Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zegar na kominku:)


mrmeX

Recommended Posts

Witam, zbudowałem sobie kominek z płyt izolacyjnych. Chce powiesić duży zegar na kominku. Jaki kołek zastosować? Znalazłem metalowe podobne jak do płyt karton-gips, ale ten "motylek" będzie wewnątrz kominka i mocno będzie się nagrzewał. Chyba, że to nagrzewanie pominąć? Myślałem również osadzić kołek na kleju, przy czym w płycie nie wiercić na wylot, ale zostawić np 5mm płyty. Macie jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nawiasem mówiąc to od Was kupiłem kominek:)

Może być ciężko aby tam rękę włożyć. Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jak się da to co dać jakiś silikon wysokotemperaturowy?Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jakiś inny sposób?

Edytowane przez mrmeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nawiasem mówiąc to od Was kupiłem kominek:)

Może być ciężko aby tam rękę włożyć. Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jak się da to co dać jakiś silikon wysokotemperaturowy?Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jakiś inny sposób?

 

Sposób najprostszy, to śruba do drewna, wkręcona 2 cm w trzy centymetrowej grubości płytę...Jeśli zegar za ciężki by na tym zawisnąć, kołek też nic nie da, potrzebne wzmocnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samowiercacy kolek do g-k metalowy z wkretem.

moze da rade, lub podlozyc od spodu odpad z krzemowki i wkret 55 do drewna.

zalezy jeszcze co to za krzemowka, jak zwykla bardzo miekka plyta izolacyjna, ktora niektorzy nozykiem do tapet kroja, to zapomnij o tym zegarze w tym miejscu

 

Witam, nawiasem mówiąc to od Was kupiłem kominek:)

Może być ciężko aby tam rękę włożyć. Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jak się da to co dać jakiś silikon wysokotemperaturowy?Ja myślałem o kołku z "parasolką" A jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze lecho*ski wszystko zależy jaka płyta. Przy dobrej gęstości płycie kołki Molly spisują się idealnie dla ciężarów do 10kg, ostatnio wieszałem 9kg lustro na dwóch kołkach Molly, nie ma mowy o żadnej katastrofie.

 

To jasne. Tylko już Ci odpowiedział pytający, że nie ma jak zaizolować kołka od środka....W trakcie montażu, to można wszystko...nawet przygotować kominek w celu zawieszenia na nim fortepianu...;)

 

Zresztą...Jaki to problem wyciąć większy fragment i po odpowiednich przygotowaniach, wkleić go na powrót? szpachlowanie i malowanie w gratisie...To kwestia priorytetów. Na czym nam bardziej zależy? Na zegarze, czy na świętym spokoju.

 

mrmeX! Po cholerę Ci ten zegar?!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

.Zresztą...Jaki to problem wyciąć większy fragment i po odpowiednich przygotowaniach, wkleić go na powrót? szpachlowanie i malowanie w gratisie...To kwestia priorytetów...........

 

Dobrze powiedziane mam tak zamocowane karnisze w skosach na poddaszu.Czyli został wycięty kwadratowy obszar mocowania uchwytu karnisza w powstałe wycięcie włożyłem dłuższy od otworu kawałek ceownika montażowego.Zrób tak z zegarem.

 

Aby wiedzieć jak długo pali się wsad do kominka :lol2:

 

No bo po cóż innego.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pierwszy całkiem, całkiem...Ten drugi lepiej edytuj!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak poważnie to kogo lub co strugasz???. Autor pisze:

Chce powiesić duży zegar na kominku. Jaki kołek zastosować?

a ty jak to na trollka :

Po co wieszać jak można wbudować ...

można też odpowiednio wysuszyć będzie lżejszy i przykleić :mad:. Ręce mi opadają na twój sarkazm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...