Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

Gaja, a podobają Ci się kabiny prysznicowe z zasłonkami? :) Bo takie rozwiązanie też byłoby dobre u Ciebie. Na górze zamontowany pałąk, zaokrąglony lub prostokątny. Podczas nieużywania prysznica zasłonki zsunięte i kabiny nie ma :) Ja, dopóki nie zamówiłam drzwi miałam właśnie zasłonę na drążku rozporowym między ścianami :) I przyznam Ci, że często nachodziła mnie myśl, że mogłoby tak zostać :) Teraz jest taki wybór świetnych zasłon, że może być ona doskonałą dekoracją łazienki.

Dziś na wątku DIY swoją łazienkę pokazała Romana. Bardzo podobny układ do Twojej, tylko nie ma wanny. Zerknij TU. Prysznic to szyba połączona z zasłonką :) Cała łazienka świetna. U Ciebie szyby mogłoby nie być, żeby nie było problemu ze zbytnią bliskością umywalki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak jak kiedys cały naród budował stolicę, tak teraz całe forum urzędza łazienkę Gai:rotfl:

I jestem Wam za to bardzo wdzięczna, bo sama juz sie tak zakręciłam, ze przesytałam wiedzieć, co mi się podoba, a co nie...

 

Zmobilizowałam się jednak i wczoraj wybrałam osobiście płytki - będą tylko dwa kolory - a właściwie jeden, szary + mozaika też w tym odcieniu. Płytki Norwich Ecoceramic, a mozaika jedna z dwóch, które pasują, więc jeszcze się ostatecznie zdecyduję.

Sufit oczywiście "normalny":)

Rozważam kwestię szafek - na pewno nie będzie całej ściany w szafkach, bo jednak jest to za ciężkie - no ale cos muszę zrobić.

Umywalka meblowa, prawdopodobnie 40x80.

Kabina prostokatna ze składanymi drzwiami do środka.

Mamik, te kabiny KDD I i KDD II to są Radaway'a? Bo jakoś nie mogę ich znaleźć...

 

Tomkowa - niestety nie lubię zasłonek...ogladałam te łazienkę, o której pisałaś, faktycznie ma styl...ale to nie dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmobilizowałam się jednak i wczoraj wybrałam osobiście płytki - będą tylko dwa kolory - a właściwie jeden, szary + mozaika też w tym odcieniu. Płytki Norwich Ecoceramic, a mozaika jedna z dwóch, które pasują, więc jeszcze się ostatecznie zdecyduję.

Sufit oczywiście "normalny":)

Rozważam kwestię szafek - na pewno nie będzie całej ściany w szafkach, bo jednak jest to za ciężkie - no ale cos muszę zrobić.

Umywalka meblowa, prawdopodobnie 40x80.

Kabina prostokatna ze składanymi drzwiami do środka.

Mamik, te kabiny KDD I i KDD II to są Radaway'a? Bo jakoś nie mogę ich znaleźć...

 

Tomkowa - niestety nie lubię zasłonek...ogladałam te łazienkę, o której pisałaś, faktycznie ma styl...ale to nie dla mnie ;)

 

Super decyzje :) Rzeczywiście do zasłonek trzeba być ich amatorem ;) Też nie mogę namierzyć kabin, o których napisała Mamik, ja wciąż myślę o TEJ :) Nie wiem, jak planujesz zamawiać kabinę, ale w przypadku Radaway najlepiej znaleźć najbliżej Ci zlokalizowaną firmę, która sprzedaje ich produkty i tam zamówić w konkretnym wymiarze. Można wtedy też wynegocjować przyjemny rabat ;)

 

Zobacz łazienkę Julianny16. Ma pięknie zrobioną, ale chodzi mi o szafki.

 

A który kolor płytek - gris, taupe, perla, czy marengo?

