Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

Obiecane zdjęcia :)

Z góry przepraszam za bałagan... ale ja już nie dam rady sprzątać, a ciągle trudno nam wyjść z kartonów ;)

Jeszcze wielu rzeczy nam brakuje... choćby stołu, narazie mamy zamiast niego - biurko.

 

To widok z sypialni tymczasowej:

 

8db96d9a69ca5e12med.jpg

 

 

1ac664a51308a13cmed.jpg

 

 

Nowy kumpel nowego kotka ;) Tak naprawdę kotek jest u nas tymczasowo :)

 

a61652741d1f4b1dmed.jpg

 

 

 

bcdc5115d0b34debmed.jpg

 

 

W łazience brakuje jeszcze lustra i światełka nad lustrem.. ale duża ilość światła z sufitu jest nawet wystarczająca :D

2beba9d55fe95269med.jpg

 

 

Młody lubi sobie coś odkurzyć ;)

 

f4315120c85043bfmed.jpg

 

 

W kuchni brakuje jeszcze żaluzji i parapetu, ale żaluzje przyszły dziś, więc później wstawię fotę i z nimi ;)

Bardzo chwalę sobie blat kamienny, łatwo się czyści i nie martwię się o zniszczenia, można też bezpośrednio zgarniać okruchy do zlewu ;)

 

2666b16c01289b66med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Liliputku, jeszcze raz gratulacje! Bardzo domowo i czysto, no ale z takim pomocnikiem to pewnie łatwiej ;)

Cudne zwierzaki, w ogóle nie zwróciłam uwagi na to, że ten stół to biurko, śliczne krzesła.

Firanka w kuchennym oknie mnie urzekła :D Ja mam wszystkie okna (poza łazienkowym) zupełnie niezakryte i widać wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie powiedziała, że stół to biurko, to bym nie zgadła... :D

 

Spoko, u nas po przeprowadzce do mieszkania stół służył za biurko pod 2 komputery, a jedliśmy przy parapecie w kuchni... :D

 

I w ogóle to ładnie ukryłaś bałagan, bo na zdjęciach żadnego nie widać xD

 

Gratuluję przeprowadzki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Liliputku, gratuluję przeprowadzki!!!!! Trzymaj się tam dzielnie na końcówce, nie zazdroszczę. Ale dopiero to przechodziłam, a mój Mały ma już 10 miesięcy!!!! Kiedy to zleciało?

Macie pięknie w domu, Twój mąż się napracował, nie ma co. Ładna elewacja (nie wiem czy jż tam gdzieś pisałam). Buzia mi się śmieje jak sobie przypomnę naszą przeprowadzkę - fajny czas. Zawsze jest trochę nerwowo i w kartonach, ale to nowy początek. Będziecie wspominać dłuuugo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziękujemy wszystkim :)

Właściwie od świat już tylko chciałam doczekać sylwestra w dwupaku ;) i udało się!

Mąż kupił jeszcze fajerwerki i o godz. 20 (więcej mały nie wytrzymuje;) ) w sylwestra zrobił małemu mini pokaz ;)

 

A 6.01 urodziła się malutka :) chyba jej się podoba dom :) brat dopiero po 2 dniach przestał traktować siostrę jak powietrze, a obecnie to już wyrzuca nawet pieluchy i próbuje zabawiać grzechotką.

 

Natomiast z nowości domowych to zakupiliśmy zmiękczacz wody... bo już i my i młody mieliśmy tak suchą skórę... i rzeczywiście, różnica jest bardzo wyczuwalna. Szczególnie podczas mycia rąk, po myciu nie robią się mega suche.

Obecnie czekam na koniec stycznia, ponieważ wtedy ma przyjść sofa :) i przymierzam się do zabudowy przedpokoju, bez brzucha ruszam się szybciej ;)

Wstępnie myślę o czymś takim jak poniżej, tylko we wnęce (bo mamy wnękę), z granatowymi ścianami.

de2e9c1f31627a52d2617480c9e4f0fa.jpg

Zdjęcie z pinterest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, wygląda to ślicznie. Chciałam podobnie, ale po roku mieszkania w domu, gdzie 4 osoby zostawiają buty, kurtki, grubsze bluz, czapki, parasole i Bóg wie co jeszcze, jetem zdecydowana na szafę. Mamy bardzo mało miejsca, szafa musi być płytka, zrobiona całkiem na wymiar, ale nie da się ogarnąć ogromu ciuchów i butów, szczególnie jak się wychodzi i wchodzi do domu kilka razy dziennie. Mamy nawet ławeczkę i z tej ławeczki nikt nie korzysta - robi za dodatkową przechowalnię na ciuchu, także jakaś masakra. :)

Przemyślcie sobie może to jeszcze raz. :) Choć może ogarniesz to jakoś bardziej, niż ja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból z takimi wieszakami jest taki, że wyglądają prześlicznie... Jeśli są puste. Więc u siebie myślę nad czymś takim, ale tylko dla gości. Dla domowników szafa.

 

Powstaje pytanie, czy da się to wyegzekwować od dzieciaków, bo wiadomo, źe szybciej na wieszak rzucić niż do szafy... Ale mnie rodzice zdołali nauczyć, to i mi uda się swoje dzieciaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Maluszka! :D :wave:

 

Dom pięknieje w oczach. Odzyskasz siły, to dasz czadu, ale się nie przemęczaj :) Pomysł na przedpokój podoba mi się, mam mnóstwo zapisanych inspiracji podobnych do tej z Twojego zdjęcia.

