Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BLANKA 670/570 12 lewy/prawy BS - ocena użytkownika


dbx

Recommended Posts

Nie mogę zamieszczać filmów promocyjnych żadnej z firm. Bo forum to nie miejsce na zamieszczanie takich materiałów, mogę natomiast opisać, ża na filmie tym polewa się wyłożenie wodą z butelki i chlusta całym wiadrem w rozpalone palenisko.

To nie jest uderzenie w kogokolwiek, a wizerunek który firma sama kreuje.

Wchodzisz sobie na youtuba i szukasz tego co udostępnił producent twojego wkładu 3 miesiące temu i podziwiasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiarygodny test na coś, robi się /nagrywa/ w taki sposób, że kamera jest ustawiona w jednym miejscu a nagranie jest ciągłe, bez względu na wykonywane czynności. Troszkę niepotrzebne są tu zmiany kadru.

Na koniec postukali łapką, choć stukali już wcześniej, przed tym nagraniem, ale, można wierzyć w moc acumotte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że kazali myć - tylko stwierdziłem fakt - na filmiku używali wody...

Z tego co widać na filmie - nawet ich testowe są całe zasyfione. Porządne wyłożenie po porządnym przepaleniu jest praktycznie czyste.

Oczywistym jest, że mycie wodą z wiadra to przesada i żarcik branżowy, ale kto o zdrowych zmysłach wypuszcza taki filmik do publiki?

 

Co do samego filmiku - to wyłożenia użyte w teście były już wypalone. To nie są te same wyłożenia które dostaje klient z nowym wkładem, które pękają przy pierwszym mocniejszym rozpaleniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że kazali myć - tylko stwierdziłem fakt - na filmiku używali wody...

Z tego co widać na filmie - nawet ich testowe są całe zasyfione. Porządne wyłożenie po porządnym przepaleniu jest praktycznie czyste.

Oczywistym jest, że mycie wodą z wiadra to przesada i żarcik branżowy, ale kto o zdrowych zmysłach wypuszcza taki filmik do publiki?

 

Co do samego filmiku - to wyłożenia użyte w teście były już wypalone. To nie są te same wyłożenia które dostaje klient z nowym wkładem, które pękają przy pierwszym mocniejszym rozpaleniu..

 

janekbo- bo wijesz się jak piskorz i dalej kręcisz i mataczysz. Przecież napisałeś "(mycie wodą prosto z wiadra - rozgrzanego paleniska).

janekbo- bo oni nie myli tylko gasili!!!!!- to taki pokaz.

janekbo- bo zdrowozmysłowi wypuszczają takie filmiki żeby pokazywać pewne mozliwości ale przy tym zastrzegając "nie róbta tego w domu" lub jak na filmiku "testy przeprowadzono w labo............."

janekbo- bo kończę bo tak kręcisz, że szkoda pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem, że kazali myć - tylko stwierdziłem fakt - na filmiku używali wody...

Z tego co widać na filmie - nawet ich testowe są całe zasyfione. Porządne wyłożenie po porządnym przepaleniu jest praktycznie czyste.

Oczywistym jest, że mycie wodą z wiadra to przesada i żarcik branżowy, ale kto o zdrowych zmysłach wypuszcza taki filmik do publiki?

 

Co do samego filmiku - to wyłożenia użyte w teście były już wypalone. To nie są te same wyłożenia które dostaje klient z nowym wkładem, które pękają przy pierwszym mocniejszym rozpaleniu..

 

Janekbo, słusznie Ci się obrywa. Obejrzyj następny filmik, który otwiera się po omawianym.

https://www.youtube.com/watch?v=27mP5WuxS8c

Ten całkowicie Cię już przekona.

Pokazuje test krawężnika na parkingu, który wytrzymuje niewiarygodne obciążenia. A to dlatego, że jest mieszanką betonu i szamotu, a poza tym po wypaleniu jest jeszcze suszony (!?) - Można? - Można.

Może się człowiekowi zawalić świat - Nie?

 

Coś chyba pokręciłem.

No ale może się zakręcić w głowie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan - ty odkrywco. Dzięki za wyjaśnienie doktorze Obvious - na prawdę byłem przekonany, że to poradnik...

Film jest zaklinaniem rzeczywistości - czyli pokazywaniem, że można zrobić dobre wyłożenie. Tak można, porządne firmy takie wyłożenie właśnie robią.

Tylko żeby było ono porządne nie może być tylko odparowana z niego woda... a to kosztuje.

Wypalone i niewypalone - wygląda tak samo ale nie zachowuje się tak samo -a na pewno nie kosztuje tyle samo i a tym bardziej wyprodukowanie nie trwa tyle samo.

Stąd na testach widzimy takie samo wyłożenie jak we wkładach ale nie to samo.

Jak we wszystkim - można wkład odlać z żeliwa w 10 minut, okleić sznurami, skręcić i posłać do marketu, a można i normalnie.

Można rzucić na robota który proste rzeczy pyka w klika minut, a można i tarabanić się przez kilka dni.

Stąd wychodzą takie draki jak w tym wątku.

 

Wojtek - ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z kantowaniem i nie szukaj tu spisków ani trzeciego dnia. Kupiłeś tani kominek to masz ograniczenia związane z tanim kominkiem..

Masz wyraźnie napisane w instrukcji - pierwsze palenia delikatnie - wtedy następuje powolne wypalanie i wiązanie chemiczne materiału. Jak tak popalisz parę tygodni to w końcu będziesz mógł spróbować popalić na full. Oczywiście nie tymi tanimi gówienkami - bo tam jest napisane w instrukcji do czego to służy.