 

O tak, szafki Julianny były inspiracją dla moich :yes: Cała łazienka przecudna i zawsze się nią będę zachwycać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to:)

http://www.radaway.pl/pl/kategoria/arta-kdd-i/

http://www.radaway.pl/wp-content/uploads/2016/03/Karta-katalogowa-Arta-KDD-I.pdf

 

 

a tą z drzwiami łamanymi widziłam gdzieś na żywo i bardziej podeszła mi z całymi drzwiami, bo te łamane wymagały trochę uwagi przy zamykaniu, nie było to mocno uciążlie, ale jednak całe są wygodniejsze

Edytowane przez mamik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele modeli w radaway ma opcje kdd, kdd1, kdd2. Gaja, ktory model planujesz?

Na początku myslałam, że to będzie Eos, ale muszę się jeszcze wgryźć, bo różne typy oczywiście różnią się też detalami.

Mamik - no faktycznie są kabiny, nie wiem, jak ja szukałam :)

W każdym razie wychodzi mi tak, że najleppsza byłaby kabina szyta na miarę (w takiej wersji mieszanej, jak pisze Mamik), gdzie krótsza ścianka - 80 cm - byłaby łamana i składana do środka, a dłuższa - 100 cm - albo ze ścianką w połowie/w części stałą, a druga połowa zamykana do środka, albo też ta ścianka dzielona na połowę i zwyczajnie przesuwana (jedna połowa chowa się za drugą). To oczywiście z powodu prysznica.

Tomkowa, w moim mieście są na szczęście aż 3 firmy, które sprzedają ich produkty, więc planuję sie tam wybrać w najbliższym czasie i doogadać szczegóły i cenę.

 

Pestko, z tego wszystkiego zgłupiałam i nie wiem, który to odcień Norwich:confused: One były na ekspozycji i takie wybrałam - jest to oczywiście gdzieś tam w sklepie zapisane, a ja je mam na zdjęciu - raczej jasne i to jest taka ciepła szarość. Potem znajdę i wstawię.

Byłam u Julianny, zeby zobaczyc szafki...niestety wszystkie zdjęcia już są "nieczynne", gdzies pod koniec zobaczyłam tylko szafki pod umywalką - a szkoda.

Te szafki na razie najbardziej spędzają mi sen z powiek, bo z jednej strony - wiem, że powinno być ich jak najmniej, lub wcale, z drugiej - no są mi potrzebne :(

Druga rzecz do rozważenia, to połączenie płytek i mozaiki oraz lustra - ile i gdzie (a może luster?) i wysokość płytek w poszczególnych miejscach. Nad wanną to już wiem, że do wysokości parapetu, więc ostatnio myśle, że może do podobnej wysokości również boki wanny, a dopiero potem wyżej - tu pewnie wyznacznikiem będzie wysokosc drzwi...a może kabiny prysznicowej? Musze to jakoś rozrysować.

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy myslalam ze kupie radaway wybralam sobie essenze i fuente - widzialam je osobiscie i miodzio

ostatecznie mamy podobne wzory tylko z sanswissa, moj sasiad nimi handluje i dal nam preferencyjne ceny na caly sprzet lazienkowy, kabiny, wanne, baterie, zlew kuchenny, deszczownie, wc i bidety. Nie powiem, zaoszczedzilam troszke kasy :)

 

kafle wygladaja nieomal identycznie jak moje, mam szare ciemne i szare jasne

 

Meble łazienkowe + umywalka - prosze zapoznaj sie z najnowszym katalogiem Antado - moze cos wybierzesz, calkiem fajne wzory i modele, polska firma, przyzwoite ceny, sama sie waham czy gotowca nie wziac, co do jakosci tez nie mam zastrzezen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za Antado! Naprawdę przyzwoite meble, sa nawet takie płytkie szafki 20 cm - a więc mniej więcej głębokości zabudowy geberitu - które można wykorzystać do powieszenia na górze, zamiast robić meble na wymiar. Zapamietuję też obie polecane przez Ciebie kabiny - niestety w katalogu nie widać różnic, ale widziałas je na żywo, a to juz coś; ja też się muszę postarać dotrzeć do jakiegoś sklepu, gdzie je mają.

 

A teraz jeszcze wstawię moje płytki łazienkowe. Na pierwszym zdjęciu są w zestawie z jedną mozaiką, a na drugim - jest inna mozaika, którą alternatywnie rozważam (oczywiście ta u góry).

