomo
  3. płytki w układzie nieco portalowym.

Reszta uzupełniona albo płytkami 60x60 z tej samej serii, albo tylko tynkowana i malowana. I tu jest problem :( JAKIM KOLOREM uzupełnić obudowę?

 

 

opcje 1 + 2

Obudowa kominka THORMA Valencia-Ceramstic LOFT Carpet-01+02_A.jpg

Obudowa kominka THORMA Valencia-Ceramstic LOFT Carpet-01+02_B(3d)1-2.jpg

Obudowa kominka THORMA Valencia-Ceramstic LOFT Carpet-01+02_B(3d)3+4.jpg

Obudowa kominka THORMA Valencia-Ceramstic LOFT Carpet-01+02_B(3d)5+6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja 3

z bardzo ciemnym kolorem. Niekoniecznie czarny. Może być bardzo ciemna zieleń, granatowy, grafitowy.

Też można płytki 30x60 położyć w układzie pionowym, ale wtedy bez koronkowej płytki poniżej wkładu.

Obudowa kominka THORMA Valencia-Ceramstic LOFT Carpet-03_A-1.jpg

Obudowa kominka THORMA Valencia-Ceramstic LOFT Carpet-03_B(3d)a.jpg

Obudowa kominka THORMA Valencia-Ceramstic LOFT Carpet-03_B(3d)b.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...