Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

ELEWACJE – zestawienia materiałó i kolorów, a czasem też wykożystanie ich w szczególnych celach. Będzie też trochę ciekawych detali na tych otkach :)

 

windows_white with hardwood frames_glebe.jpg

PROVENCE_Ipswich Flat 106.jpg

00101939755.jpg

small_IMG_3990210 AM.jpg

Front-house.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ahhhhhh piękne te elewacja.

 

warto tutaj zwrócić uwagę na to, że to są zagraniczne budynki, zbudowane idealnie w stylu który obowiązuje w danym rejonie. A u nas kurna każdy dom od czapy, typu żółta elewacja-niebieska dachówka i wieżyczka dla księżniczki :sick: albo góralska chata na Mazowszu :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee nie, Emi, nie jest z nimi aż tak, że są podporządkowane konkretnemu stylowi. Powiedziałabym raczej, że rzecz w chciejstwach właścicieli leży, chociaż i tradycja ma tu swój całkiem pokaźny udział.

 

Nasi architekci potrafią zaproponować dobrze zrobioną elewację, nie nudną. Niestety to jest kwestia pięniędzy, którymi dysponuje inwestor.

Jest taka architektka, Sylwia Strzelecka (pracownia SO projekt), która lubi cegłę i kamień na elewacji. Kilka km ode mnie stoi dom wybudowany wg jej projektu.

3 pierwsze fotki to ten dom. Na elewacji jest piaskowiec i cegła.

4926.22178.jpg

6e0a4faf9c23d5f73b5bf94d494f53c9.jpgbb98de17dd2915d55e7c1e545f69f47b.jpg

 

To też projejkt tej samej architekt. Zamiast kamienia mogłaby być cegła, a dach nieco mniej płaski i też byłby to bardzo ładny dom.

DOM kamienny-01(SoProjekt).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Pestko! To są bardzo moje klimaty...:)

Nasi architekci potrafią zaproponować dobrze zrobioną elewację, nie nudną. Niestety to jest kwestia pięniędzy, którymi dysponuje inwestor.,

No właśnie...u mnie zdecydowanie to będzie kompromis między chciejstwem a możliwościami; z pewnym ukłonem w kierunku tych drugich :(

Ale wieżyczki dla księżniczki i niebieskiego dachu przy żółtej elewacji na pewno nie będzie.

Emi - ja akurat kupiłam gotowca; z paru względów; nie ukrywam, że koszty, ale też czas, na którym bardzo mi zależało; do tego wydaje mi się, że przy małym, prostym domu łatwiej można znaleźć niezłe projekty. Ale bardzo mi się chce chociaż wykończyć ten dom po swojemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super elewacje ,ale jeżeli o mnie chodzi to zestawienie jest perfekcyjne i takie zastosuję u mnie :D

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=348234&d=1456693682

 

Ja też kupię gotowca z powodu finansów, ale przerobię go absolutnie, żeby był szyty na miarę. Kwoty za projekt indywidualny czasami są z kosmosu, a taki gotowiec z adaptacją kosztuje sporo razy mniej;)

Co do niektórych realizacji to ,aż zęby bolą . U nas jest dom w krowie łaty :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny przypominam wymianę zdań z Pestką

Pestka:

Nasi architekci potrafią zaproponować dobrze zrobioną elewację, nie nudną.

Ja:

tylko Petko u nas każdy gotowca w necie kupuję a nie idzie do architekta...
o i tyle :lol2:

 

a w necie można wybrać zameczek z wieżyczką dla księżniczki jak i prostą bryłę którą można łatwo wpasować w otoczenie

 

 

Dana :jawdrop: ale w takie prawdziwe krowie łaty???? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny przypominam wymianę zdań z Pestką

Pestka:

 

Ja:

o i tyle :lol2:

 

a w necie można wybrać zameczek z wieżyczką dla księżniczki jak i prostą bryłę którą można łatwo wpasować w otoczenie

 

 

Dana :jawdrop: ale w takie prawdziwe krowie łaty???? :rotfl:

 

W sprawie projektu indywidualnego dodam słówko. Wprawdzie można wtedy skroić domek na miarę potrzeb, ale nie zawsze architekt chce się zajmować wyglądem elewacji. Coś tam zaproponują, byle było. Mimo, że miałam projekt indywidualny, zamówiłam projekt elewacji osobno u Pani znalezionej przez internet. Też architekt, ale chce jej się pobawić fakturami, kolorami, materią, oczywiście za odpowiednią opłatą, ale nie taką znowu kosmiczną. Szczegółowy projekt elewacji warto mieć, dzięki temu unika się w trakcie prac dylematów, których podczas budowy jest i tak sporo, zresztą wszystkie to znacie z autopsji. Mogę posłużyć kontaktem do Pani Julii na priv w razie potrzeby.

Pozdrawiam serdecznie właścicielkę wątku, również buduję swój pierwszy ostatni dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...