Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

Znajomi mieszkający w uk śmieją się ze mnie jak "przeżywam" kafelki, tam kładzie się cokolwiek naokoło umywalki i wszyscy szczęśliwi :lol2:

a u nas, a to fuga nie taka, a to odcień za zimny, a lustro centymetr za wysokie :lol2:

Może dlatego, ze u nas to za każdym razem robi się "na całe życie" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OUCH, naprawdę położył ci alu ramki :sick:. Też jak zobaczyłam to pomyślałam jak TAR. Potem rozsądek mnie napadł i doszłam do wniosku, że to pewnie światło odbija się na krawędzi. Takie krawedzie na styk wystarczjąco nie wedle sztuki. Ramki mnie powaliły :bash:

Ja się nie dziwię, że nie dogadywałaś sprawy. Po prostu już nikt tego w ten sposób nie robi.

Ja bym go miotłą wygoniła z domu.

 

:hug:

 

NIE POZWÓL mu na kominku kłaść takich ramek. Inaczej przyjadę i gościa wytargam za kudły :p Wykopię go nawet z kreciej nory.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, no że szlifowane byłoby lepiej, to wiadomo, ale jak jest z alu, to jest i tyle, jak dojdzie lustro, wieszaczki, kabina, która ma przecież elementy chromowane, to listwy będą zdecydowanie mniej widoczne :yes:, będzie git :yes:

 

na kominku to już byłoby słabo, więc tu bym gościa przypilnowała :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam - na budowie ogólna tragedia, deszcz leje, glina rozmięka, panowie od styropianu siedzą w garażu i czekają na poprawę pogody...

Kominek z przodu zrobiony - bardzo ładny :) Trochę - ale tylko trochę - psuje mi efekt to, że płytki z wzorem są bardzo błyszczące, wolałabym chyba matowe, tak jak te, które stanowia "ramę".

Kupiłam farbę na boki kominka, bardzo ciemny grafit, prawie czarny - przynajmniej taki ma być. Listew na pewno nie będzie;)

W przyszłym tygodniu na pewno wszystko będzie skończone, ocieplenie też. Na razie na styropian idzie tylko siatka i klej, a struktura może będzie teraz, a może dopiero w przyszłym roku. Wcześniej robimy teren wokół domu - a w każdym razie z przodu - i odwodnienie; dzisiaj widzieliśmy sie z panem, który się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam zamiar wstawic kominek, gdy już będzie skończony :) no ale rozumiem, że wszyscy tu przebierają nogami z niecierpliwości, więc oto on!

20161021_085306.jpg

 

Pestko, wiem, ze u góry miały być płytki cięte inaczej, w całości...niestety okazało się, że płytek zabrakło ( w paczce było 4, a nie 6 - mylnie podana informacja na stronie) i musi być tak. Ale to naprawdę nie przeszkadza :)

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl sobie, że ominie Cię pokazanie go calkowitym skonczeniu :wiggle:

 

Wyszlo bardzo ładnie, mimo tego drobnego w sumie problemu z ilością płytek.

Z tym kolorem tynku na boku też jest dobrze.

 

Dlaczego pisalaś, że te koronkowe sa błyszczące? Na zdjęciu tego nie widać.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek mi się podoba już teraz.

 

Listwy nie ale nie każdemu musi to spędzać sen z powiek i bywają większe problemy.

 

Pestko pamiętasz może czym ma pomalowane ściany w domu Emilka bo nie mogę jej namierzyć na FM a u Tsunami w Santiago dyskusja się toczy a ja coś pokręciłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rzeczywiście są błyszczące - tylko na zdjęciu jakoś tego nie widac. Może dlatego tak bardzo rzuciło mi się to w oczy, kiedy zobaczyłam pierwszy raz, że wtedy paliło się światło i odbijało się w płytkach :)

Ale i tak jest piękny! I w dodatku jedyny taki na świecie - to jest coś:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wracamy do techniki :)

 

OTWORY na kratki wlotowe i wylotowe.

Widzę tylko jeden u góry. Gdzie jest drugi dolny ???

 

Producent podaje w instrucji:

Minimalna powierzchnia kratek powietrza na dole obudowy to 400 cm², górne kratki powinny być minimum 2 razy większe.

http://499.com.pl/doc/thorma/Instrukcja%20Thorma%20wk%B3ady%20v2.pdf

 

Czyli na dole powinnaś mieć na obu bokach kratki o powierzchni otworu 200 cm2 (10 cm x 20 cm).

Na górze każda kratka powinna miec otwór minimum 400 cm2 (20 cm x 20 cm).

 

To bardzo ważne dla prawidłowego i długiego funkcjonowania wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek mi się podoba już teraz.

 

Listwy nie ale nie każdemu musi to spędzać sen z powiek i bywają większe problemy.

 

Pestko pamiętasz może czym ma pomalowane ściany w domu Emilka bo nie mogę jej namierzyć na FM a u Tsunami w Santiago dyskusja się toczy a ja coś pokręciłam.

 

Nie pamiętam dokładnie, ale Emi (Emila3000) podawała przepis. Dość dawno. Wczoraj była u TAR. A wcześniej 3 czy 4 dni temu pisała u Mania1220

 

To była bardzo prosta do wykonania farba na bazie wapna. Emi pisala, że nadaje się i do środka i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko - dziękuję, ze mi o tym piszesz. Muszę to jeszcze sprawdzić. Kratki w sumie są cztery - u góry dwie jednakowe kwadratowe, po każdej stronie wkładu (jedną widać na zdjęciu), druga jest symetrycznie po drugiej stronie ; nie pamiętam jaka maja powierzchnię, następnie jedna całkiem mała prostokatna u samej góry po lewej stronie wkładu i jedna na dole też po lewej - największa, dwa razy większa od tej kwadratowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...