Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Minimalna grubość wylewki przy ogrzewaniu podłogowym


szala18

Recommended Posts

Chciałem zapytać czy są ustalone jakieś minimalne grubości wylewki przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego ?

W całym domu planuję właśnie ogrzewanie podłogowe. Na parterze w projekcie mam 7cm wylewki + 15cm styropian. Z kolei na poddaszu użytkowym przewidziano 5 cm styropianu i tylko 5 cm wylewki - i tutaj pojawia się moje pytanie czy nie będzie to za mało przy ogrzewaniu podłogowym ?

Wszystko już do tych poziomów mam wymierzone więc korekty wylewek nie wchodzą w rachubę - ewentualnie zastosowanie ogrzewania grzejnikowego .... dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy są ustalone jakieś minimalne grubości wylewki przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego ?

W całym domu planuję właśnie ogrzewanie podłogowe. Na parterze w projekcie mam 7cm wylewki + 15cm styropian. Z kolei na poddaszu użytkowym przewidziano 5 cm styropianu i tylko 5 cm wylewki - i tutaj pojawia się moje pytanie czy nie będzie to za mało przy ogrzewaniu podłogowym ?

Wszystko już do tych poziomów mam wymierzone więc korekty wylewek nie wchodzą w rachubę - ewentualnie zastosowanie ogrzewania grzejnikowego .... dziękuję

 

Przy takim grubym styropianie grubość wylewki jaką podajesz odpowiednia. Kup dobry styropian EPS100.

Zaproś posadzkarza na budowe, powinien niwelatorem sprawdzić Ci poziomy, zobaczy czy wszędzie pójdzie taka grubość wylewki/styropianu. Może masz gdzieś górkę albo dołek na stropie lub podbetonie. Trzeba sprawdzić okna (drzwi) tarasowe czy są na takiej samej wysokości wstawione (zwłaszcza jeśli jest kilka sztuk. na poziomie), schody, drzwi wewnętrzne w domu też są ważne tak aby wszędzie się zgadzało.

 

Ja również zwracam uwagę na okno w kuchni jeżeli blat ma się wsunąć pod okno musi zostać odpowiednia wysokość. Meble zrobi Ci stolarz jakie będziesz chciał ale zmywarki fabryka nie zrobi mniejszej :) standard wys. 81 plus blat 4 cm plus 1,5-2cm płytka daje 86,5-87 cm od spodu okna do posadzki. Ja staram się zostawić 87cm najlepiej jak jest więcej. Zmywarka ma regulacje zawsze można ją podkręcić wyżej gorzej ze zmniejszeniem :) a wchodzić na ramę to ostateczność, lepiej sprawdzić to wcześniej.

 

Dobrze jest też zdecydować co będzie kładzione na posadzkę, wtedy posadzkarz może zrobić mocniejszy podkład, zrobić uskoki tak aby podłoga zeszła się na tym samym poziomie. Na rynku mamy duży wybór podłóg (parkiety, płytki, gresy, panele, panele winylowe, żywice itd....), różne grubości.

Edytowane przez lukasz860910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy są ustalone jakieś minimalne grubości wylewki przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego ?

W całym domu planuję właśnie ogrzewanie podłogowe. Na parterze w projekcie mam 7cm wylewki + 15cm styropian. Z kolei na poddaszu użytkowym przewidziano 5 cm styropianu i tylko 5 cm wylewki - i tutaj pojawia się moje pytanie czy nie będzie to za mało przy ogrzewaniu podłogowym ?

Wszystko już do tych poziomów mam wymierzone więc korekty wylewek nie wchodzą w rachubę - ewentualnie zastosowanie ogrzewania grzejnikowego .... dziękuję

 

Z parterem nie masz problemu, jest wystarczająco.

Jakiś problem jest na piętrze, ale też niewielki. Zmniejsz grubość styro do 3cm, a wylewki pod OP zwiększ do 6-7cm. Będzie wystarczająco i będziesz spał spokojnie. Styro oczywiście minimum EPS100 lub nawet twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz860910 dzięki za cenne wskazówki - szczególnie odnośnie zmywarki i blatu :) jesteśmy po wizualizacji łazienki, resztę pomieszczeń chcemy niebawem zwizualizować tzn. kuchnia i salon.

 

To lpeiej dać mniej stytopianu na piętrze a więcej wylewki ?? przy podłogówce wylewka jest konieczna na 7 cm ?? Twardsze styro to EPS 200 czy EPS np 50 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z parterem nie masz problemu, jest wystarczająco.

Jakiś problem jest na piętrze, ale też niewielki. Zmniejsz grubość styro do 3cm, a wylewki pod OP zwiększ do 6-7cm. Będzie wystarczająco i będziesz spał spokojnie. Styro oczywiście minimum EPS100 lub nawet twardszy.

 

na parterze 5 cm wylewki to minimum w kolegi przypadku, dlatego trzeba sprawdzić poziomy niwelatorem. Nigdy nie jest równo, może ma okna wyżej zamontowane niż w projekcie i 5 cm styropianu wejdzie. Nie ma co zgadywać, trzeba sprawdzić i dopiero koledze doradzić jaki styropian i gr. wylewki. Ja też wole jak idzie 6-7 cm posadzki i spie spokojnie ale wszystko trzeba sprawdzić na budowie, projekt a rzeczywisty stan rzeczy bywa różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy są ustalone jakieś minimalne grubości wylewki przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego ?

W całym domu planuję właśnie ogrzewanie podłogowe. Na parterze w projekcie mam 7cm wylewki + 15cm styropian. Z kolei na poddaszu użytkowym przewidziano 5 cm styropianu i tylko 5 cm wylewki - i tutaj pojawia się moje pytanie czy nie będzie to za mało przy ogrzewaniu podłogowym ?

Wszystko już do tych poziomów mam wymierzone więc korekty wylewek nie wchodzą w rachubę - ewentualnie zastosowanie ogrzewania grzejnikowego .... dziękuję

 

parter na pewno siatka.pietro do 5cm wylewki rowniez siatka.druga sprawa dokladnie rozlozony i dolegajacy do powierzchni styropian,czasem przy przy bardziej nierownych powierzchniach,bardziej chropowatych styropian miekciejszy jest lepszy i bardziej plastyczny,czyli dokladniej dopasowuje sie do powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zgadza się, anhydryt znacznie lepiej przewodzi ciepło niż beton i jest niezwykle trwały. Dlatego zachęcam do zapoznania się z ofertą naszej firmy http://solidnaekipa-lafarge.pl/. Oferujemy najlepszej jakości produkty wraz z wykonaniem, już od 21 zł za m2, na które dajemy gwarancję.

 

Pozdrawiam

Marek Tucholski

Online Ekspert marki Lafarge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Też mam Knaufa, jestem zadowolony. Z tego co wiem knaufa nie trzeba szlifować jeśli jest dobrze zrobiony. Ja za 160 m2 zapłaciłem 8 tys. Ekipa sprawna wszystko solidnie zabezpieczyli, przejścia przez przyszłe drzwi dodatkowo drugą warstwą taśmy dylatacyjnej wyłożyli. Po wyschnięciu wygląda super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...