Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wyrzynarka. Która z trzech? (a może inna?)


Recommended Posts

Witam! Poszukuję wyrzynarki do prac amatorskich wykonywanych sporadycznie. Cięte będą głównie: płyta meblowa około 18mm oraz kantówki 5x5cm ewentualnie 6x6cm. Znalazłem 3 modele teoretycznie spełniające moje oczekiwania.

 

http://allegro.pl/wyrzynarka-einhell-620w-th-js-85-brzeszczot-i5831726189.html

http://allegro.pl/skil-1061-aa-wyrzynarka-800w-laser-walizka-osprzet-i5921014860.html

http://allegro.pl/wyrzynarka-800w-graphite-58g072-walizka-i6029262967.html

 

Która z nich będzie najlepsza? A może ktoś poleci inną? Cena jak widać w granicach 200zł (z drobnym marginesem ale bez przesady)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta? http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wyrzynarki-i-pilarki/wyrzynarki/wyrzynarka-750w-1.html Mam starszą od tej ale z tymi samymi funkcjami i dostaje w tyłek równo. Gwarancja trzy lata już dawno się skończyła a ona nadal śmiga. A na marginesie - powyższe które zalinkowałeś też małe rączki robią więc wybrałbym ta która jest najcięższa ( bo w moc pisaną na tabliczkach nigdy nie wierzyłem i tak) i ma wszystkie niezbędne ustawienia , najdłuższą gwarancję. Ważne są też dobre brzeszczoty które i tak musisz dokupić ( ja jadę na bosh) i szybka ich wymiana bez klucza. Do Twojej pracy raczej będzie Ci bardziej potrzebna oscylarka a nie wyrzynarka. Edytowane przez wiesiek6308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna jest ALE: nie mam u siebie castoramy. Poza tym jest o połowę droższa niż zakładam. Z tych które wymieniłem najcięższy jest skil a graphite niewiele lżejszy. Einhell lżejszy niż tamte ale i moc niższa. Co do gwaranchi Einhell ma rok pozostałe dwie mają po dwa lata. Edytowane przez JamLasica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie urządzenie wielofunkcyjne ale elektryczną ręczną piłę , przecinarkę, pilarkę. W tym stylu jak niżej zamieszczam nie musi być ta to przykład.http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/elektronarzedzia-przenosne-i-akcesoria/wyrzynarki-i-pilarki/pilarki-tarczowe/pilarka-tarczowa-2000w-mac.html

To tylko dla poglądu. Na Allegro jest tego masa ale najważniejsze podstawa aby była stabilna i głębokość cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna jest ALE: nie mam u siebie castoramy. Poza tym jest o połowę droższa niż zakładam. Z tych które wymieniłem najcięższy jest skil a graphite niewiele lżejszy. Einhell lżejszy niż tamte ale i moc niższa. Co do gwaranchi Einhell ma rok pozostałe dwie mają po dwa lata.

Nie podpowiem Ci co do tych wymienionych bo nie miałem z nimi styczności. Może ktoś jeszcze się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ta też bardzo fajna. Jednak zależy mi na tym by można było nią pracować w nieco grubszym materiale niż podałem w pierwszym poście. Nie wykluczam cięcia czegoś grubszego. Poza tym cena... naprawdę za wysoka. Wyrzynarka będzie pracować może jakoś raz w miesiącu niezbyt intensywnie więc markowy sprzęt jest raczej zbędny. Najważniejsza gwarancja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 3 months później...

Podłacze sie pod temat,

szukam wyrzynarki do domu do prac doraznych - jakis remont, majsterkowanie itp. Nie bedzie uzywana w codziennej pracy.

Jako iz stara wysluzona marketowka za niecala 100 dostala takich luzow ze nie da sie jej juz naprawic szukam czegos nowego co ma posluzyc na dluzej.

 

Budzet do 300 zl i zastanawiam sie czy wziac cos slabszego ale solidnej firmy:

 

Makita 4329 - 450W - 299 zł

Maktec MT431 - 450W - PROMOCJA 185 zl

Metabo STEB 65 - 450W - 280zl

 

czy moze srednia polka ale za to mocniejsza:

 

Macalister 750W - 298 zl

Graphite 58G072 - 800W- 200 zł (maja super serwis door to door - ktory nie robi zadnych problemow z naprawami

 

Bedzie mi potrzebna do prostych ciec ale takze wycinania otworow w grubym blacie pod zlew czy plyte grzewcza. I tu pytanie czy taka 450W poradzi sobie bez problemu z grubym blatem 4cm np 4 otwory pod rzad czy moze ją to zajechac?

 

Prosze o porade

Edytowane przez eBox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słąbszej nie zajedziesz, jeżeli będziesz wolno ciąć i używając do tego dobrego, powtarzam dobrego brzeszczotu - ale będzie to wolne cięcie a i czasem męczarnia w twardym materiale. Ja stawiałbym na mocniejszą . Pisałem wyżej w postach ja tego Mac Alistera katuję - katuję równo i chodzi. Miał on 3 lata gwarancji ( dawno się skończyła ) i nie zajechałem do tej pory a ponadto miękki i długi przewód , który o dziwo nawet nie pękł w żadnym miejscu. A ma wszystkie funkcje. Swoją drogą Maktec to też japoniec . Robione są w dużym kraju ale pod nadzorem japończyka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...