Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak, właśnie też się dowiedziałam, że ekipa ta została zwolniona dyscyplinarnie...

W sumie to nie wiem czy nasza sprawa była jedynym powodem. Czuję się z tym trochę nieswojo, bo wiadomo - mieli pewnie rodziny na utrzymaniu, itd. Ale też jakoś sobie tłumaczę, że ludzie rzadko pracę naprawdę szanują, więc są sobie sami winni. Może to ich czegoś nauczy, a może nie.

Supertynki zaproponowało nam także rekompensatę finansową, co mnie pozytywnie zaskoczyło, bo myślałam, że nasza sprawa już jest definitywnie zamknięta. Czasem lepiej wybrać droższą firmę, o lepszej renomie, bo w razie problemów, które nie ukrywajmy, muszą się kiedyś pojawić nawet w najlepszych firmach, potrafią jakoś z tego wybrnąć, bo zależy im ewidentnie, by jednak to dobre imię zachować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche się stresowałam, ale mamy!!! Tauron przysłał umowę na zwiększenie mocy do 23 kW :D

Cieszę się, bo trochę się obawiałam ;)

Termin realizacji to maj 2017 :) więc nie tak znów odległy czas... :)

 

Tymczasem u nas nic się nie dzieje ;) zamówiłam styropian na elewację, kleje itp. Jeszcze wieczorem zamówię thermano... i będzie można mysleć o ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputku to super! U nas był to znacznie odleglejszy termin, przez co miałam obawy że są jakieś probemy z trafo... :)

Kto Wam ociepla dom? Teraz pogoda jest bardzo kiepska, bo są przymrozki i teoretycznie nie powinno się kleić... My działamy, nie ma innej opcji, ale cztery ręce do roboty i brak czasu nam tego nie ułatwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa, która nam budowała :) tzn. ja narazie tylko zamówiłam, wszystko zalezy od pogody. Ekipa nie zdecyduje się na ocieplanie podczas przymrozków, bo nie chcą potem mieć reklamacji... Wstępnie mają robić rano, by do wieczora klej związał... Zobaczymy, zobaczymy też jaka będzie pogoda. Niby zapowiadają ocieplenie, ale czy zdąży styropian przyjechać? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pestka u mnie pisała, że jest dużo wkładów do rekuperacji, muszą mieć jakieś tam oznaczenie i być szczelne. :) Możesz kupić dużo tańsze wkłady z innych firm. ;) Gaja ma taki malutki, a też ma przecież dom z reku.:)

Najlepiej jak sobie znajdziesz jakiegośkominkarza/zduna - on Ci zaproponuje pewnie kilka. My dostaliśmy trochę ofert przeróżnych wkładów, no ale padło na Jotul :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma wstepnie wyceniła kominek plus obudowę na 8 tys.. czyli w cenie samego wkładu z innej firmy. Tylko w obecnej wycenie wkład jest polski.

Mamy się spotkać i zobaczymy :)

 

Z nowości to przywieźli styropian, kleje, kołki itp. Ale zobaczymy czy pogoda pozwoli na ocieplenie...

Za to styropian rozładowywaliśmy z mężem sami, bo dostawa była od producenta, dzięki temu nieco taniej ;) po 20 min mialam już dosyć tego styropianu :D ale 150 paczek rozładowane!

 

Niestety młodego liliputka znów krtań zaatakowała... na szczęście tym razem szybko rozpoznałam, wezwałam lekarza i obyło się bez szpitala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak... 150.... to było lekkie, ale sam fakt przenoszenia 150 paczek... :D aż mi było gorąco.

Każda paczka ma 3 styropiany tylo, bo to styropian o gr. 20 cm... więc pomnożyły się paczki ;)

 

W niecały miesiąc młody ma już 2 raz krtań :( i zakaz chodzenia w miejsca publiczne przez kolejny miesiąc... musi się odbudować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma wstepnie wyceniła kominek plus obudowę na 8 tys.. czyli w cenie samego wkładu z innej firmy. Tylko w obecnej wycenie wkład jest polski.

Jednak droga zabawka ten kominek. ;)

 

Niestety młodego liliputka znów krtań zaatakowała... na szczęście tym razem szybko rozpoznałam, wezwałam lekarza i obyło się bez szpitala :)

Mnie już 3 tydzień katuje jakiś syf-- córka też z gilem do kolan. :/ Wstrętne choróbska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak droga zabawka ten kominek. ;)

 

Ale wiesz... ogień w chałupie - bezcenne. To rozpalanie przez 30 min, brud wypadający, chodzenie po drewno, a potem odkurzanie szlaku, którym się szło :D tego nie da się niczym zastapić! ;)

 

 

Ja czekam na mróz, tzn. z jednej strony go nie chcę, bo mają ocieplać... ale z drugiej strony niech przyjdzie i wymrozi te bakterie i zarazki... i przy okazji komary i kleszcze :D zeszły rok był zbyt łaskawy dla dziadostwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz... ogień w chałupie - bezcenne. To rozpalanie przez 30 min, brud wypadający, chodzenie po drewno, a potem odkurzanie szlaku, którym się szło :D tego nie da się niczym zastapić! ;)

 

 

Ja czekam na mróz, tzn. z jednej strony go nie chcę, bo mają ocieplać... ale z drugiej strony niech przyjdzie i wymrozi te bakterie i zarazki... i przy okazji komary i kleszcze :D zeszły rok był zbyt łaskawy dla dziadostwa...

 

:rotfl: czyli kominek to dodatkowa robota :p ale widok bezcenny :p

 

co do mrozów to też bym chciała żeby przyszły i wymroziły te wszystkie zarazki bo dzieci ciągle chore :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz... ogień w chałupie - bezcenne. To rozpalanie przez 30 min, brud wypadający, chodzenie po drewno, a potem odkurzanie szlaku, którym się szło :D tego nie da się niczym zastapić! ;)

Istotnie. ;)

 

Ja czekam na mróz, tzn. z jednej strony go nie chcę, bo mają ocieplać... ale z drugiej strony niech przyjdzie i wymrozi te bakterie i zarazki... i przy okazji komary i kleszcze :D zeszły rok był zbyt łaskawy dla dziadostwa...

Paradoksalnie mróz nic nie wymraża a tylko lepiej hibernuje. :p Zawsze jak jest mroźna i stabilna zima, to potem w lato jest sajgon komarowy i muszkowy. Ostatnie zimy był mizerne ze sporymi huśtawkami dobowymi temperatur i proszę, komarów i muszek prawie nie było (czyli wyłaził se komarek albo muszek z norki, bo mu przygrzało w dzień, a tu zonk, bo jednak jeszcze zimno w nocy). Takie są wyniki moich skromnych obserwacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komarow to.... no może i tak byc! pół lata spędziłam na działce i faktycznie nie pamiętam plagi komarów. Natomiast była plaga kleszczy! Przynajmniej w Małopolsce.

 

 

Niechaj nie mam zdjęć styro :( ale w czwartek lub piątek lub sobotę będziemy na działce to zrobię :D

Wkład będzie zapewne mniej więcej taki: http://hajduk.eu/wklady-kominkowe/Konwekcyjne/Wklady-Volcano-14kW-do-15kW/87/Volcano+2P+bez+szprosa

 

albo ze szprosem. osobiście podobają mi się bez szprosa... no, ale cena wymiany szyby w tym, który pokazuję jest ponoć sporo wyższa.

Zobaczymy co powie mąż, ja jestem ta rozwazna i praktyczna, on romantyczny i musi mu się "podobać"... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...