Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brasica, przepiękny ten winobluszcz! Uwielbiam trójklapowy. Posadziłam sobie 3 lata temu 5 sadzonek przy południowej ścianie domu, miały mi zarosnąć całą - niestety zimę przeżyła tylko jedna i przez pierwsze 2 lata jakoś nędznie wegetowała, za to w ostatnim roku nareszcie się puściła na całego i zaczyna już wygladać całkiem nieźle :) No nie aż tak, jak u Ciebie - bo ten budynek w takim stroju jest imponujący. Oprócz tego zauważyłam sympatyczną wzniesiona rabatę i nienaganny trawnik! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest szybki, ale najpierw muszę wykarczować pięciolistkowego. To straszna zaraza, bo rozłazi się po ziemi i stale muszę pilnować, żeby się nie rozpanoszył. Kilometry tego wyciągam spod trawnika :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest szybki, ale najpierw muszę wykarczować pięciolistkowego. To straszna zaraza, bo rozłazi się po ziemi i stale muszę pilnować, żeby się nie rozpanoszył. Kilometry tego wyciągam spod trawnika :(

Oj tak - ja go po prostu nienawidzę! Mąż sprowadził go do ogrodu jakoś na początku, kiedy wydawało nam się, że każde zielone coś jest pożądane i teraz nie mogę wytępić... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, Ty leniuszku. Bierze się grabie i wrzuca liście (poza dębowymi) na rabaty. :yes: A jak już boisz się bólu pleców, to zawsze można odkurzaczo-dmuchawę nabyć. Są teraz takie tanie, że nie problem.

Przez grzeczność nie zaprzeczę. ;) Ale akurat myślałem o nasionach brzozy, które są dużo bardziej problematyczne -- bo nawiewa je do domu drzwiami i oknami. :( Że leniwy jestem, to jest to dla mnie problem i ostrzegam innych leniuszków. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brasica pięknie to wygląda, trójklapowy bardzo mi się podoba, pięciolistkowego już się pozbyłam ;) Można go puścić prosto na ścianę? Nie będzie tynku drążył?

 

On nie wgryza się w tynk, ale czepia się go takimi przyssawkami. Niestety gdybyś kiedyś chciała go usunąć, to te przyssawki i cieniutkie gałązeczki trzymają się muru jak przylepione.

Edytowane przez brasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam na pomysł, żeby założyć siatkę leśną ze 20 cm od muru budynku, od ziemi do okapu dachu i po tym kazać się wspinać winobluszczowi.

To zdjęcie siedzi mi w głowie od bardzo dawna:Twin_Peaks_House-02.jpg

 

Gdybym się nie bała, że nie dostanę się na górę, żeby wisterię ciąć, to tak bym domek obsadziła. Wyglądałoby u mnie podobnie. Tylko okna inne :)

wisteria-wearing-house_edited-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Brasica :) Dużo może, nawet dach uszkodzić poważnie. Ja ze swoimi stale walczę, bo wciskają się w najmniejsze szpary pod blachodachówkę. Dlatego m.in. chcę odsunąć górę pnączy i skierować je tak, by utworzyły dach altany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj je przesadzić do dużych donic i zabierz ze sobą. Glicynia powinna bez problemu wytrzymać taką operację.

 

Ja mam 4 posadzone dawno temiu, które kwitną od 3 lat. Miały być fioletowe, a okazały się być białe. W zeszłym roku dosadziłam jeszcze 2 (mam nadzieję fioletowe) i to będą dwa „brakujące” dotąd słupy do altany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...