Z resztą Pan Forest tu pisał, że trzeba wiedzieć co się do czego kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z kantowaniem i nie szukaj tu spisków ani trzeciego dnia. Kupiłeś tani kominek to masz ograniczenia związane z tanim kominkiem..

Masz wyraźnie napisane w instrukcji - pierwsze palenia delikatnie - wtedy następuje powolne wypalanie i wiązanie chemiczne materiału. Jak tak popalisz parę tygodni to w końcu będziesz mógł spróbować popalić na full. Oczywiście nie tymi tanimi gówienkami - bo tam jest napisane w instrukcji do czego to służy.

Z resztą Pan Forest tu pisał, że trzeba wiedzieć co się do czego kupuje.

 

W zasadzie, nie wiadomo o czym piszesz i do czego piszesz.

Masz jakieś pretensje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam drobne efekty dzisiejszego odbioru.

Tematycznie, by nie kłopotać innymi robotami, pokazuję miejsce na kominek, oraz sam komin w widocznej jego części na poddaszu.

Miało być doprowadzenie powietrza pod kominek, nie ma. Kratka wentylacyjna w miejscu zabudowy. To, co najciekawsze, jest na poddaszu. Strop drewniany. Dach drewniany.

Kto zgadnie czym jest "to białe" trójkątne, co widać u góry, wystające spod wełny.

Wg. oceny tzw. kierownika budowy, tak robią wszędzie i nikt nie wnosi o to pretensji. Bo jak działa, to czego ?

Zdjęcie008.jpg

Zdjęcie003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to forum ewoluowało do miejsca wylewów gorzkich żalów jakichś niedołęg. Kupił tani kominek narzeka, że zachowuje się jak tani kominek. Najął taniego kierownika - narzeka że zachowuje się jak tani kierownik.Zobaczyli, że łyknąłeś taki kominek to pomyśleli, że różnicy to nie zrobi czy jest czy nie ma dolotu, czy ociepli komin styropianem czy czymś innym. Ważne, że jest kominek, wentylacja i jest ocieplenie.... A jakie? Sądząc po wyborze wkładu nie przykładasz do jakości uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że to forum ewoluowało do miejsca wylewów gorzkich żalów jakichś niedołęg. Kupił tani kominek narzeka, że zachowuje się jak tani kominek. Najął taniego kierownika - narzeka że zachowuje się jak tani kierownik.Zobaczyli, że łyknąłeś taki kominek to pomyśleli, że różnicy to nie zrobi czy jest czy nie ma dolotu, czy ociepli komin styropianem czy czymś innym. Ważne, że jest kominek, wentylacja i jest ocieplenie.... A jakie? Sądząc po wyborze wkładu nie przykładasz do jakości uwagi.

 

 

Głuptasku malutki :) skąd wziąłeś pomysł, że to mój komin :) ?

Odrób prace domowe i siadaj do nauki.

Edytowane przez dbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaśniej ?

Aby osiągnąć odpowiednie parametry takie betony , masy o wiązaniach HYDRAULICZNYCH przykładowo kruszywo szamotowe + cement to nadal beton a określenie "ceramiczny" zarezerwowane jest dla materiałów o wiązaniach CERAMICZNYCH powstających podczas wypału , powinny być wypalane w odpowiednich temperaturach z zachowaniem reżimu rozgrzewania i schładzania ściśle określonej dla danej mieszanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby osiągnąć odpowiednie parametry takie betony , masy o wiązaniach HYDRAULICZNYCH przykładowo kruszywo szamotowe + cement to nadal beton a określenie "ceramiczny" zarezerwowane jest dla materiałów o wiązaniach CERAMICZNYCH powstających podczas wypału , powinny być wypalane w odpowiednich temperaturach z zachowaniem reżimu rozgrzewania i schładzania ściśle określonej dla danej mieszanki .

 

Z tego co pisałeś :

Beton można prawidłowo wypalić w precyzyjnie sterowanym piecu .. we wkładzie kominkowym to raczej nie...

Tylko że takie "wypalanie w kominku" to cięci kosztów na produkcji... i kłopoty.

 

cięcie kosztów można jakoś wytłumaczyć, ale kłopoty ...?

Edytowane przez dbx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wychodzi na to, że, by była czysta szyba i czysty komin, warunkiem /technologicznym/ jest właściwe i przy okazji bezpieczne w konsekwencjach zanieczyszczeń, spalanie. Jest to możliwe, przy doprowadzeniu do paleniska, gorącego powietrza, pobieranego wyłącznie poprzez dolot powietrza zewnętrznego.

Zaburzenie poprawnego procesu spalania zauważa się we wkładach;

- w których powietrze jest pobierane wyłącznie z zewnątrz, ale, których konstrukcja nie zapewnia jego ogrzania przed dostarczeniem do komory paleniska

- posiadających dolot zewnętrznego powietrza tylko pod ruszt, gdzie reszta powietrza, jest pobierana poprzez szczeliny obudowy

- bez dolotu powietrza zewnętrznego

Podczas obserwacji pracy mojego wkładu widać, że nie gwarantuje poprawnego spalania.

Można próbować osiągnąć efekty czystości nie oszczędzając na załadunku, ale sprawia to wyżyłowaną jego eksploatację, przegrzewanie pomieszczenia i ryzyko powstania nieokreślonych sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...