Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u nas obecnie jest dwóch sąsiadów, są jeszcze 2 działki niezabudowane ale z PnB, a reszta narazie pozwoleń nie otrzyma, więc widok na Ojców jest ;)

Mój mąż jak szukał działki to tak ciągle mówił o widoku itp. ale szczerze mówiąc jak wiele czasu będzie miał, by korzystać z widoku :) raczej mało, bo rano do pracy, powrót późnym popołudniem... ale niech mu będzie ;)

Z jednej działki, droższej zrezygnował po moich namowach, bo przyznał, że codziennie nie będzie podziwiał widoku za który tak zapłaci :D

Po widoki można do Ojcowa jechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w której części Krakowa mieszkasz, bo ja pracuję na Ruczaju i codziennie jadę do pracy przez Chmieleniec. Masakra, jakie blokowiska tam porobili! Beton na betonie i jeszcze w większości ogrodzone. Kampus UJ to też rozrastający się beton - wycięli kawał lasku pod kolejne budynki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany są spore :D

do połowy czerwca sso ma być skończony, potem mąż z tatą chcą zrobić elektrykę i wodę (chyba od sso trzeba do tynków poczekać 3 miesiące?), potem okna i orzewanie podłogowe. We wrześniu może udałoby się tynki i wylewki... Nie wiem, czy zdążymy z ociepleniem :/ Jakby się udało, byłoby super.

A wykończeniówka to mąż się zajmie, ma doświadczenie po mieszkaniu :D zresztą on uważa, że fachowcy nie wykańczają dokładnie ;) mój tata też tak uważa...

Czyli w sumie wodę, prąd i wykończeniówkę będziemy robić sami.

Dziś mąż pojechał na budowę, trochę pada, ale ekipa pracuje.. to może jakieś zdjęcie przywiezie :)

 

Nawet jeszcze nie orientowałam się w sprawie ekip od tynków i wylewek...

 

My mamy kredyt, więc w naszym interesie jest jak najszybszy odbiór budynku, by spłacać kapitał :) a nie tylko odsetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :) w tym tygodniu mają zakopać piwnicę, zrobic strop i przerwa do świąt :) w sumie ok, bo wtedy załatwimy bank ;)

 

aaa musze powiedzieć, że wszyscy na wsi obserwują ekipę i mówią, że są ok, mają czysto i ciągle pracują :) oczywiście wiem to, bo mój tata zawsze do każdego zagada jak jest w okolicy :D i ludzie mu opowiadaja ;)

Chyba tata jest tam bardziej znany niż my ;)

Edytowane przez Liliputek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poznawałam tajniki ocieplania poddasza :) tak przyszłościowo ;)

i mamy dylemat, czy ocieplać dach wełną mineralną, czy styropianem grafitowym? niby styropian ma lepsze współczynniki, ale trzeba idealnie docinać, wełnę się upcha... ech :confused:

 

i jeszcze jeden "problem" dostaliśmy wycenę 2 kominów, jeden jest ceramiczny (wys. 8m) drugi taki zwykły do kominka bez płaszcza (7,25m). Cena za dwa systemy to 2200 zł i pojęcia nie mam czy to dużo czy nie...

Edytowane przez Liliputek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poznawałam tajniki ocieplania poddasza :) tak przyszłościowo ;)

i mamy dylemat, czy ocieplać dach wełną mineralną, czy styropianem grafitowym? niby styropian ma lepsze współczynniki, ale trzeba idealnie docinać, wełnę się upcha... ech :confused:

 

Czym być nie robiła, to musisz pamiętać o odpowiedniej wentylacji ;) Przy wełnie to nawet jeszcze mocniej wskazane, bo zawilgocona nie trzyma zupełnie parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...