 

0e71bb9b1d9bf7b8409f4f62fb90933e.jpg

 

This Old House 2016-03_1.jpg

 

U mnie niestety nie ma miejsca, kombinuję coś innego. To jeden z elementów kombinacji, dostałam pod choinkę :D

 

c61a66eb4870bf08b76523a3898b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother_nature bardzo fajny wieszak :D

 

właśnie ja tak jak annatulipanna mam przy wiatrołapie takie pomieszczenie do zabudowania szafami :) tu ewentualnie powinno być coś podręcznego. Nie wiem, nie wiem... ale w sumie mogę spróbować a najwyżej kiedyś przerobić i pluć sobie w brodę :D jak zrobię sama to nie zapłacę jak za woły i może będzie mi mniej żal ;)

Myślę, że od dzieci prędzej wyegzekwuję ładne wieszanie w szafie, niż od męża.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

melduję, że żyję :D

Malutka ma już skończone 3 miesiące, a my kontynuujemy remonty ;)

Właściwie do nich wróciliśmy, bo po urodzeniu nie było za bardzo na to czasu i warunków :)

 

Wiatrołap pomalowałam już na granatowo, boazeria pomalowana na biało i czeka :) w sumie prace trwają równolegle :)

Zamówiłam też parapety i blat do wiatrołapu. Wszystko w tartaku, pozostanie mi impregnacja, jakaś bejca i wosk :) troche samodzielnej roboty, ale cenowo wychodzi to bardzo korzystnie, bo ok. 300 zł za 3 dębowe parapety na 2m.

 

Natomiast moje rozsady pomidorów już tylko czekają na wysadzenie :) bo trochę za szybko rosną :D bardzo lubię pomidorki koktajlowe, w tym roku postawiłam na odmianę Tutti Frutti. Zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Liliputku! Jakiż smutek mnie ogarnął, kiedy chciałam popatrzeć raz jeszcze na twoje urocze wnętrza i elewację, a tam nic... pusto...zdjęć nie ma....:cry:

 

o wrociły!! ale szczerze mowiąc nie wiem czemu tymczasowo zniknęły... :)

 

tymczasem pochwalę się młodzieżą, która rośnie i delektuje się życiem na wsi, pomidorkami w tunelu, i dynią ;) mam jeszcze ogórki, fasolkę, bób, kapustę, sałatę :D

Mam nadzieję, że wkrótce pochwalę się schodami i przedpokojem ;)

 

5a587a5f3f2b1a90med.jpg

 

 

81a58ab870fa157bmed.jpg

 

 

2967aeccd68dac66med.jpg

 

 

292e6b92551120a3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Lliiputku,

trochę archiwalna już dla Ciebie sprawa ale dla mnie akurat na czasie. W dzienniku Niechaj ujawniłaś, że masz namiary na najtańsze gwoździe do montażu płyt Thermano na krokwiach. Podzielisz sie o ile to jeszcze aktualne? Wiesz może jakiej długosci gwoździe/wkrety sa potrzebne do płyt o grubości 15 cm? Ile sztuk liczyć na dach o pow. 270 m2? Pewnie gdzieś tam ktoś już wrzucił taka informację ale czytam tak wiele dzienników, że nie ma szans, żebym trafiła na ten fragment..A tak w ogóle to pozdrawiam i życze samej radości z dalszych etapów urzadzania i wykańczania. Ja dopiero na starcie a już nie sypiam po nocach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lliiputku,

trochę archiwalna już dla Ciebie sprawa ale dla mnie akurat na czasie. W dzienniku Niechaj ujawniłaś, że masz namiary na najtańsze gwoździe do montażu płyt Thermano na krokwiach. Podzielisz sie o ile to jeszcze aktualne? Wiesz może jakiej długosci gwoździe/wkrety sa potrzebne do płyt o grubości 15 cm? Ile sztuk liczyć na dach o pow. 270 m2? Pewnie gdzieś tam ktoś już wrzucił taka informację ale czytam tak wiele dzienników, że nie ma szans, żebym trafiła na ten fragment..A tak w ogóle to pozdrawiam i życze samej radości z dalszych etapów urzadzania i wykańczania. Ja dopiero na starcie a już nie sypiam po nocach...

 

U nas na dach 300 m2 weszło ok. 1200 wkrętów Forch (montowane co ok. 40 cm). Dla płyt poliuretanu o grubości 16 cm daliśmy wkręty 8 x 300 mm (16 cm poliuteranu i 4 cm kontrłaty + wkręcanie pod kątem) chociaż na stronie Thermano zalecają długość 250 mm dla grubości do 16 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na dach 300 m2 weszło ok. 1200 wkrętów Forch (montowane co ok. 40 cm). Dla płyt poliuretanu o grubości 16 cm daliśmy wkręty 8 x 300 mm (16 cm poliuteranu i 4 cm kontrłaty + wkręcanie pod kątem) chociaż na stronie Thermano zalecają długość 250 mm dla grubości do 16 cm.

 

Dzięki za błyskawiczna odpowiedź. Zajrzałam też na stronę Thermano i już wiem skad moi dachowcy dowiedza sie jak montować ten system :). Wkretów Forcha nigdzie w necie nie znalazłam. Napisze chyba do ich centrali, może oni wskażą dystrybutora. Są inne marki. Ale jestem zaskoczona ceną - znowu parę tysiaków pęknie na coś czego w ogóle nie widać. Ech, ciężki los inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Minął już pierwszy rok mieszkania na wsi :)

4cdbf0d24326ef75med.jpg

3 miesiące temu udało nam się wreszcie zamontować barierki na schodach :)

0dd215a88b8f81b4med.jpg

 

 

W wakacje zrobiłam nieco przetworów ;)

9f86da6f54bce909med.jpg

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia zyczymy wszystkim zdrowia, spokoju i radości :)

 

U nas w tym roku choinka w wersji mini, poza zasięgiem dzieci, by mała dziewczynka nie postanowiła jej rozbroić ;)

d8acbbb6e8a11ec1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...