Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uff...wyglada, że z grubsza wiadomo. Dziękuję jak nie weim co za wnikliwe uwagi :)

podsumowując - kabina na pewno będzie większa, z drzwiami składanymi do środka, bateria na krótszej ścianie już jest od paru dni (tzn. wyprowadzenie rurek pod baterię), też na to wpadłam :)

Szafkę nad wanną raczej zostawię, rozważę tylko, czy robić dodatkową pólkę na dole na dole. Sufit normalny, biały. Pomysł na bardzo wąski kaloryfer - super! Granatowy kolor wyrzucam (ale jaka ściana nad wanną? jeszcze nie wiem...). Umywalka? na razie wielka niewiadoma - na pewno większa, być może wcale nie podblatowa (wiem, że się bardzo chlapie na blat, syn taką ma), może na szafce, może minięta z w-cecikiem.

Również kolory mogą się jeszcze zmienić - zobaczę, co mi jutro zaproponują.

 

Tomkowa,, jakie masz super lampy w łazience!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod opinią Tomkowej i Małego BD :D

Też mam kabinę zamykaną do środka i to rozwiazanie uratowało mi małą łazienkę, nie pamietam, czy pisałam, ma wymiary 1,5 na 1,7m, po złożeniu drzwi, kabiny praktycznie nie ma, podloga to jedna płaszczyzna, po "zrobieniu" kabiny i tak jestem w środku, więc miejsca na zewnątrz nie potrzebuję, ale i tak ze wszystkich sprzętów mozna korzystać

dołożyłabym jeszcze od siebie dwie rzeczy

- lokalizację baterii w kabinie zrobiłabym na krótszej ścianie, moje doświadczenie jest takie, że więcej miejsca potrzebuję przed sobą, strumień wody leci nieco pod kątem, bardziej na koniec kabiny, naturalnie stajemy nieco dalej od ściany, na boki 80 cm wystarczy, przód tył jest gorzej

- jednak spróbowałabym nieco przesunąć (minąć) umywalkę z toaletą, jesli dasz szerszą umywalkę mogłabyś ją przesunąć trochę w stronę drzwi, wystarczy, że miniesz osie o 20cm, będzie dużo wygodniej

 

to tyle ode mnie :-)

 

Mamik, cieszę się, że potwierdzasz, że ta kabina to rewelacyjne rozwiązanie :) Natomiast co do przełożenia baterii na krótszą ścianę, to trzeba pamiętać, że złożone drzwi wymiarów 100 cm mają 50 cm. Połowa krótszej ściany będzie wynosić 40 cm. No i, przy baterii ustawionej na środku, drzwi będą o nią uderzać. Tego kłopotu nie będzie przy umiejscowieniu na ścianie dłuższej. Chyba, żeby baterię na krótszej ścianie przesunąć 15 cm w kierunku rogu prysznica.

Ja akurat pociągnęłabym te szafki aż nad wannę, bo lubię jak jest rowno, symetrycznie, mogłabym nic w szafce nie mieć, bo fakt niewygodnie sięgać... ale samą szafkę bym chciała. też nie robiłabym ściany granatowej :) w tym przypadku, bo granat uwielbiam.

też zrobiłabym szafki nad wanną, jeżeli miałby być takie jak teraz, bo tez lubię symetrię :lol2: Nawet jeżeli miałaby stać puste, chociaż można w nich trzymać ręczniki, sól do kąpieli, kule musujące itp.

 

Jako gorąca miłośniczka symetrii zupełnie nie rozumiem, dlaczego uważacie, że zachowanie szafek nad wanną daje symetrię. Właśnie odwrotnie :) Likwidacja frontów nad wanną powoduje, że ta ściana ma symetryczne proporcje. Na środku jest wc z szafkami, a po jego bokach wanna i prysznic.

 

Jak tak to widzę :)

 

gaja.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, jeżeli jednak mają być te szafki także nad wanną, to rozumiem, że one mają być tip-on? Pamiętaj o zawiasach z blokadą otwierania, aby przy korzystaniu z szafki w rogu nie uderzać nią o sąsiednią ścianę. Najlepiej byłoby, nawet z zawiasem ograniczającym otwarcie do 90 stopni, zrobić tam 5-centymetrową blendę. Bez blendy otworzysz bez problemu naciskając front, natomiast zamknięcie będzie kłopotliwe bez odrapania ściany z oknem ;)

 

Moje lampy bardzo się cieszą, że się podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję stłuczki lata temu miałam wypadek potem długo bałam się na skrzyżowaniu jak np skręcając w lewo czekałam przepuszczając samochody jadące prosto a jeźdźiłam na rehabilitację...

 

Cieszę się że wszystko tak się skończyło i już myślisz o łazience i kominku bardzo dobrze.