Która lepsza?

 

20160712_141458.jpg

 

20160709_125740.jpg

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy we wszystkich kabinach radaway tak jest ale pewnie tak, dla mnie bylo wazne by zawiasy byly wtopione w szkle, wtedy nie ma problemu z kamieniem i sprzataniem.

Ja tam sobie chwalilam w pierwszym mieszkaniu te meble, jesli za podobna szafke umywalkowa z bardzo znanej firmy mam zaplacic 3 tys. a moge podobne miec za 600 to nie zastanawiam sie. tez maja ciche domyki, porzadne wykonczenia i mnogosc wzorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy we wszystkich kabinach radaway tak jest ale pewnie tak, dla mnie bylo wazne by zawiasy byly wtopione w szkle, wtedy nie ma problemu z kamieniem i sprzataniem.

To ważna uwaga, dzięki! Bo właśnie nie we wszystkich Radaway'ach tak jest, a pewnie nie zwróciłabym na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy drzwi zewnętrzne - wszystkie trzy sztuki - wejściowe, garaż i wyjście na tył domu. Ceny w miarę przyzwoite - kolega męża polecił nam znajoma firmę z małego miasteczka w okolicy. Oczywiście nie robią sami, ale nie zdzierają jakoś dodatkowo kasy, montaż w cenie itp. , więc wychodzi o te parę stówek taniej, niz te same zamówione u nas. Jeśli wszystko będzie dobrze, to pewnie zamówimy też u nich wewnętrzne.

Tynki schną.

20160714_135703.jpg

 

20160714_135712.jpg

 

20160714_135807.jpg

20160714_135807.jpg

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa zazdroszczę Ci już tego etapu, fajnie widzieć pomieszczenia naocznie , a nie tylko na papierze. Masz chyba najszybciej wybudowany dom na forum:yes: Fajnie, że możesz drzwi kupić taniej, każdy zaoszczędzony grosz się przyda na dalszym etapie. U mnie z tym będzie trudniej, bo niestety bliskość dużego miasta podnosi ceny. Gdybym budowała dom tu gdzie mieszkam, to z pewnością robociznę miałabym 30-40% taniej.Pomieszczenie na pierwszym zdjęciu to kuchnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ewciu, to kuchnia - masz dobre oko :)

No fakt - budujemy szybko, aż czasem się boję, jakie to może mieć negatywne skutki...

A co do cen usług, to faktycznie jest tak, jak piszesz - my wprawdzie mieszkamy w małym mieście, ale dośc specyficznym i też nie jest u nas tanio, natomiast mąż stąd pochodzi i w związku z tym czasami korzysta z róznych starych znajomości (starych, bo wrócił tutaj 3 lata temu po około 20-letnim pobycie gdzie indziej). Oczywiście według mnie korzysta zbyt rzadko :p a ja niestety jestem elementem napływowym i nie mam takich możliwości...

Ale jak pamiętam, Ty będziesz miała na miejscu budowy córkę, więc pewnie też jakoś Ci pomoże.

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Ewciu, to kuchnia - masz dobre oko :)

No fakt - budujemy szybko, aż czasem się boję, jakie to może mieć negatywne skutki...

A co do cen usług, to faktycznie jest tak, jak piszesz - my wprawdzie mieszkamy w małym mieście, ale dośc specyficznym i też nie jest u nas tanio, natomiast mąż stąd pochodzi i w związku z tym czasami korzysta z róznych starych znajomości (starych, bo wrócił tutaj 3 lata temu po około 20-letnim pobycie gdzie indziej). Oczywiście według mnie korzysta zbyt rzadko :p a ja niestety jestem elementem napływowym i nie mam takich możliwości...

Ale jak pamiętam, Ty będziesz miała na miejscu budowy córkę, więc pewnie też jakoś Ci pomoże.

 

jak dobra ekipa to jakie negatywne skutki, domek sie dobrze wysuszy i mozna mieszkac. u nas zaczeli 2.12.2015 zalali ławy i przyszło prawie 2,5 miesieczne mrozowisko, w lutym zalali stan zero a dzis koncza podlogowke i we wtorek posadzki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...