Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

w necie nie ma zbyt wiele takich realizacji

35809_mo8oqh7s.jpg

 

http://lh4.ggpht.com/_ev5fotsz0So/SuVie9nTvHI/AAAAAAAAD7s/q_ClP_yyzZs/s512/100_4713.JPG

 

http://wszystkookuchni.pl/img/51777b8ec4fe4.jpg

 

http://img.shmbk.pl/rimgsph/144977_0cda80b4-acca-4ed3-b3a4-ad84b026d88f_Crop_518_461_apartament-baltycki-sopot-sanhaus-apartments-kuchnia-styl-skandynawski.jpg

 

http://2.bp.blogspot.com/-e4zTvw2cTj8/TxZgk6IC4II/AAAAAAAABok/eoPhHEAs83s/s1600/4.jpg

 

tu z naszego forum, ale okno bylo wymieniane

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/sCDrZhM7ew9g0tcbmB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz co gaja tak sobie pomyslalam czy nie najprosciej i najtaniej byłoby wymienic okno kuchenne na mniejsze i podmurowac brakujacy kawałek, elewacji jeszcze nie macie. a kombinacje alpejskie z kuchnia, nerwy i na koniec niezadowolenie z rozwiazania to kiepawo. ja bym poszla w pierwsze - wymieniłabym okno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozwiązania z ławeczką pod oknem są urocze... Ale niestety u mnie musi być tam zlew, a z kolei nie bardzo wyobrażam sobie akurat zlewozmywak na niższej wysokości, chociaz na zdjęciach właśnie takie są.

Zmienić okno byłoby na pewno prościej...chociaż nie taniej ;)

Ale też nie bardzo bym chyba chciała, bo od frontu są tylko 2 okna, po obu stronach drzwi wejściowych, przy czym oba są tej samej wysokości, ale innej szerokości; w ten sposób oba byłyby już zupełnie inne.

A mąż chyba by mnie zabił...:(

 

Chyba żeby zrobić tak, jak na przedostatnim zdjęciu...Muszę zobaczyć, na jakiej wysokości byłby ten blat, może nie będzie tak tragicznie ze zlewozmywakiem?

Edytowane przez gaja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja pomierz wszystko, moze nie bedzie tak tragicznie :)

 

ja mam paskudny charakter i chyba jakies zaburzenia kumpulsywno-obsesyjne, bo wariowalabym jakby miala robic kuchnie w wymarzonym domu a tu przez czyjes pomyłki nie moglabym miec tej wyczekanej kuchni, tylko jakies polsrodki. tak mialam w poprzednim domu, kuchnia nie byla taka jaka chcialam (ale wtedy bylo nas stac tylko na taka) i nie lubilam w niej gotowac.

wspolczuje dylematow, moze pestka w swoich zasobach ma jakies fajniejsze fotki, bo ja nic lepszego nie znalazlam.

z ciekawosci w jakim stylu chcesz zrobic wystroj kuchni , domu? a moze zlew jednak przeniesc w inne miejsce, wystaczy by hydraulik przeniosl odplyw i wode. to wcale nie jest taki bajer miec zlew przy oknie, moim zdaniem zbyt nadinerpretowana fajnosc takiego rozwiazania:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeby zrobić tak, jak na przedostatnim zdjęciu...Muszę zobaczyć, na jakiej wysokości byłby ten blat, może nie będzie tak tragicznie ze zlewozmywakiem?

 

Myślę, że to całkiem fajne rozwiązanie. A ponieważ jak pisałaś jesteś wysoka, wiec pozostały blat miałabyś na właściwej wysokości, jedynie przy zlewie byłoby niżej; ale mając zmywarkę przy zlewie nie stoi się ciągle.

Edytowane przez brasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja :hug:

wrzuć plan kuchni i w którym miejscu masz ten parapet skopany, może tylko obniżyć w tym jednym miejscu blat a resztę szafek dać na normalnej wysokości.

 

Ja mam odwrotnie: blatoparapet wyższy (ma 94 cm) a blat niższy (86 cm). I mimo, że sama mam 1,60 w kapeluszu, to ten wyższy blat jest ABSOLUTNĄ REWELACJĄ. Natomiast równie genialnie sprawdza się zlew i płyta na niższym blacie: łatwiej wylać wodę, umyć coś, zamieszać w garnku, itp. Stwierdzam wiec, że różnica w wysokości blatów to coś, co trzeba mieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja pomierz wszystko, moze nie bedzie tak tragicznie :)

 

ja mam paskudny charakter i chyba jakies zaburzenia kumpulsywno-obsesyjne,...

:rotfl:

Uwierz mi... raczej nie masz... trochę się na tym znam :D

Ale dobrze wiem, o czym piszesz - ja poprzednie mieszkanie miałam tak urządzone (czyli - zrezygnowałam z wielu rzeczy w pośpiechu i też ze względów praktyczno-finansowych). I wytrzymałam tam tylko 2 lata :)

Ale tak do ad remu - to rzeczywiście przede wszystkim jutro pomierzę panem fachowcem.

Kuchnia ma być z grubsza skandynawska, tylko nie wiem jeszcze, czy tak jak wszyscy - czyli biała i drewniane blaty - czy też może drewniana, a blaty betonowe. Oczywiście - drewnianopodobne i betonopodobne :) W tej drugiej wersji jednak szafki musiałyby mieć wyraźne słoje, żeby to wygladało jak deska.

Niestety teraz kasa też się liczy, więc niby mam zgodę na to, że nie wszystko będzie idealne i wymarzone.

A zlew nie musiałby być pod oknem, ale wydaje mi się, że u mnie to jednak najlepsze miejsce i w dodatku robi mi sie wtedy klasyczny ciąg roboczy: lodówka, zlew, kuchenka. Można byłoby go przenieśc tylko na prawą ścianę, ale wtedy kuchenka musiałaby być na ścianie pod oknem...to ja już wolę na szybie krople wody, niż krople tłuszczu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaja, alternatywna zmywarka, np taka

 

http://www.siemens-home.pl/lista-produktow/zmywarki/zmywarki-modulowe-i-kompaktowe/SC76M541EU?breadcrumb=compactandmodulardishwashers#/tab=section-technicalspecs

 

nie mam pojęcia ile kosztuje i czy w ogóle jest ok., ale sama kiedyś dumałam, czy taka zmywarka "do słupka" nie byłaby dobrym pomysem

 

edit: kosztuje nieco ponad 2 tysie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary kuchenne wypadły w miarę pomyślnie, albo się zrobi blat jednakowej wysokości, który musiałby wejśc trochę na ramę okienną i wtedy bedzie miał 85-86 cm, albo cała część blatu pod oknem będzie niższa - mniej więcej na 81 cm (zmywarka się zmieści), a blat po prawej - wyższy, wtedy mogę poszaleć i zrobić go nawet na 90 cm.

Mniej więcej obgadaliśmy ustawienie mebli, w przyszłym tygodniu mam dostać wstępny projekt. Jeszcze się nie zdecydowałam co do koloru; kuszą mnie meble "drewniane" - musiałyby być oklejone fornirem - ale to niestety wersja dużo droższa. I pan stolarz forniru do kuchni zbytnio nie poleca, ze względów praktycznych.

Więc pewnie będą białe - ale nie wykluczam jeszcze w ostatniej chwili jakiejś zupełnie innej wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...