Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Już w piątek ekipa przywiozła drewno na więźbę, czy tam ktoś przywiózł, nawet nie wiem ;) na szczęście ekipa jest dość samoobsługowa i jak nam powiedzieli cenę za drewno impregnowane to po porównaniu z nasza okolicą mąż się zgodził :)

 

Tak oto w dwa dni położyli nieco krokwi:

20160426_181400.jpg

20160426_181405.jpg

20160426_181620.jpg

20160426_181630.jpg

IMG_20160427_135129.jpg

 

dziś mało robią, bo leje i leje...

 

Jutro przyjeżdżają dachówki, kominy :) mieli już jutro je układać, ale przez deszcz robotą chwilowo stanęła :) i dobrze, bo dostawa kominów mogłaby nie zdążyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze domy wygladają bardzo podobnie :)

U nas też dzisiaj przyjechała część materiału na dach, a jutro na komin i zaczną robić. Prawda, jak fajnie - już widać, że jest dom!

 

tak, wreszcie widać, że to dom ;)

my w ońcu kupiliśmy kominy te tanie z mega100 i po opiniach baliśmy się kiedy transport będzie.. ale na szczęście w poniedziałek zapłaciłam a jutro mają być :)

 

zdecydowaliśmy się tez zrobić izolację nakrokwiową dachu z tych płyt pir, więc szybko musiałam kupować przez internet wkręty o długości 26cm... kupiła za 85 zł, a w sklepie stacjonarnym były po 128, przy 18 opakowaniach to już jest pewna różnica ;) (moje krakowskie nawyki oszczędzania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciała mieć odkrytą więźbę, ale nie będę miała domu w stylu drewnianym, więc nie wiem czy by to do czegoś pasowało, na dodatek heblowanie krokwi to +200 zł do kubika... a za drewno i tak wyszło 14000 :jawdrop: ale można się było spodziewać...

Zdecydowały właściwości, bo dając te płyty można dać mniej wełny, a co za tym idzie będą wyższe pokoje :) zastąpi to pełne deskowanie dachu. Ale nnie powiem, wyszło drożej niż deskowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod krokwiami chcieliśmy dać styropian dodatkowo, ale teraz się zastanawiam, czy nie lepiej wełnę... ponoć jest niepalna.

 

A jeszcze kilka fotek z wczoraj :) okazało się bowiem, że musimy szybko wybrać kolor elewacji, ponieważ trzeba ocieplić i otynkować kawałek ściany między garażem a domem. Później będzie trudny dostęp... na szczęście wiedziałam już co chcemy :) Wybraliśmy tynk greinplast kolor chyba 0210 ;)

W każdym razie, jasny szary tynk silikonowy.

 

Jak wyjechaliśmy z malym liliputkiem z domu ok 9, tak wrócilismy dopiero ok 14 ;) Ale był dzielny, podziwiał skład budowlany, trochę pospał, ale nie było krzyków ;) tylko rzecz jasna przerwa na jedzenie :)

 

Kominy przyjechały :)

DSC_0940.jpg

 

Widom na płyty PIR od środka

 

DSC_0935.jpg

 

Widok z "tarasu" ;) narazie nieciekawy :D

 

DSC_0941.jpg

 

Widok z pokoju na nasze śliwki :)

 

DSC_0939.jpg

 

Część dachu zrobiona i w oddali widac dachówki...

 

IMG_20160430_104444.jpg

 

W środę wraca ekipa i kontunuują układanie płyt i łat :) Co do dachówek to ekipa pokazała mi jak krzywe sa niektóre :/ w związku z tym po długim weekendzie ma się z nami skontaktować przedstawiciel Koramic, by to sprawdzić. Nie były one tanie, więc nie zamierzam przełknąć tej krzywizny bez mrugnięcia okiem :sick: Zobaczymy co powiedzą. Narazie jakby ekipa chciała układać dachowki to maja odkładać te krzywe. Już nie wspomnę o tych uszkodzonych w transporcie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...