Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

postanowiłam założyć oddzielny wątek o budowie i aranżacji domu Kasjopea. Projekt nieznacznie został zmieniony. Postaram się na bieżąco opisywać zmiany i prace. Dla ułatwienia oglądania zdjęć postanowiłam udostępnić album --> https://goo.gl/photos/J1qwyBcEHYgBH6Xr7

Zapraszam wszystkich do oglądania a przede wszystkim do wpisywania uwag przede wszystkim konstruktywnych (można bez obaw krytykować), opinii i mile widziane podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ostatni dzień lutego a u nas praca wre. Dzisiaj zaczęliśmy urządzać łazienki. Materiały "przyjechały" w zeszłym tygodniu. Kotłownia posiada już piec i zbiornik na ciepłą wodę z solarów.

155.JPG

Na ścianach zawisły kaloryfery i klimatyzator.

147.JPG

148.JPG

153.JPG

152.JPG

150.JPG

 

Sufity podwieszane się robią.

151.JPG

 

Udało się nam również zapalić w kominku ;)

154.JPG

156.JPG

Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska to jest Kasjopea 3 http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-3 czyli z dodatkowym pokojem na parterze, który u mnie powiększył salon.

Jeśli chodzi o grzejniki to oczywiście można było dać np. jeden długi pod oknem, ale mi to nie pasowało bo chciałam tam wstawić narożne biuro i wtedy wystawałby poza niego.

 

To ta Kasjopeaa? http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea

Nie dało się tych 2 grzejników inaczej rozwiązać? Przecież one bedą grzać siebie nawzajem... No i róg sypialni wykluczony z użytkowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńka próbka wc na parterze. Płytkarze pracują wraz z hydraulikami. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć całość. 160%252520-%252520%2525C5%252582azienka%252520na%252520parterze.JPG

 

Ragno Rewind Decore Cementine 21x18,2 http://www.homebook.pl/produkty/12259354/dla-domu-materialy-wykonczeniowe-plytki-ragno-rewind-decore-cementine-21x18-2-plytka-gresowa-dekoracyjna#

 

 

A taki zarys łazienki mamy na wizualizacji.

ACCamera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego?

Juz pominę aspekt estetyczny bo chodzi głownie o funkcjonalność a te grzejniki tak umiejscowione bedą kompletnie niefunkcjonalne.Beda odbijały ciepło od siebie( grzały siebie nawzajem) a skumulowane tak ciepło nie odda temperatury na resztę pomieszczenia.Poza tym szkoda miejsca pod oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kobieto to jakbyś je inaczej ustawiła? Znasz ten pokój.
Juz pominę aspekt estetyczny bo chodzi głownie o funkcjonalność a te grzejniki tak umiejscowione bedą kompletnie niefunkcjonalne.Beda odbijały ciepło od siebie( grzały siebie nawzajem) a skumulowane tak ciepło nie odda temperatury na resztę pomieszczenia.Poza tym szkoda miejsca pod oknem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do funkcjonalności to wydaje mi się, że spełniają swoją funkcję. Ciepłe powietrze unosi się do góry a nie na boki, zatem ciężko mówić o ogrzewaniu siebie nawzajem.

Juz pominę aspekt estetyczny bo chodzi głownie o funkcjonalność a te grzejniki tak umiejscowione bedą kompletnie niefunkcjonalne.Beda odbijały ciepło od siebie( grzały siebie nawzajem) a skumulowane tak ciepło nie odda temperatury na resztę pomieszczenia.Poza tym szkoda miejsca pod oknem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do funkcjonalności to wydaje mi się, że spełniają swoją funkcję. Ciepłe powietrze unosi się do góry a nie na boki, zatem ciężko mówić o ogrzewaniu siebie nawzajem.

Z prawa fizyki wynika.Rownoczesne przekazywanie sobie ciepła nawzajem.Swoja droga upierałaby sie przy takim montażu grzejników czy to pomysł niedouczonego hydraulika? Z czystej ciekawości pytam.Ten pokój jest tak mały ze zdecydowanie wystarczy jeden grzejnik moze nawet nie wielkości tych dwoch.Zyskujesz jedna ścianę do zagospodarowania.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki powinny być pod oknem i są. Pomysł na montaż dwóch grzejników zamiast jednego długie wyszedł od mojej projektantki. Hydraulicy nie wnieśli żadnego sprzeciwu mimo, że wspólnie z nimi było ustalone rozmieszczenie grzejników oraz ich wielkość. Mam zaufanie zarówno do nich jak i do projektantki.

Poza tym można kupić również grzejniki narożne incorner-800x900.jpg. Ktoś chyba to przemyślał.

 

Jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni w tym pokoju to wszystko znajdzie swoje miejsce :) Zaznaczę, że troszeczkę zmniejszyłam ten pokój w celu powiększenia gabinetu.

 

Z prawa fizyki wynika.Rownoczesne przekazywanie sobie ciepła nawzajem.Swoja droga upierałaby sie przy takim montażu grzejników czy to pomysł niedouczonego hydraulika? Z czystej ciekawości pytam.Ten pokój jest tak mały ze zdecydowanie wystarczy jeden grzejnik moze nawet nie wielkości tych dwoch.Zyskujesz jedna ścianę do zagospodarowania.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko się wydłuża. Plan początkowy na wprowadzenie był na 31.12.2015 r. a ja dopiero zaczynam łazienki. Jeszcze trzeba kuchnię zamówić.

