Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

Witaj Ewcia po urlopie. Ratuj ten krzyż, bo będzie Ci jeszcze potrzebny do ogrodu. Fajnie tak przyjechać po urlopie, a tu gotowe wylewki. Moja budowa w większości też odbywa się beze mnie, mam tylko na co dzień podgląd na kamerce no i oczywiście na miejscu "zastępców- następców" inwestora. Jak będziesz zamawiać kuchnię to opisuj, bo niejednej(a mnie na pewno) może się przydać jako inspiracja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i znowu z górki :) my tez do przodu, wlasnie ukladaja kafle a ja szukam kogos do zrobienia zabudow- nie sadzilam ze bedzie tak ciezko znalezc kogos sensownego. nasi wykonczeniowcy twierdza ze w polowie wrzesnia pokoncza i tak na dobra sprawe bedzie mozna szykowac sie do przeprowadzki :wiggle::wiggle::wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kzyż rozmasowany :) Okazało się zresztą, że to nie krzyż (tym razem, bo już się zdarzało), tylko więzadła w miednicy - mam naprawdę genialnego masażystę - a więc mniej groźna sprawa. Dzisiaj ciepła kąpiel i Voltaren Max, oraz zakaz koszenia ( a taki był plan...), a pojutrze powtórka z rozrywki.

TAR - wspaniale, już kafle! Nadal próbuję Ci deptać po piętach...wyglada, że jesteśmy ze 2 miesiące za Tobą i raczej już lidera nie dogonimy :) Ale dobrze mieć kogoś takiego, kto nadaje dobre tempo.

Dzisiaj zamówiliśmy materiał na ogrodzenie - panele druciane i wszystkie tam słupki i inne dodatki. Mamy już wykonawcę, zacznie za około 2 tygodnie. Umówiony jest też na pojutrze pan na pomiar kuchni.

Na razie więc przerwa technologiczna - suszą się tynki i wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, no bardzo domowo już u Ciebie :):)

Jeśli dobrze widzę, to miejsce na kabinę masz 80 na 100? Co Ci odpowiedzieli z fabryki? Jakieś wykonanie specjalne zamówiłeś, czy zdecydowałaś się na którąś z katalogowych?

 

Boleści kręgoslupowych współczuje, niestety żyjemy teraz tak, że kręgosłup lekko nie ma, w takiej sytuacji dobry masażysta to skarb:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaja dawno mnie nie było :( przepraszam :( ale jednocześnie gratuluję takich postępów!! :) zamawianie kuchni oznacza, że zbliżasz się ku końcowi :) rozumiem, że w następnym sezonie będzie tunel z pomidorami? :D

 

A tam gdzie nie ma wylewki, to jest miejsce na prysznic? :)

 

Tak na marginesie, w tym roku kupilismy nasiona pomidorów szklarniowych, typowych pod duże uprawy, mega drogie (bo w detalu) i... nie kupujcie. Jednak te odmiany dla amatorów są bardziej aromatyczne i smaczniejsze. Chociaż te "przemysłowe" potrafią tydzień leżec w skrzynce i nic im nie jest :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę, to miejsce na kabinę masz 80 na 100? Co Ci odpowiedzieli z fabryki? Jakieś wykonanie specjalne zamówiłeś, czy zdecydowałaś się na którąś z katalogowych?

Tak, będzie 80x100. Kabinę zamówię w końcu katalogową, jeszcze trwają przymiarki do konkretnego modelu - będzie albo Radaway'a Fuenta New KDD-B lub Esenza New KDD-B (obie bardzo podobne, trochę się różnią detalami - kształt zawiasów itd.), albo też z New Trendy model New Soleo.

 

Liliputku - tak, to miejsce na prysznic. A co do tunelu z pomidorami ...zobaczymy... U nas ogród jeszcze leży odłogiem, coś na przyszły rok na pewno zrobimy, ale nie wiem, czy ogród nie będzie głównie ozdobny. Jakoś tak do tej pory tak naprawdę to udają mi się kwiatki, a z upraw użytkowych - raczej owocowe. Tunel zaprowadziłam sobie w ubiegłym roku, ale plony nie były zachwycające (chociaż nasiona miałam dobre); jedynie koktajlowe mi się udały - ale to żaden sukces, bo one zawsze się udają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, jesli mozna cos doradzic. Zerknij jeszcze na kabiny Sasnswis (Ronal) np. Annea, sa teraz w wielu sklepach w promocji a jakosciowo to samo, niektorzy uwazaja nawet, ze lepsze niz radaway ale to juz kwestie osobiste decyduja tak jak ze sprzetem elektronicznym. jednym pasuje samsung innym lg a jeszcze inny na oba sprzety nawet nie zerknie :D

 

Ja je zamowilam i cenowo wyszly pare stowek taniej niz radawaye esenza. przy wykonczeniowce kazda złotoweczka w cenie :):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tym roku koktajlowe się nie udały :D może dlatego, że tata skazał je na wygnaie na polu i nie podwiązał ;)

 

Nawet nie pomyślałam, by nie robić wylewki tam gdzie ma być prysznic... :) teraz zwrócę na to uwagę, ale u nas to pieśń przyszłości... :)

 

jesli nie chcesz brodzika a odplyw liniowy to lepiej nie zalewac, wykonczeniowiec sobie wtedy dopasuje odplywy bez kucia posadzki. po co wylewac zeby potem kuc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie chcesz brodzika a odplyw liniowy to lepiej nie zalewac, wykonczeniowiec sobie wtedy dopasuje odplywy bez kucia posadzki. po co wylewac zeby potem kuc :D

No właśnie; nasz wykończeniowiec - z którego zresztą zrezygnowaliśmy - na szczęście tak kazał zrobić. I tylko tym się zasłużył :D

Jeszcze nie wiem, który liniowy odpływ wybrać...wiem tylko tyle, ze ma być niski syfon.

TAR - lecę oglądać te kabiny, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym potwierdzić Sasnswis (Ronal) kabinę miałam w poprzednim domu i są ok zawiasy super nic się nie dzieje ani mechanicznie ani wizerunkowo.

 

Bez problemu z częściami czy uszczelkami dostępne od ręki wystarczy zamówić na stronie

 

A wylewka jak najbardziej prawidłowo do liniowego,jaki to już rzecz gustu z kratką czy wypełniona płytkami możesz zerknąć na Viko też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam na stronie Sanswiss Ronal, na razie wyglada na to, że taka kabina, jakiej potrzebuję - czyli 80x100 narożna, z drzwiami składanymi/łamanymi z obu stron do środka - jest trochę droższa, niż w Radaway'u; ale chyba jeszcze do nich zadzwonię, bo być może są jeszcze inne, a nie znalazłam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...