Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

która strona budynku - czyli z kalendarza kłótni jednego małżeństwa ;)


Recommended Posts

Witam!

 

Mam oto tego typu problem. Kupujemy z mężem bliźniaka i mamy do wyboru mieszkanie albo po lewej stronie albo po prawej. Niestety jesteśmy odmiennego zdania. Mąż wchodzi na ambicje i mówi, że i tak pewnie większość ludzi wybrałaby tak jak on. Chciałabym sprawdzić, czy rzeczywiście ma rację. Tak więc pytanie: którą stronę budynku wybralibyście? Plan w załączniku :)

 

Pozdrawiam

działka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym działkę po prawej, z kątami prostymi. Na tej działce salon pewnie ma okno także od zachodniej strony? Jeśli tak, to dla mnie byłby dodatkowy plus, bo ja jestem z tych światłolubnych.

Aczkolwiek na mieszkanie w bliźniaku w życiu bym się nie zdecydowała, ale to inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam oto tego typu problem. Kupujemy z mężem bliźniaka i mamy do wyboru mieszkanie albo po lewej stronie albo po prawej. Niestety jesteśmy odmiennego zdania. Mąż wchodzi na ambicje i mówi, że i tak pewnie większość ludzi wybrałaby tak jak on. Chciałabym sprawdzić, czy rzeczywiście ma rację. Tak więc pytanie: którą stronę budynku wybralibyście? Plan w załączniku :)

 

Pozdrawiam

 

A ja bym wybrała z lewej, wersję A. Kuchnia ma okno od wschodu (a przynajmniej jest taka szansa) - od razu lepiej się wstaje i pije tę poranną kawę. Poza tym w salonie pewnie jest TV, który ogląda się wieczorami. Zaglądające zachodzące słońce utrudnia oglądanie, więc tu znów plusuje wersja A. Południowo-wschodni ogród sprawi, że jest się jak schować przed słońcem i nie będziecie się przegrzewać latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra mieszkałem w mieszkaniu z kuchnią od południoweg/zachodu a teraz mam od wschodu i twoje argumenty są nie do podważenia. Rano kawka w słońcu, wieczorem piwko w chłodnej kuchni. Latem słonko szybko ucieka z kuchni, za to zimą słońce najczęściej jak świeci to chwilę z rana. Tylko układ ten z lewej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscra mieszkałem w mieszkaniu z kuchnią od południoweg/zachodu a teraz mam od wschodu i twoje argumenty są nie do podważenia. Rano kawka w słońcu, wieczorem piwko w chłodnej kuchni. Latem słonko szybko ucieka z kuchni, za to zimą słońce najczęściej jak świeci to chwilę z rana. Tylko układ ten z lewej.

 

O to, to. Moi rodzice mają kuchnię od południa - ależ się toto nagrzewa niemiłosiernie! Nie dość, że się gotuje, to jeszcze słońce przypieka. Od zachodu wcale wiele lepiej by nie było... Wschód to dla mnie idealne miejsce na kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak w ogóle można rozważać dom A. B jest pod kazdym wzgledem lepszy:

wiekszość pokoi słoneczna, salon od poludniowego zachodu czyli marzenie projektanta, działka z kątami prostymi.

Piszecie że kuchnia od wschodu jest lepsza bo fajna jest kawa przy wschodzie słonca... tzn że te 5 minut dziennie przed pracą jest ważniejsze niż cała reszta dnia po pracy którą będziemy spędzać w ciemniejszych pomieszczeniach ? No i ta ścięta działka w B... mało praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom to nie mieszkanie, nowe domy buduje sie conajmniej z wentylacją mechaniczna, czasami z klimą więc jaka duchota? Z domu sobie można wyjść na ogród, z mieszkania - nie. Przed słoncem można sie schronić na ogrodzie, zaciągnąć rolety, przejść do pomieszczeń po drugiej stronie budynku.

A co zrobić jak w domu słonca brakuje, jest zimno i wilgotno ? Słonca sie nie włączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To zależy. Jeśli ogród to ma być tylko tuje wzdłuż płota i trawnik to zdecydowanie A.

Jeśli chcesz posadzić drzewa (nie drzewka ) czy drzewa owocowe to lepsza jest wersja B z uwagi na większe nasłonecznienie. Po za tym drzewa ochronią cię przed słońcem w lato. Ale i lat trzeba będzie na to czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...