Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kupuje stary dom


Recommended Posts

Dom ma mury w dobrym stanie i strop typu kleina. Ma wybite szyby, wdziera się wilgoć, chyba pierwszy sezon. Także do remontu kompletnego, zdjęcie dachu, zrobienie belek od nowa, zerwanie wszystkiego (podłogi, tynki). Nie wiem czy ma ławy lane (nie wiem jak to sprawdzić). Plus lokalizacja, koszt całkowity jak przekroczy 450k, to jest nie opłacalny. Pytanie czy 200k starczy na taki remont. Jak sprawdzić stan ścian pod kątem wilgoci. Podoba mi się lokalizacja i ogólnie strop Kleina w formie odkrytych belek metalowych bardzo mi się podoba. No i dom przedwojenny z duszą.

 

Możecie coś doradzić, może kogoś z Wielkopolski kto jest w stanie ocenić koszty takiego remontu i stan domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom ma mury w dobrym stanie i strop typu kleina. Ma wybite szyby, wdziera się wilgoć, chyba pierwszy sezon. Także do remontu kompletnego, zdjęcie dachu, zrobienie belek od nowa, zerwanie wszystkiego (podłogi, tynki). Nie wiem czy ma ławy lane (nie wiem jak to sprawdzić). Plus lokalizacja, koszt całkowity jak przekroczy 450k, to jest nie opłacalny. Pytanie czy 200k starczy na taki remont. Jak sprawdzić stan ścian pod kątem wilgoci. Podoba mi się lokalizacja i ogólnie strop Kleina w formie odkrytych belek metalowych bardzo mi się podoba. No i dom przedwojenny z duszą.

 

Możecie coś doradzić, może kogoś z Wielkopolski kto jest w stanie ocenić koszty takiego remontu i stan domu.

 

natash zerknij sobie do mnie i popatrz z czym wiąże się remont domu ze stropem Kleina. Dodam, że o moim stropie pisał murator na łamach swojej gazety, zresztą o przebudowie też...

Jak sobie wyobrażasz odkryte belki...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*

pytanie podstawowe ile masz zamiar za ten dom dać , jeśli bardzo tanio to warto ale jak ma kosztować średnio sporo to bym sie zastanawiał

na Opolszczyżnie można dostać dom w dobrym stanie poniżej 100 tys a u ciebie tego nie wiem , ja w zeszłym roku kupiłem poniemiecki poniżej 100 tys mury z klinkieru z pustką powietrzną w środku , dom bardzo suchy na fundamencie i tym stropie co ty miałbyś mieć , a za 200 patyków zrobisz pałac pod warunkiem że większość zrobisz sam i nie bedziesz brał partackich firm tak jak ja miałem do okien , qurwiarze takie że do dziś blużnię ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...