A kiedy (data) wbiliście pierwszą łopatę? ja planuję się przeprowadzić do 17.12.2016. chociaż jak rozpisałem sobie grafik to może też być mało realne.

W sumie krytyczne punkty to tynki i glazurnik. Tynkarz ma pracować od początku kwietnia do połowy maja. Później wylewki około 3 tyg. przestoju i glazurnik z płytkami i k-g. około 2-3 m-cy. Jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze 19.01.2015 wylaliśmy ławy fundamentowe. Mój plan mógłby zostać wykonany tzn. przeprowadzka do 31.12.2015 r. ale mieliśmy duże opóźnienia z dachem a wiadomo, że jest on konieczny aby dalej prowadzić prace. Dach skończono w sierpniu, w październiku zamontowano okno i zrobiono tynki. Wylewki koniec listopada. Styczeń 2016 r. robiliśmy strop na poddaszu i ocieplenie dachu, zamontowaliśmy grzejniki, podłączyliśmy piec. Wcześniej nie było sensu bo nie mieliśmy podłączonego gazu. Teraz jak widzisz robimy łazienki. Płytki, kabiny, wannę i baterie kupiliśmy w listopadzie 2015 r.

 

Jeśli będziesz miał przyłącza i wcześniej przygotujesz sobie materiały i ekipę na każdy etap to masz szansę. Pamiętaj na wszystko się czeka. Na płytki, na grzejniki, na okna, drzwi i podłogi.

Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u nas dużo się dzieje. Płytki w wc na parterze położone i miska wc osadzona. Teraz musimy wytapetować i kupić szafkę i drzwi do szafy, aby projekt został w całości zrealizowany. Teraz układane są płytki w łazienkach na piętrze. Poniżej mała próbka tego co robimy.

 

Łazienka wspólna

161.JPG

162.JPG

163.JPG

 

Łazienka przy sypialni

164.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni zajmuje mnie dość mocno temat sprzętu kuchennego. Początkowo chciałam kupić najpopularniejszy model lodówki z ostatnich miesięcy tzn. dużą dwudrzwiową z brakiem podziału na środku. Cena do przyjęcia. Lodówka ma wszystko co potrzeba "no frost", "fresh box" i jak ktoś chce to nawet kostkarkę ;) Tylko, że jak zrobiliśmy wizualizację kuchni z tą lodówą to kompletnie mi na pasowała :p. Zaburzyła mi harmonię szafek zatem wróciłam do tematu lodówki do zabudowy. Zaczęłam szukać, czytać i na sam koniec doszłam do wniosku, że wymiękam. Lodówki do zabudowy z funkcjami jak wyżej są dużo droższe niż bez nich. I co tutaj zrobić? Musiałam odpowiedzieć sobie na pytania co ja chcę a czego nie chcę. Chcę mieć dużą chłodziarkę podobno na rodzinę 4 osobową 210 litrów jest optymalne. Nie chcę kostkarki. Chcę zamrażalnik ale nie musi być w kuchni, mogę wstawić ją do kotłowni. "No frost" i "fresh box" fajnie byłoby mieć. Po 2 tygodniach przemyśleć doszłam do wniosku, że czas z tym skończyć i podjąć decyzję. Może za dużo wiem, jakbym wiedziała o nich mniej nie byłoby mi tak trudno. Zagadnęłam paru zaprzyjaźnionych kucharzy i podjęłam decyzję.

Liebherr IK 3510 48fbad1d50b9ac25ea445c7fd4dfe159.jpg 334 litry chłodziarki do zabudowy bez zamrażarki.

Dodatkowo zamrażarnik AEG AGS58200F0f-aeg-ags-58200-f0.jpg 98 litrów.

Przy wyborze płyty gazowej i piekarnika postanowiłam już nie spędzać tyle czasu bo pewnie psychicznie by mnie to wykończyło. Czasami lepiej wiedzieć mniej. Postanowiłam skorzystać z portalu http://www.oleole.pl i wybrać te sprzęty, które mają dobre opinie. Płyta gazowa Siemens EC745RB90EADPLGSIEEC745RB90E-1.jpg - siostra posiada od 4 lat i poleca.

Piekarnik Bosch HBG36T650f-bosch-hbg-36t650.jpg o nim to już kompletnie nic nie wiem. Zawierzyłam opiniom. Wiem jedynie, że nie ma funkcji pary. Stwierdziłam, że mając możliwość gotowania na parze w Thermomixie mogę sobie tego oszczędzić w piekarniku.

Zmywarka Bosch SMV58L60EUMCSA00773842_E6984_SMV58L60EU_421341_def.jpg - małe zużycie wody bo 7,5 litra oraz całkiem spora pojemność czyli 13 kompletów naczyń.

 

Został jeszcze okap oraz lodówka na wino i tutaj muszę się chwilę zastanowić.

Wytrwałości dla wszystkich podczas podejmowania tak trudnych decyzji.

Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...