Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

i nad tym wpisem zeszło mnie 1,5 roku... ;)

Po ponad dwoch latach mieszkania na wsi, wiem, że to była dobra decyzja :) w tym roku mam spory ogródek, nawet postawiony duży tunel z pomidorami, ogórkami, papryką i bakłażanami.. generalnie połowę pomidorów sadziłam wrzucając drożdże w ziemię i znacząco się różnią od tych, które były sadzone tradycyjnie. Ładniej się przyjęły, do tej pory podlewałam je juz gnojówką z pokrzywy, wczoraj robiłam oprysk z drożdży... więc może uda je sie utrzymać bez choroby i bez chemii. Zobaczymy, pogoda nie pomaga ;)

 

Ale tezs chciałabym dodać 2 rzeczy po tych dwoch latach - drugi raz nie zrobiłabym podłogówki w sypialniach, nieważne czy byłoby to opłacalne czy nie... w zimie jest bardzo suche powietrze, bardzo. A ręcznika nie mam na czym zawiesić...inna sprawą są ekipy, teraz brałabym już tylko z okolicy, w miarę... bo zazwyczaj potem koszty przyjazdu do jakiejkolwiek naprawy są tak duże, że i tak trzeba brać firmy, którym opłaca się przyjechać.

Po 2 latach doczekałam się tez mebli... chyba 3 polecanych(!!) stolarzy nas w tym czasie wystawiło.. nie odmówiło, ale wystawiło. Obiecywali przyjazd itd. a potem nie odbierali, jakaś plaga... Nie wiem, czemu po prostu na początku nie powiedzieli, że nie mają czasu, czy ochoty i ok, zrozumiałabym :)

 

I kilka fotek :)

e3ec72b8d6d15935med.jpg

moje nowe hobby ;) chleby na zakwasie

 

05c3b2e5048c0841med.jpg

domek dla dzieci, wykonawcę bardzo polecam, a namiary podam w białej liście :)

 

a5cec701ac0d974amed.jpg

fe94ba82f4ab0399med.jpg

5f570ea8f6ae59e4med.jpg

ae9b1dbe291f1ea9med.jpg

 

bda40d8db86d1511med.jpg

nasi nowi przyjaciele :) stary kotek nie zamierza pozować z tymi dzieciakami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Aga, jak Ty to wszystko ogarniasz : dwójka dzieci, dom , praca, "areały upraw" i jeszcze własny chleb na zakwasie?:). Też muszę się pochwalić, mam już swoje ogórki i dojrzały mi już 2 pomidory, grządkę marchewki i buraczki. Nad ziemią wyglądają pięknie zobaczymy co kryje się pod ziemią.:cool:. Tak jak u Ciebie moje uprawy zasilam i opryskuję wodą z drożdżami, gnojówką z pokrzyw a ostatnio robię oprysk z sody i mydła potasowego (jakieś plamy na liściach pomidorów mi się porobiły). Też przymierzam się chleba na zakwasie, ale to dopiero później. Obecnie jak ta wiedźma w kociołku mieszam różne zioła tzn. robię syropy a z pozostałości nalewki. Testuję też różne ziołowe specyfiki w walce z komarami (u nas plaga!!!!).

A i jeszcze, od maja mamy już panele fotowoltaiczne i pompę ciepła do grzania i chłodzenia. :rolleyes:

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...