Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w międzyczasie u nas pojawiły się barierki :) dokładnie takie jakie chciałam, proste! :) jeszcze od gory jest miejsce na styropian i wylewkę :)

ee4f580d167c6698med.jpg

 

Kupiłam też panele, bo była duża promocja producenta i zaoszczędziłam 20 zl na m2. Wybór padł na quick step dąb piłowany naturalny z kolekcji eligna wide, 9,5mm.

 

Wczoraj byliśmy w domu i ociepliliśmy całe poddasze oprócz pomieszczenia nad garażem :) jestem dumna :D rano odwieźliśmy malego do babci, potem 8h pracy i powrót po synka :)

Przez te 8h nie można było robić zbędnych ruchów, bo czas gonił ;)

Edytowane przez Liliputek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te 8h nie można było robić zbędnych ruchów, bo czas gonił ;)

Buuu! :p

 

Ocieplaliście watą?

 

Zastanawiam się tylko.... jakie parapety wewnętrzne zrobić? kamienne? drewniane? w sumie mam tylko 3... obawiam się, czy kamienne nie będą za zimne...?

To chyba nie ma znaczenia, w końcu na parapecie bywa się sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TsunamiM my płaciliśmy malutko, moim zdaniem... 2 tys za balkon plus 2 balkony francuskie. Ale to nie robiła firma, tylko znajomy spawał i oddaliśmy do malowania proszkowego. To są zwykłe profile :) Może idźcie w tym kierunku? w sensie nie firmy od balustrad a osoby, która umie spawać.

 

Myjk w sumie w mieszkaniu często miałam np. gorący garnek z parapecie, gorący i ciężki... ale może w domu nie będzie takiej potrzeby :D Muszę się dowiedzieć o ceny.

Ocieplaliśmy płytami thermano, idzie piorunem, gdyby mąż szybciej posługiwał się pianką montażową... :D ja cięłam na wymiar, co było szybsze. Ale chyba zamówiłam "nieco" za dużo płyt... więc zrobimy dodatkowa warstwę :D tylko muszę sie postarać o dodatkową osobę do obsługi pianki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputku, to bardzo taniutko! A gdzie oddawaliście do malowania? I kto Wam to zamontował? Ten montaż mi trochę spędza sen z powiek, bo jednak to wysyko, a ocieplenie już jest... My mieliśmy wycenę od firmy odschodów 2500 zł z montażem za jeden podwójny balkon francuski. Także no trochę drogo.

 

A macie już sufit na poddaszu? Bo zawsze te płyty, co Wam zostały możecie wrzucić na podłogę na strychu. U nas też wyszło za dużo i się walają. Nie wiem dlaczego, bo liczyłam kilka razy... :D Najpierw zamówiłam za dużo na podłogę na parterze, no a później domówiłam za dużo na skosy. :)

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z zewnątrz to już dom pełną gębą! A balustrady faktycznie taniutkie. Parapety kwestia gustu i tego, co chcesz z nimi robić/co na nich trzymać, przy trzech sztukach można trochę zaszaleć z ceną;) Dla mnie parapet to nie ozdoba, więc brałabym coś neutralnego i niewidocznego

 

PS mogłabyś podać namiary, gdzie kupowaliście styropian?

Kiedy zaczynacie podłogi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TsunamiM ekipa od ocieplenia zamontowała :) a co do malowania to było to trochę poza mną... znajomy, który robił barierki, mówił, że on ma kogoś od malowania i ja nawet nie pytałam gdzie i kogo :D poprosiłam by dał, gdzie uważa ;)

 

duzo zostało! na tyle, że jeszcze jedną warstwę zrobimy :) bo wiesz... styropianu na elewację też jakoś więcej wzięłam i będzie akurat na podłoge na strychu :D

 

Niechaj my kupowaliśmy styropian austrotherm 0,031 w Janmar w Minodze, ale powyżej iluś m3 albo opakowań (trzeba by zadzwonić i podpytać), transport jest bezpośrednio od producenta i wtedy mieliśmy chyba zamiast 200 zł to 196. Nie jest dokładnie pewna ale chyba taka cena była :)

 

Mój mąż dotarł do etapu, że mu już wszystko obojętne :D więc sama mogę wybierać płytki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) A masz już wybrane płytki? Nie pamiętam, przez tę zimową przerwę pogubiłam się w dziennikach :(

 

poczatkowo chciałam dolną łazienkę w szarości, górną w bieli i drewnie...

Ale koleżanka, słusznie, zwróciła uwagę, że dolna łazienka jest maluteńka, a szarość ją pomniejszy. Teraz dół planuję w bieli i drewnie a górę w szarości :D

W przyszłym tyg jadę wybrać płytki to pokażę ostateczny wybór ;)

Ale też powolutku dochodzę do momentu, gdzie zaczyna się zmęczenie materiału... tym bardziej, że odkąd wróciłam do pracy to czas tak leci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna niedziela i ocieplenie dachu niemal skończone :) pocielam dziś wszystkie brakujące thermano na skosy :) tak, by operator pianki montażowej (mąż) mógł w tygodniu skoczyć i poprzyklejać płyty nie marnując czasu na docinanie :D myślę, że w nastepny weekend skończymy.

 

Po miesiącu grzania w kominku wiem już, że nigdy nie chciałabym ogrzewać tak domu ;) rekreacyjnie to owszem, ale poza tym to jednak brudne i denerwujące zajęcie :D dobrze, że mąż czerpie z tego korzyści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputku, fajnie, że się tak szybko uwijacie z tym docieplaniem poddasza! :) A sufit kiedy planujecie? Robicie sami? Mi spędza sen z powiek nad klatką schodową, jeszcze tego nie ruszyliśmy... Zabudowa poddasza z regipsów?

sufity napewno sami robimy, po pierwsze ze względu na te oszczędzone dolarki, które mam w oczach ;) po drugie dlatego, że mamy doświadczenie i taki podnośnik do trzymania regipsów (pożyczony) :)

Klatka też mnie przeraża! ale mojego męża nie... nie wiem jeszcze jak ją zrobimy...

 

pesce no jeszcze chwilka ;)

 

ale kuchnia i schody niemal zamówione :) niemal, bo nie wybrałam kolorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A schody laliście z betonu, dobrze pamiętam? I jak je wykańczacie? :) Pochwal się!

 

Takschodysązbetonu

Tak schody są z betonu :) a jak wykańczamy no właśnie... na pewno będą dębowe, ale kwestią otwartą, którą należy zamknąć, bo niedługo spotkanie ze stolarzem, pozostaje czy robimy dywanowe, czy może stopień dębowy a podstopień z lacobelu... mi się obie opcje podobają :)

 

natomiast ociepliliśmy wczoraj klatkę schodową :D miałam serce w gardle, ale mąż zrobił tak, że poukładał na półpiętrze parę zgrzewek styropianu, potem polożył jednym końcem na nich a drugim końcem na piętrze 3 elementy rusztowania (te powiedzmy drewniane piętra) i faktycznie, konstrukcja była stabilna i spokojnie dało się przykleić płyty... ale tata nam pomagał, bo ja mam lęk wysokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...