Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 250
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolejny zakup, kolejne wydane pieniądze :mad:. Wydatki zaczynają mnie coraz bardziej przytłaczać. Chyba jeśli chodzi o sofy, lampy itp. to już muszę wrzucić na totalny luz i kupować dużo bardziej rozważnie. Jako jeden z elementów stałych i mam nadzieję zrobionych na "wielki, wieków" jest kominek i jego obudowa. Jak już kiedyś pisałam planujemy zrobić ściankę na której będzie zarówno kominek jak i telewizor. Ścianka powoli powstaje.

214.JPG

224.JPG

227.JPG

 

Kupiłam klinkier na obudowę E0529

221.JPG

223.JPG

222.JPG

 

I teraz ciąg dalszy wpisu z serii "Wtopy na budowie, czyli jak nie zwariować".

Wkład kominkowy jest podłączany do komina. Do komina podczas opadów wlewa się mnóstwo wody, która spływa na jego dół. Na dole komina jest odpływ, który należy "odetkać" i połączyć wężykiem z kanalizacją. U mnie niestety nikt tego nie zrobił. Czyja wina? No najpewniej hydraulika, który powinien połączyć to z kanalizacją i następnie powinno zostać to zalane wylewką. :mad: Ratunek dla mojego komina to połączenie odpływu komina z rurką napowietrzającą. Jest to rura-wężyk, która wychodzi na zewnątrz domu. Teraz wygląda to tak. W tym rowku będzie wężyk.

225.JPG

226.JPG

Edytowane przez miss_piggy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 7 to rzeczywiście dość ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć azyl na przykład dla gości. Natomiast te schody to rzeczywiście problem.
Miss Piggy, nie wiem czy widziałaś, jest nowa wersja kasjo 7 i 8:) siódemka wydaję się byc kusząca, wejście do gabinetu jest całkiem na uboczu, tylko znowu schody wysunięte w salon, no i pokoje dziecinne mniejsze, zerknij i powiedz co myślisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne prace powoli dobierają końca. Zamontowaliśmy już trochę gniazdek. Wybraliście Berkera B. Kwadrat białe do pokojów i czekamy jeszcze na Berkera srebrnego do kuchni i łazienek. Początkowo chciałam Berkera na szkle, ale jak zrobili mi wycenę to przysięgam, padłam :wtf: . Zastanawiałam się jeszcze nad kontaktami Simon 54 na szkle. Były ponad o połowę tańsze. Jak już wcześniej pisałam wydatki mnie zaczynają przytłaczać i wybrałam wydaje mi się dobrą opcję tzn. jakość/cena tzn.Berker B. Kwadrat.

 

243.JPG

244.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyliśmy również prace nad kominkiem i ścianą telewizyjną. Ścianka musi zostać jeszcze pomalowana na popielato jak reszta pokoju. Wnęka jest na szafkę i półki na dekoder, playstation itp.

Myślę, że mogę już układać drewienko we wnęce. Drewno ma być tylko do ozdoby, natomiast drewno do kominka i cały sprzęt czyli pogrzebacze planuję chować w schowku pod schodami.

245.JPG

246.JPG

116.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie porównać konkretne modele. U mnie wyszło tak, same pokoje czyli bez łazienek i kuchni Berker na szkle - 12 000 zł. a Simon 54 też na szkle 5 000 zł. Jest różnica? Jest ! Natomiast Berker B.Kwadrat ten, który mam 2 000 zł.

Po prostu wow, świetnie wyszła ta ścianka :) luknęłam na te wł. Simon 54 na szkle i też mi się podobają:) zdradzisz jak cenowo się to przedstawia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie porównać konkretne modele. U mnie wyszło tak, same pokoje czyli bez łazienek i kuchni Berker na szkle - 12 000 zł. a Simon 54 też na szkle 5 000 zł. Jest różnica? Jest ! Natomiast Berker B.Kwadrat ten, który mam 2 000 zł.

 

 

Szklane ma fajne i cenowo ok

 

Producent: ELEKTRO-PLAST NASIELSK

Seria produktu: SENTIA

 

KOS też szkalane ale także jest jeszcze fajna seria ze skóry i kamienia.

 

Bardzo fajna podłoga schody parapety dobrałaś perfekcyjnie.

 

A jeśli mogę dodać to jeśli chcesz drewno do ozdoby na półce to może czymś najpierw spryskaj bo to siedzisko żyjątek biegających i zadomowią Ci się w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ika86 nie powiem, mo też. Od razu powiedziałam cytuję "no fucking way". Na takim etapie jak ja jestem już wydało się mnóstwo kasy a ciągle nie czujesz, że już blisko końca i nagle słyszysz ile kosztuje kontakt i Ci szczena opada. Na początku budowy kupujesz wszystko super. Myślisz sobie pustak taki czy taki, różnica parę tysięcy luz. Przy końcówce każdy tysiąc się liczy. Teraz trzeba lampki kupić. Takie wpuszczane w sufit. Niby sztuka mało kosztuje bo 30 zł. ale jak przemnożymy przez ilość to znowu zonk.
Powiem Ci że szczęka mi opadła :jawdrop: cena - kosmos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...