Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miałam roletę w mojej poprzedniej kuchni, fajny patent, teraz chyba też sobie zrobię.

Widzę, że będę miała bardzo podobnie ustawione meble w kuchni, tylko u mnie w odbiciu lustrzanym - zabudowana ściana po lewej - i lodówka jednak też w tej zabudowie...chyba ;)

Właśnie się zastanawiam, czy taka duża "biała ściana" (bo też będę miała chyba białą) nie będzie za bardzo biła po oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta kuchenna w oknie to chyba nie zbyt dobry pomysł :/

 

też tak sądzę!! :) i właśnie rozmawiałam z mężem, że tą siłę to on musi przenieść :D

Będzie więc płyta ok 60 cm odsunięta od lodówki :)

 

Ostatnio nie zaglądałam na muratora :( mój mały Liliputek zaczął raczkować i co go położę na macie to lezie w inne miejsce, a przeciez na macie jest super! :|

Dziś wracając na werandę patrzę a ten liże deski... :jawdrop: a potem dołączył do niego kot i czysty tryb zycia poszedł w las... ;) bo kot daje się głaskac małemu, nawet raz ał się pociągnąć za sierść ;)

 

Mąż z tatą nadal robią elektrykę, gora zrobiona, połowa dołu też.. w piwnicy najmniej roboty. Do końca tygodnia mają skończyć, bo w poniedziałek przychodzi hydraulik ;)

 

Po prezentacji u koleżanki działania kostkarki w lodówce zdecydowaliśmy się na taką :D Tzn. mąż widział mniejszą potrzebę, bo "przecież zawsze jest lód w woreczkach", tylko zapomniał, że ktoś te wreczki robił ;) Pomijajac fakt, że zawsze mi parę kostek na podłogę uciekało...

 

Na wrzesień umowiliśmy tynki, po studiowaniu kart produktów i zastanowieniu się czego chcemy padło na diamand. Zobaczymy, trzeba iść do przodu z technologią.

Wylewki też umówione. to chyba tyle. Budowa+Lilupuciątko mnie wykończą ;)

 

P.S. Wyjechałam na wieś, żeby nie być w Krakowie podczas ŚDM, bo tłum miał być, jadę dziś załatwić w miasteczku dziennik budowy a tam! Pełen rynek pielgrzymow, dosłownie z całego świata... :) ale musze przyznać, że wszystko jest super zorganizowane. Autobusy, toalety, parkingi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie zaglądałam na muratora :( mój mały Liliputek zaczął raczkować i co go położę na macie to lezie w inne miejsce, a przeciez na macie jest super! :|

Dziś wracając na werandę patrzę a ten liże deski... :jawdrop: a potem dołączył do niego kot i czysty tryb zycia poszedł w las... ;) bo kot daje się głaskac małemu, nawet raz ał się pociągnąć za sierść ;)

 

Poczekaj aż zacznie chodzić :lol2: Matę już zna, więc nie jest super. Super jest ten świat poza matą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż zacznie chodzić :lol2: Matę już zna, więc nie jest super. Super jest ten świat poza matą :D

 

Za te pieniądze mata ma być super jeszcze 18 lat :lol2: ech... dziadek teraz chodzi i mowi, ze musi barierki na werandzie zrobić.. no musi :D

dziś zapowiedziałam małemu, że wyjdzie jeszcze raz i kupie mu elektrycznego pastucha :cool: nie przejął się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputek, dokładnie ;)

Ale widzę, że uprzedziłam Was z terminem? Bo złapałam ostatni wolny w sierpniu :p Czy chcieliście dopiero we wrześniu? :)

 

Chcieliśmy wczesniej ;) ale nie było terminu, to byłoby też na rękę wykonawcy, bo teraz jest po podłogówce :D

 

Ale najsmieszniejsze, że mąż dzwoni dumny, że nas umówił na 6.09... a my wtedy jestesmy nad morzem :D Ale na szczęście nasz kierownik budowy pospieszył z pomoca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mąż załatwiał... on nawet nie pyta o rabat ;) ne umie - jak sam mówi :D

 

A bierzecie z Super Tynki ? :)

 

Knauf Diamand jest całkowicie gładki, tylko w łazienkach i ogólnie tam, gdzie płytki, zrobiliśmy go na chropowato, żeby klej się lepiej trzymał. Gładzi żadnych nie dawaliśmy i powiem szczerze, że dlatego go wybraliśmy, żeby nie trzeba było ich robić - nie zniosłabym chyba tego syfu :D Także pomimo przebojów ze zgorzelinami na tynk od razu leciał grunt i farba. I jest ok.

 

Co do twardości, to cementowo wapienne są jednak twardsze - organoleptycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leila87 tak, bierzemy ich :) zobaczymy. Na pewno zrelacjonuję potem :D

 

My w mieszkaniu robilismy gładzie i to jest tyle kurzu, że już wolimy dać lepszy tynk...

 

Spróbujcie się potargować jeszcze z nimi :) Mnie udało się zejść trochę niżej, o ile dobrze pamiętam na 27 zł. Co prawda było po sezonie wtedy, ale zawsze warto próbować :) ja w ogóle nie mam skrupułów przy targowaniu się :D ale mój M. już tak i zawsze mnie wysyła do negocjacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...