Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)


Recommended Posts

Hej, to jest materiał ceramiczny, więc wszelkie drobne odkształcenia to norma (stety-niestety). Oczywiście mówimy o drobnych nierównościach, czyli takich, które nie uniemożliwiają prawidłowego ułożenia dachówki :) Ja również patrzę na zdjęcia i widzę piękny ceramicznych dach... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 570
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dachówka piękna - podasz namiary? :)

 

W sensie namiary na skład? Kupowaliśmy w dach centrum :) a dachówka to Orea 9, antracyt, matowa, angoba. Marka Koramic.

Nigdy nie wiem co to oznacza to angoba, ale tak wszędzie pisali ;)

 

Dachówkę kupowaliśmy sami :) w sumie wszystko oprócz więźby kupowaliśmy sami ;)

 

Dziekuję za miłe słowa, w sumie już się przyzwyczaiłam do niej, do pewnych nierówności, ale to nawet tata mi mówi, że ceramika to materiał naturalny, nie może być dwóch takich samych co do milimetra dachówek..

 

Tymczasowo u nas prace stanęły, bo zabrakło 4 połówek.. a trzeba na nie czekać 2 tygodnie :rolleyes:

Kiedys przekonywano nas, żebyśmy zamiast Koramic wzięli Braas, bo lepsza itp. powiem Was, że tamta też nie jest idealna.. a na naszym dachu wychodziła drożej o 2 tys. Zresztą mój mąż się nie zgodził, bo końcówki tej innej były lekko okrągłe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak byłam w centrum z pokryciami to widziałam dachówkę braas tegalit i wydaje mi się, że jest równiejsza :) ale czy ja wiem, czy to już jakieś zboczenie :D

 

W każdym razie bylismy na działce w weekend i płyty thermano ładnie izolują od ciepła, poddasze w ogóle nie nagrzane :D mniej więcej wyznaczyliśmy punkty pod kontakty elektryczne..

 

i tak podsumowując SSO - wyszło ok. 220 tys z piwnicą. Jednak system gospodarczy ma pewne zalety ;) każda ekipa, która chciała nam budować z materiałem mówiła, że poniżej 300 tys nie zejdziemy, a nawet 350 tys. Wątpię by mieli mniejsze zniżki niż ja ;) więc ktoś tu mi gadał głupoty ;)

 

Do końca czerwca mają być okna, potem elektryka, woda i trzeba szukać ekipy do tynków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie pojmuję czemu. Przecież ten VAT 8% na materiały z usługą miał ulżyć inwestorom ale też zachęcić rynek do korzystania z usług specjalistów. Ale jak zwykle w PL sobie zrobiono z tego maszynkę do trzepania dodatkowej kasy ew. robienia na czarno bez płacenia podatków od usługi. :eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liliputku, gratuluję pięknej oszczędności! :) Pochwalisz się, jakie okna wybraliście?

nie wiem, czy jest się czym chwalić.. takie zwykłe 3-szybowe, profil softline 82mm, kolor winchester - http://www.yest-okna.pl/okna_energooszczedne,oferta,98,pl.html . Oczywiście chciałam ciemny orzech, ale jak zobaczyłam na żywo winchester to te wybrałam :) drzwi na taras przesuwne.

Tak na marginesie okna przyjadą dzięki forum ;)

 

Myjk zgadzam się, ale czasem służy, tym uczciwym. Zawsze przeliczam ile płacę za usługę z montażem i bez, jak różnica nie wychodzi drastyczna, to wolę z usługą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy jest się czym chwalić.. takie zwykłe 3-szybowe, profil softline 82mm, kolor winchester - http://www.yest-okna.pl/okna_energooszczedne,oferta,98,pl.html . Oczywiście chciałam ciemny orzech, ale jak zobaczyłam na żywo winchester to te wybrałam :) drzwi na taras przesuwne.

Tak na marginesie okna przyjadą dzięki forum ;)

 

haha, my też softline 82 na profilach Veka, tylko obustronnie białe, o ile wycena sprzed kilku tygodni nie zmieni się bardzo za kilka tygodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) tak z obserwacji... mieliśmy w mieszkaniu 15-letnie okna pcv, w marcu wymienilismy na nowe i jakże ta technologia poszła do przodu - temperatura w mieszkaniu wzrosła o 2 stopnie! to sporo, powiedziałabym, że jest to odczuwalne. A okna zwykłe 2 szyby, nawet nie wiem ile komór, czy jaki mają współczynnik ;) Tak sobie pomyslałam, że w domu z 3 szybami to się ugotujemy, bo nie przywykliśmy do ciepła :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...