 

A nie wiem czy podobają Ci się takie głębokie umywalki można wtedy zrobić niżej blat nie będzie wyższy niż wanna,widziałam inspiracje kiedyś takiego blatu jeden wyzej drugi niżej i tego typu umywalkę.

 

http://www.sweethome24.pl/pol_pm_MARMORIN-BALIA-umywalka-nablatowa-bezprzelewowa-polysk-400x370x300-mm-5403_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaja, zazdroszczę Ci, że jesteś na tak fajnym etapie aranżacji wnętrza! :) Gdy 5 lat temu robiliśmy praktycznie od zera nasze obecne mieszkanie na poddaszu, ten moment pamiętam jako najprzyjemniejszy! :)

Płytki na podłogę, które pokazałaś są naprawdę fajne. Bardzo mi się teraz to podoba - 5 lat temu nie były jeszcze modne takie w stylu: każda z innej parafii ;) Też bym się nad tym obecnie pochyliła. Jeśli mogę doradzić w sprawie faktury plytek na ściany, taka poniżej:

http://www.tileandstyleonline.co.uk/wp-content/uploads/2015/07/100135537.jpg

Jest naprawdę świetna w utrzymaniu czystości. Nic na nich nie widać, nie trzeba ich myć, nic się nie osadza. Mamy podobne w łazience i jestem z nich tak bardzo zadowolona, że teraz szukam znów czegoś z taką fakturą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo, przepraszam, ale bardzo mi się ta łazienka nie podoba. Jest udziwniona na max. Jedno do drugiego nie pasuje. Jak lubię granatowy, to tutaj jest ni przypiął ni przyłatał. Po co te różne poziomy na suficie? W sumie jest ciężko, przeładowane. Obramowania srebrne kabiny prysznicowej psują resztę. No, i umywalka... :no: Ciekawa jestem ile razy nabijesz sobie siniaki na biodrze.

To tylko część tego co tej łazience zrobiła "projektantka".

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, jeśli chcesz skorzystać z pomocy projektantki, to porozmawiaj z Magdą 34 albo z Agnieszką S. Zrobią dobry projekt.

W sklepach ze świecą szukać prawdziwych projektantów. To jak z projektami ogrodów dołączanymi do usługi założenia ogrodu. Wiele firm robi projekty składając je z "wyciętych" fragmentów z cudzych projektów - stąd krzaczek, a stamtąd bylinki. Potem jedno z drugim wygląda przypadkowo, a co gorsze trudne w utrzymaniu.

 

Jak wysłałam tamten post, dopiero poczytałam wpisy Tomkowej i pozostałe. Twoje także :) Nie musiałam tego pisać okazało się, ale nie mogłam zmienić, bo forum znowu miało przerwę techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDDI.JPGKDDII.JPG

Mamik, cieszę się, że potwierdzasz, że ta kabina to rewelacyjne rozwiązanie :) Natomiast co do przełożenia baterii na krótszą ścianę, to trzeba pamiętać, że złożone drzwi wymiarów 100 cm mają 50 cm. Połowa krótszej ściany będzie wynosić 40 cm. No i, przy baterii ustawionej na środku, drzwi będą o nią uderzać. Tego kłopotu nie będzie przy umiejscowieniu na ścianie dłuższej. Chyba, żeby baterię na krótszej ścianie przesunąć 15 cm w kierunku rogu prysznica.

 

tak, bateria jest jakimś ograniczeniem, ale wersji kabin jest dużo, ja unikałabym drzwi łamanych, raczej dałąbym całe skrzydła składane, najlepiej w wersji mieszanej KDDI i KDDII, czyli krótsze drzwi 80cm jak KDDI, bez problemu złożą się na ścianę, dłuższe w wersji KDDII, czyli z taką ścianką stałą, dla metrowego skrzydła ta ścianka ma 36cm, zamykane skrzydło 62cm, po zamknięciu oprze się na baterii, przy czym moim zdaniem nie jest to mocno kłopotliwe i da się z tym żyć

można też rozważyć wersję KDDI w całości, czyli skrzydło dłuższe (1m) niedzielone, wówczas po położeniu na ścianę oprze się tak, że do batrii nie dojdzie, zostanie taki zamknięty trójkąt z baterią - wersja kabiny KDDI 80/100 jest na stronie podana jako standard, więc wystarczy zamówić i jest bez problemów

 

Gaja - zwróć uwagę na wykończenie dołu kabiny, ja nie wiedziłam, że jest różnie i kupiłam "pierwszą z brzegu" z listwą montowaną do podłogi, ale może być też bez listwy (moim zdaniem lepiej) i z dłuższą uszczlką na dole drzwi. U mnie ostatecznie listwy nie montowaliśmy i jest ok. Szczegóły jak to wygląda ofiarnie fotografowała dla mnie Mały BD - zdjęcia są u niej w dzienniku

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?242132-Mały-biały-domek&p=7155550&viewfull=1#post7155550

 

tu o listwie z katalogukabina listwa.JPG

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...