Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

No właśnie - miałam wrzucić parę zestawień, na które zwróciłam uwagę; chociaż to jeszcze nic pewnego. Trochę słabe zdjęcia, bo telefonem.

Betony jednak rządzą :)

 

http://images76.fotosik.pl/740/c9745161cf093bc5med.jpg

 

http://images76.fotosik.pl/740/8d5f05a41b0241f3med.jpg

 

http://images75.fotosik.pl/739/891a0e34b226fb79med.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/741/ff5cdaef3d5ff868med.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/741/18ed26b0f32bd443med.jpg

20160709_125740.jpg

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No klimat niezły! Ale trzeba miec jednak do tego większą łazienkę...

 

Uwaga, uwaga - Ziemia do Pestki!

Jakis czas temu rozpoczęłyśmy konferencje na temat mojego przyszłego kominka, ale ponieważ nie było to takie pilne, to jakoś się rozpłynęło. W tym tygodniu będą robić podłogówkę, a potem wylewki, no i będzie też wylewany beton pod kominkiem. No i nie wiem, na jakiej powierzchni??? Czyli - ile miejsca będzie zajmował kominek? ja oczywiście nie wiem jeszcze, jaki wkład i w ogóle nic nie wiem... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff nie mam na szczescie kominka to i problemu tez nie mam :D

lazienki mam srednie jedna niecale 10 m2 (tu sredni szary beton ale ma okno- lazienka oczywiescie nie beton :D) i 6,5 m2 + przejscie do pralnii 4 m2 - tu mam beton bardzo jasny, taka poszarzona biel

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOMINEK.

Wobec tego wracam do tematu. Wrzucę jutro propozycje.

Teaoretycznie pod kominek powinien być wybudowany fundament. Ale Twój wkład nie będzie ciężki z pewnością, więc standardowa wylewka spokojnie wytrzyma.

Jeśli chodzi o podłogówkę, to oczywiście musi ominąć miejsce kominka. Większość wkładów ma głębokość 50-56 cm. Do tego trzeba dodać grubość płyty izolacyjnej (3 cm), którą trzeba położyć na ścianie i przestrzeń wewnątrz obudowy (powietrze musi opływać wkład) max 10 cm. Czyli obudowa kominka zajmie około 63-69 cm na odległość od ściany. Panowie od podłogówki będą wiedzieli ile jeszcze rurki odsunąć od miejsca obudowy.

Gorzej jest z szerokością wkładu. Tu już potrzebna jest wiedza jaki ma być konkretnie.

Przede wszystkim powiedz ile możesz przeznaczyć pieniędzy na wkład.

 

A czemu uważasz, ze szafki w kuchni nie mogą być drewniane jeśli podłoga jest drewniana ? Chyba nawet wkleiłam takie rozwiązania.

Ale wkleję moją ulubioną (kolejną:) ) kuchnię wykonaną przez duńską firmę Dinesen. Specjalizująsię w drewnie na wszelkie sposoby i robią przepiękne podłogi, a tu machnęli całe drewno, więc szafkirazem z blatami też. Cala sztuka polega na kontraście – szafki ciemne, a podłoga jasna.

Dinesen-HeartOak-Remodelista-2.jpg

Dinesen-HeartOak-Remodelista-1.jpg

Dinesen-HeartOak-Remodelista-3.jpg

Dinesen-HeartOak-Remodelista-4.jpg

 

Tu też wszystko jest drewniane, nawet cały sufit. Ale blaty są chyba kamienne.

Custom-island-and-chairs-bring-antique-charm-to-the-rustic-kitchen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, kochana kobieto - dziękuję za szybki odzew! Pytanie w sprawie ceny wkładu nie jest dla mnie proste, bo wiadomo, że chciałabym tak dobry i tak tani, jak tylko sie da :) ale powiedzmy, że najlepiej gdyby cena była gdzieś w okolicy 2 tys., ewentualnie trochę więcej.

