Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ankieta - czy skręcacie wydajność WM w nocy i podczas nieobecnosci ?


Czy redukujesz wydajność WM  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy redukujesz wydajność WM

    • NIE - cały czas działa na jednakowym poziomie
      7
    • TAK - na noc
      3
    • TAK - kiedy wychodzę do pracy
      3


Recommended Posts

U mnie redukuję wentylację na noc i gdy nikogo nie ma w domu. Redukowanie na noc bardziej wynika z tego, że mam nawiew nad łóżkiem w sypialni. Gdy go przesunę w inne miejsce na noc nie będę redukował. Ale w momencie gdy nikogo nie ma w domu nie widzę przeszkód aby nie zredukować wentylacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy i na ogół w dzień na 35% ( niesłyszalna) , gdy znajomi lub kąpiele 60-65% , większa impreza czy intensywne gotowanie 95-100%. Przy dłuższych wyjazdach ( powyżej 1 dnia) redukcji na 10%. Nigdy na 0. Sterowanie przy wejściu do garażu, w kuchni i 3 łazienkach - zmiana nie jest problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze na 35% (~90-100m3). Na noc absolutnie nie widzę sensu w redukowania, a kiedy wychodzimy do pracy?

Teoretycznie można by, ale większego sensu nie widzę, tym bardziej, ze w domu zostaje teraz szczeniak,a jemu zdąża sie jeszcze pozostawić "niespodziankę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c

W styczniu miałem ustawione na 55m3/h a pod wieczór 120m3/h (zaprogramowane jakieś 3-4 godz na czas prysznicowy). W domu 4 osoby.

Chciałbym wentylować wiecej ale niestety wilgotność przeważnie była ponizej 40%.

 

Te 120m3/h (z czego 60m3/h jest w głównej łazience gdzie wszyscy bierzemy prysznice praktycznie pod rząd) to jest minimum aby mi wilgoć z łazienki zabrać. A niestety non stop 120m3/h bardzo mocno wysuszało dom, 80m3/h non stop nie dawało rady zabrac wilgoci z łazienki.

 

Zobaczymy jak sie ociepli wtedy powinienem zwiększyć przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...