Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AirPack 300 - czy wystarczający?


Recommended Posts

,,,, 2. Każdy wymiennik posiada swoją posiada swoją charakterystykę i nie istnieje prędkość optymalna przy której odzysk jest najwyższy.

 

Im wolniejszy przepływ tym większy odzysk i to dąży do zera, czyli największy odzysk będzie przy przepływie bliskim zero. ,,,,

 

Ciekawe to co piszesz.

 

Reasumując:

To co napisałeś oznacza, że wymianie ciepła poprzez wymiennik przeponowy, sprzyja bezruch materii ?.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

napisałem PRZEPŁYWIE BLISKIM ZERO. Bez przepływu odzysku nie będzie. Temperatury się wyrównają i tyle.

 

To co piszesz to nie reasumowanie a własna nadinterpretacja.

 

Nie wchodzę w fizykę kwantową. Jeżeli nawet powietrze nie przepływa przez wymiennik, to nie znaczy że cząsteczki się nie poruszają. Miałoby to miejsce tylko w przypadku zera bezwzględnego. Olbrzymia nadinterpretacja.

Edytowane przez Instaltechnic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Tobie zacytować kilka przykładów (jeśli chcesz)

np.

Rekuperator Paul 300 przy strumieniu 121 m3/h - ma odzysk ciepła na poziomie 93%

ten sam produkt, lecz już w wersji 400 ma odzysk ciepła mniej niż 89%

 

 

Chodzi o to, że im większy jest rekuperator tym strumienie, które powinny przepływać przez wymiennik także POWINNY być większe !

 

Na podstawie dwóch certyfikatów dwóch central próbujesz zmieniać prawa fizyki i niewłaściwie interpretujesz fakty. Paul Novus 300 ma średni odzysk w danym przedziale 121-231m3/h na poziomie 93%, a 94% przy 144m3/h, natomiast Paul Novus 450 ma średni odzysk w danym przedziale 140-348m3/h na poziomie 89%. Odzysk na poziomie 144m3/h nie jest podany.

1. Centrale mogę mieć te same lub inne wymienniki (taka sama lub inna ilość m2 wymiennika - tego nie wiem).

2. Centrale mogą mieć inną budowę, wymiary, parametry, wentylatory.

3. Centrala mają podane sprawności przy różnych przepływach.

 

Na tej podstawie nie można wysnuć wiarygodnych wniosków i porównać central przy tym samym przepływanie, bo nigdzie nie jest to podane.

 

Centrale o rożnych nazwach modelowych mogą mieć te same wymienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości podpytam może ktoś wie bo przy instalacji zapomniałem pomierzyć i dopytać. Jeśli moja 300 przy 7,5V daje 180 m3 to ile może dać przy 10V? Czy dobrze liczę że powinno być w okolicach 240 ?

 

Niekoniecznie.

Wydajność nie wzrasta liniowo.

 

Inne są wydajności na nawiewie i na wywiewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie dwóch certyfikatów dwóch central próbujesz zmieniać prawa fizyki i niewłaściwie interpretujesz fakty. Paul Novus 300 ma średni odzysk w danym przedziale 121-231m3/h na poziomie 93%, a 94% przy 144m3/h, natomiast Paul Novus 450 ma średni odzysk w danym przedziale 140-348m3/h na poziomie 89%. Odzysk na poziomie 144m3/h nie jest podany.

1. Centrale mogę mieć te same lub inne wymienniki (taka sama lub inna ilość m2 wymiennika - tego nie wiem).

2. Centrale mogą mieć inną budowę, wymiary, parametry, wentylatory.

3. Centrala mają podane sprawności przy różnych przepływach.

 

Na tej podstawie nie można wysnuć wiarygodnych wniosków i porównać central przy tym samym przepływanie, bo nigdzie nie jest to podane.

 

Centrale o rożnych nazwach modelowych mogą mieć te same wymienniki.

 

Podaje Tobie "na tacy" wyniki, a Ty dalej swoje... (że inne wymienniki, obudowa, a wystarczy przeczytać DTR danego rekuperatora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam Wszystkich.Widzę że ostatni post w tym temacie jest z roku 2016 :) jednak może podłącze się do tematu i uzyskam odpowiedź.

Mój projekt to dom w kalateach 3 o metrażu 180 m2 i zastanawiam sie nad zamontowaniem tej rekuperacji.Czy jest ona godna polecenia?

Może ktoś się wypowie kto już jej używa.Czy jesteście zadowoleni z niej i czy może są lepsze niż ta.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...