Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nigdy nie jest za późno – czyli nasz pierwszy/ostatni dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ściana to ściana, nie raz w trakcie mieszkania się obije, kładzenie gładzi na tynki dla mnie byłoby trochę na wyrost. To czas, koszt i do tego taka ściana jest delikatniejsza, łatwiej ją uszkodzić. Chyba wolałabym spożytkować kasę na inny cel, wolałabym kupić droższe kafle, niż gładzie, albo ładniejsza lampę:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile?:jawdrop: u nas jak poszukasz w ogloszeniach to panele ukladaja za max 15-18 zł

 

mieliśmy taką samą minę, a później wybuchliśmy śmiechem, zarobił sobie na nas Komfort z miasta obok, gdzie mieli normalne ceny za układanie paneli :yes: a gościu był tylko jedynym monterem w tym sklepie, i był podobno na jakimś hiper szkoleniu od Quick Stepa i dlatego się cenił :rotfl: fachowiec znakomity, robił u nas pomiar i machnął się o jakieś 20 metrów, które na gwałt musieliśmy domawiać bo brakło przy układaniu - mąż do magazynu krajowego po nie jechał :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko, byłam w salonie Jotula i widziałam. Fakt, że te wkłady Jotula nawet po promocji tanie nie są. Zastanawiam się , czy nie wziąć do montażu kogoś innego,ale wtedy co z gwarancją? Tzn. mówię o samym montażu (obudowa z płyt i montaż)a nie o ubieraniu go w sukienkę.

 

Brasica, spróbujęsprawdzić jak to z tymi cenami za montaż jest i czy jest obowiązek, żeby całość była zrobiona po takich drańskich cenach. Ludzie robią to sami i gwarancji nie tracą. Odpytam :)

 

Ja właśnie nie chciałam blachy ze względu na hałas, bo mi się strasznie ciężko zasypia i byle co mnie budzi, ale chyba takie rozwiązanie będzie trzeba zastosować, przynajmniej na początku. My mamy dość sporą izolację stropu przy nieużytkowym poddaszu. Dach ma pełne deskowanie i obecnie papę, wełną nie chcemy ocieplać i mam nadzieję nie będzie to konieczne.

 

Jeśli poddasze macie zamknięte, to może ledwie jakiś szmerek będzie słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie będzie nic słychać, mój poprzedni dom też miał blachę i to nie ocieploną wełną i nie było słychać. Waliły za to parapety :lol2: nie lubiłam strasznie deszczu w starym domu, jeszcze bardziej wydawał sie ponury i nie przyjemny. Teraz jest zupełnie inaczej, każdy deszczyk cieszy, bo roślinki lepiej rosną :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parapety mamy blaszane i dachowke ale deszcz slychac w rynnach, te sa tez blaszane. co prawda malowalam wtedy podcien, przy zamknietych oknach tez nic nie bedzie słychac.

zaczynam powoli pakowac wszystkie przydasie - nieprzydasie w mieszkaniu, potem bedzie latwiej, codziennie jeden kartonik. te duperelki powoli bedziemy wywozic do domu, na razie do garazu, bo inaczej w mieszkaniu nie mielibysmy jak funkcjonowac:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brasica, spróbujęsprawdzić jak to z tymi cenami za montaż jest i czy jest obowiązek, żeby całość była zrobiona po takich drańskich cenach. Ludzie robią to sami i gwarancji nie tracą. Odpytam :)

O to ja też jestem zainteresowana - bo właśnie wczoraj pan od wykończeniówki powiedział, że robi też kominki.

 

TAR - powinnam brac z Ciebie przykład i powoli zacząc pakować; zreszta taki miałam plan - codziennie po trochę :) No ale jeszcze muszę poczekać na wykończenie garażu, bo nie byłoby gdzie składać. A zresztą - niech ta sprzedaż dojdzie do skutku...

 

A parapety zrobię blaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wiele nie napada na te parapety, dosc duzy mamy okap dachu. chyba ze deszcz zacinajacy. lubie jednak bebnienie i dzwiek deszczu, fajnie sie wtedy DAL-uje, gorzej jak do pracy trzeba ;)

 

w starym domu mialam oranzerie, jak cudownie w niej sie kimało podczas deszczu, wygodna sofka, siersciuch pod bokiem i lekki kocyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiałam spac w namiocie podczas deszczu.

Wczoraj zrobiliśmy sobie drzemkę w jednym z pokoi na poddaszu. Cudownie usypiało stukanie kropli w dach :)

 

oj... mnie też uspia deszcz :) i zabawka mojego dzieca - mis szumiś :D co prawda zabawka dla niemowląt, ale przy takim szumie doskonale mi się spało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż wykafelkowany - mąż zażyczył sobie na podłodze szachownicę :)

 

http://images77.fotosik.pl/837/bf82c10ea910a2a7med.jpg

 

Poza tym z dnia wczorajszego: ponieważ kobieta zmienną jest, to zmieniłam wybór płytek na podłogę. Po prostu podczas wizyty w sklepie zobaczyłam takie, których wcześniej nie widziałam i one zdecydowanie są tym, czego szukałam. To płytki Galeon Beż z Ceramiki Nowa Gala. Równiez rektyfikowane, a cena podobnie przyzwoita.

 

http://images77.fotosik.pl/837/7f5036cc8383b15cmed.jpg

 

Dla porównania wstawiam poprzednio wybrane, czyli Oak White - nie są złe, ale te pierwsze dla mnie przebijają wyraźnym wzorem usłojenia i "drewnianą" fakturą .

 

http://images75.fotosik.pl/836/f70cef3168a36a87med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...