Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

Pestko - dziękuję, ze mi o tym piszesz. Muszę to jeszcze sprawdzić. Kratki w sumie są cztery - u góry dwie jednakowe kwadratowe, po każdej stronie wkładu (jedną widać na zdjęciu), druga jest symetrycznie po drugiej stronie ; nie pamiętam jaka maja powierzchnię, następnie jedna całkiem mała prostokatna u samej góry po lewej stronie wkładu i jedna na dole też po lewej - największa, dwa razy większa od tej kwadratowej.

 

Na dole powinny być 2 nawiewne między podłogą a wkładem. Po jednej z każdej strony. Każda o wielkości otworu 200 cm2.

Na górze powinny być 2 wywiewne też po jednej z każdej strony. Każda ma mieć 400 cm2. O ile pamiętam, to nie bliżej sufitu niż 30 cm.

Nie masz rozprowadzenia grawitacyjnego do innych pokoi, więc nie ma w obudowie komory rozprężnej pod sufitem. Gdyby była, to potrzebne byłyby jeszcze 2 kratki.

 

Kratki nawiewne (na dole) powinny być 2 razy mniejsze od kratek wywiewnych (te u góry), ponieważ tylko wtedy powstaje ciąg powietrza wentylujący obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo, naprawdę bardzo sie cieszę, że podoba się wam kominek! No ale w końcu nie mógł być inny, skoro to Pestka go wymysliła :)

Jeszcze tylko sprawa tych kratek pozostaje do rozwiązania... No i pomalowanie boów - ciekawa jestem, jak ten kolor się dopasuje do całości.

Wiecie...coraz bardziej nie mogę się doczekać końca tych wszystkich robót. Wiem, wiem - to wszystko i tak poszło piorunem, ale w związku z tym teraz w końcówce zrobiło się takie spiętrzenie prac, że zaczynam mieć czasem dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - to wszystko i tak poszło piorunem, ale w związku z tym teraz w końcówce zrobiło się takie spiętrzenie prac, że zaczynam mieć czasem dość.

Rozumiem Cię!! tempo narzuciliście sobie spore... :) ale patrz moja Droga, koniec roku a wigilia w nowym domku :lol:

 

mi też kominek się bardzo podoba :) cały jego design jest taki niestandardowy i elegancki :)

 

a że tak zapytam... kiedy kuchnia? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, gaz masz do ogrzewania, wody i gotowania?

tak wlasciwie, to ogrzejesz się kominkiem, a mycie w zimnej wodzie to podobno zdrowe bardzo jest :lol2:

co jeszcze przed przeprowadzką chcecie zrobić?

lazienki skończone? Napisz proszę co Tomka plytki te koło wanny, bardzo mi się podobają - czy one mają coś z granatu, bo takiego koloru szukam do siebie jako akcentu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałam maila, dziekuję. Jest to dla mnie wszystko jasne - zastanawiam sie tylko, jak przerobic te istniejace kratki na takie, jakie powinny być. Na górze da sie spokojnie zrobic duże z małych, każę mu więc wyciąc większe, chyba takie prostokątne (więc będą po 17x34, czyli 578 cm2). Gorzej z tą kratka na dole, bo z dużej raczej już nie zrobi sie mniejszej...czy wobec tego może być tak, ze ta po lewej stronie na dole zostanie taka, jak jest, a po prawej wytnie się kwadratową 17x17, czyli 289 cm2 ?Ale wtedy nie byłyby jednakowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaju, nie ma problemu ze zbyt dużym otworem.

Trzeba przyciąć odpowiednie kawałki płyty, ktora jest użyta na obudowę i wkleić tym samym klejem, którym sklejano obudowę. Na pewno zostały jakieś kawałki.

Od środka trzeba podkleić, też z tej plyty wzmocnienie na łączeniu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, gaz masz do ogrzewania, wody i gotowania?

tak wlasciwie, to ogrzejesz się kominkiem, a mycie w zimnej wodzie to podobno zdrowe bardzo jest :lol2:

co jeszcze przed przeprowadzką chcecie zrobić?

lazienki skończone? Napisz proszę co Tomka plytki te koło wanny, bardzo mi się podobają - czy one mają coś z granatu, bo takiego koloru szukam do siebie jako akcentu :-)

Mamiku - gaz mam do wszystkiego. No fakt, że na upartego można byłoby się wprowadzić, mój mąż zresztą też tak twierdzi - harcerz, czy co? :) Wewnątrz prawie wszystko skończone - WC gotowe, pozostało skończyć dużą łazienkę (przyklejenie lustra, malowanie ścian, montaż prysznica i umywalki) i przykleić listwy przypodłogowe w częśi domu.

Przed przeprowadzką jednak zostało jeszcze ocieplenie domu ( ale to już jest w trakcie) i najważniejsze - ogarnięcie terenu z przodu domu, bo inaczej utoniemy w glinie; przynajmniej zrobienie podjazdu do garażu i ścieżki do drzwi od furtki.

A płytki to Nimes Gris (Emigres), one nie maja niestety w kolorze nic z granatu - są raczej grafitowe - tylko kolor nie jest jednolity, wyglądaja trochę jak łupek, mienią się lekko w świetle. Jestem z nich bardzo zadowolona :)

 

Pestko - dziękuję!

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek już teraz ślicznie wygląda :) Ciekawa jestem jak urządzisz resztę salonu :)

Ja niestety nie będę jakoś specjalnie urządzać :( Meble - witryna, dwie biblioteczki, regał i komoda - będą stare, zresztą je lubię, może zmienię pokrowce na poduchy narożnika, żeby pójść w inną stronę z kolorem - narożnik ma kolor taki brąz/beż, a poduchy są z tego samego materiału z czarnymi wzorkami kwiatowymi (tych nie lubię); myślę, żeby zrobić coś z szaro-pomarańczowym.

Docelowo chcę zmienić stół i komodę i może też pójdę w kierunku szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...