I cudne wstawiłaś te ostatnie dwie kuchnie - szczególnie ta pierwsza to po prostu bajka!!!

 

[ATTACH=CONFIG]360664[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]360663[/ATTACH]ja z szarych rozważam te

 

tylko właśnie za smutne jednak mi się wydają,więc już nie wiem

zastnawiam się, cz takie coś by pasowało i przełamało trochę ten beton

[ATTACH=CONFIG]360665[/ATTACH]

Mamik, ja pierwotnie wybrałam dokładnie takie zestawienie, nawet z taką samą mozaiką tylko trochę jaśniejsze :) Jeszcze jak patrzę u Ciebie, to naprawdę jest super! Całkowicie go jeszcze nie odrzuciłam, bo ciągle mam taka opcję, żeby to po prostu jeszcze lekko ocieplić drewnem np. elementy szafek (chociaż całe szafki byłyby białe)

A to, co pisałam o niezłym klimacie, to była odpowiedź do TAR :) Właśnie - łazienki 10 m i 6,5 m to juz dla mnie są duże...przy mojej niespełna 5-metrowej...;)

 

Mały Biały Domku - właśnie ta łazienka bardzo się spodobała mojemu mężowi. A w lustrze - tak, to ja...:D

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczne te płytki, chociaż u siebie też ich nie widzę :) ale widziałam piękne wnętrze z podobnymi płytkami. Może to taki element który ociepli wasze łazienki??

 

ogólnie ciepła łazienka- dla mnie to jakiś oksymoron, miejsce gdzie stoi kibelek nie może być ciepłe w odbiorze :lol2: najbardziej ociepla drewno, warto dać go jak najwięcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi. osobiscie zle czuje sie w cieplych wnetrzach, wole chlodne odcienie kolorystyczne, drewno uwielbiam i niejako tym bede ocieplac swoje betonki. ale nie za duzo. zreszta szarosci u mnie to bedzie jedynie baza, koloryt nadadza akcesoria, wydruk na szkle pod prysznicem, meble i lampy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi. osobiscie zle czuje sie w cieplych wnetrzach, wole chlodne odcienie kolorystyczne, drewno uwielbiam i niejako tym bede ocieplac swoje betonki. ale nie za duzo. zreszta szarosci u mnie to bedzie jedynie baza, koloryt nadadza akcesoria, wydruk na szkle pod prysznicem, meble i lampy

 

też odkryłam, że zdecydowanie lepiej czuje sie w chłodnych wnętrzach. Mój dom jest klasycznie urządzony. Przez lata planowałam standardowe wykończenie - czyli jakieś beżyki. Na szczęście przez przypadek, a może idąc za głosem serca zaczęłam kupować rzeczy w odcieniach szarości, czerni, różnych odmian niebieskości,.

Kiedy wracam od znajomych którzy mają dom ładnie urządzony, ale w ciepłych odcieniach do mnie do domu odczuwam wielką ulgę.

drewna u mnie jest masa - ale ciemnego dębu, w chłodnym odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to chodzi, my w przeciagu ostatniej peiciolatki budujemy drugi dom, wiec te oczekiwania sa bardziej urealnione niz wczesniej. dla mnie podstawą jest to, bysmy w tym domu czuli sie dobrze przede wszystkim my, bo on ma byc tez odskocznia od meczacej codziennosci pracowej. chce w nim odpoczywac. to co modne jest dla mnie drugorzedne. a to, ze teraz dosc popularne sa tez moje "klimaty" to tez dobrze :)

w poprzednim domu mialam duzo kolorystyki w stylu "kafe late" - meczace okrutnie:yes:

natomiast jesli chodzi o ogrod - dzikie klimaty to jest to, jesli ktos pamieta moj ogrod to wie :D niedobrze czuje sie w ogrodach geometrycznych, ułożonych, pustych, równiutkich, pod linijke. to co ma Dana - to moj styl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...