Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka maszyna do cięcia płytek


Recommended Posts

Witajcie

 

Przymierzam się do samodzielnego położenia płytek w łazience. Chciałbym kupić za nie duże pieniądze używaną maszynkę do cięcia płytek i tu mam dylemat, czy kupić ręczną WALMER MGŁ 600, czy też elektryczną Euretec Germany SM 201. Płytki jeszcze nie są wybrane na 100%, ale prawdopodobnie będzie to rozmiar 25x50, lub 30x60.

 

Pytanie czy maszynką elektryczną jestem w stanie dociąć płytki w tak dużych rozmiarach? Za maszynką elektryczną przemawia do mnie możliwość cięcia skosów. Co byście mi polecili, ręczną maszynkę i docinanie skosów szlifierką, czy też elektryczną maszynkę?

 

 

 

Przecinarka do płytek Eurotec SM201:

 

Moc 	1100 wWaga 	11 kgObroty 	2950 min-1Zasilanie 	230 V 50 HzŚrednica tarczy 	180 mmWewnętrzna średnica tarczy 	22 mmKąt odchylenia od pionu 	0 - 45°Tryb pracy 	mokro / suchoWymiary stołu 	395 mm x 385 mm

 

 

http://images58.fotosik.pl/613/e863cb3ab78b62e2.jpg

 

 

WALMER MGŁ 600

 

szerokość podstawy wynosi 165 mmprowadnice wykonane z płaskowników 10x20mmwózek tnący łożyskowany długość cięcia wynosi 600mmcięcie za pomocą nóża tnącego Ø16   

 

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/7120/th300/walmer-maszyna-do-ciecia-glazury-mgz-600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...

Ja mam taką prostą, przenośną maszynę do cięcia płytek Best Tools:

168009.jpg

 

Do moich zastosowań (czyli sporadycznych, typowo domowych) nie potrzeba mi nic lepszego, gdyż ta daje radę w 100%.

 

Jej parametry techniczne (przekopiowane ze strony http://elektrononline.pl/przecinarka-do-plytek-pp180-600w-180mm-best-p9909) to:

- Zasilanie: 230V / 50Hz

- Moc: 600W

- Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2950obr/min

- Średnica tarczy: 180mm

- Otwór wewnętrzny tarczy: 22.2mm

- Maksymalna zdolność cięcia: 90° - 35mm, 45° - 15mm

- Rozmiar stołu roboczego: 330x360mm

- Długość kabla zasilającego: 2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o przecinarce RUBI Diamant ND-180? W ogóle ktoś się orientuje skąd się bierze aż taka różnica cenowa między RUBI Diamant ND-180 (ok 500zł) a Diamant ND-200 (ok 1700zł)? Troszkę większa tarcza i troszkę mocniejsza i już taka różnica cenowa? W ogóle Diamant ND-180 nada się od cięcia płyt 60x60?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...