Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hajduk Volcano N 660x510, czy coś innego


qosek

Recommended Posts

Cześć

Poszukuję kominka ;) Wymagania:

- tylko "rekreacyjny"

- w domu będzie rekuperacja

- mam zrobiony dolot powietrza

- chcę otwierany do góry

 

Lokalna firemka zaproponowało mi Hajduka Volcano N 660x510. I moje pytania:

- czy na pewno nadaje się przy reku (słyszałem, że wtedy kominki muszą być szczelniejsze)

- czy mechanizm podnoszenia szyby jest trwały (i czy jest opcja naprawy bez demontażu całego kominka)

- czy jest to rozsądny wybór, czy polecacie coś innego ?

(w razie coś inwestycja koło Gdańska)

 

ps. pokazywali mi też Unico Dragon 4/14. Fakt - ten nie ma podnoszonej szyby. Czy w razie coś to jest rozsądny kandydat (jeżeli żona by zrezygnowała z podnoszonej szyby) ?

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podnoszonej ?

Romotop HEAT 70.50.01

 

Katalogowo 770 euro netto

 

Chcesz adresy firm wykonawczych z Twoich okolic ?

 

Dlaczego akurat ten a nie Unico (albo coś innego) (kompletnie nie znam się na kominkach i chętnie bym usłyszał jakieś argumenty, parametry, etc.) ?

Prosiłbym o namiary polecanych ekip wykonawczych w okolicach Gdańska

 

I jeszcze jedno

Na stronie producenta nie ma takiego modelu ....

http://www.romotop.pl/wklady-kominkowe-heat

Edytowane przez qosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qosek - Volcano N posiada drzwi otwierane na bok, a wersja Volcano Nh - drzwi otwierane do góry. Oba modele nadają się do domów z rekuperacją gdyż posiadają zamkniętą komorę spalania oraz możliwość podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz budynku. Volcano Nh posiada mechanizm podnoszenia CLING - w końcowej fazie zamykania drzwi następuje lekkie dosunięcie drzwi do korpusu wkładu - mechanizm ten jest trwały i sprawdzony, ważne aby firma kominkowa wykonująca obudowę kominkową zachowała prawidłowy (wymagany dla danego wkładu) obieg powietrza konwekcyjnego w obudowie. Jeżeli po wielu latach eksploatacji potrzeba będzie zaserwisować mechanizm podnoszenia odbywa się to bez konieczności ingerencji w obudowę kominkową, wkłady Hajduk z mechanizmem CLING posiadają również rewizję serwisową w boku korpusu. Moim zdaniem wybór jest rozsądny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat ten a nie Unico (albo coś innego) (kompletnie nie znam się na kominkach i chętnie bym usłyszał jakieś argumenty, parametry, etc.) ?

Prosiłbym o namiary polecanych ekip wykonawczych w okolicach Gdańska

 

I jeszcze jedno

Na stronie producenta nie ma takiego modelu ....

http://www.romotop.pl/wklady-kominkowe-heat

 

Strona jest w trakcie przebudowy.

Zobacz na http://www.romotop.cz

Adresy wysyłam

 

Komora spalania doublespin

025R_rez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...