Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z PW - jaki wkład


djtommy

Recommended Posts

Siedze na tym forum od kilku dni i czytam wasze posty i powiem ze sie troche doszkolilam ale wciaz nie odnalazlam odpowiedzi na pytanie ktore mnie nurtuje a wiec jakiego producenta kominek wybrac z plaszczem wodnym o dosyc duzej mocy do ogrzania domu i wody dom ponad 200m3 salon nie duzy wiec tez chodzi o to zeby sie nie ugotowac obecnie mamy kominek otwarty z plaszczem wodnym i dziala poprawnie ale chcielibysmy ograniczyc troche kurzenie i wiem ze kominek zamkniety zwieksza mozliwosci grzewcze bo cieplo tak nie ucieka przodem nie szukam niczego zdziwaczalego zwykla prosta szyba nie wiem jak jakies jeszcze dane potrzeba to pisac z gory dziekuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MD no tak mamy podam wiecej szczegolow dlaczego itd pozniej bo jak teraz napisze to rozdmucham konwersacje a mi bardzo zalezy zeby poznac opinie o producentach i co warto kupic pierwsze wpadly mi kratki bo mam latwosc w dostepie ale po poczytaniu troche tutaj zrezygnowalam noi teraz nie mam pojecia co warto rozwazyc napisze wiecej o moim systemie ale prosze dajcie jakies nazwy producentow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wkładów to jeszcze interesują mnie robiren aqua term 14kw, kratki Lucy 12kw. Czy ktoś użytkuje lub może się wypowiedzieć na temat w/w wkładów?

Dzięki

 

Mogę się wypowiedzieć na temat wkładów Robiren wodnych - rewelacja. Przede wszystkim czysta szyba.

Koniecznie w zestawie z optymalizatorem spalania. Powiem tak, że jeśli chodzi o czystą szybę to nie widziałam w tym przedziale cenowym lepszych wkładów.

Jedyny mankament to ich dostępność - trzeba zaczekać na swój egzemplarz.

Ja mam dwa wkłady Robirena - wodniaka i palenisko zduńskie w ciepłej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć na temat wkładów Robiren wodnych - rewelacja. Przede wszystkim czysta szyba.

Koniecznie w zestawie z optymalizatorem spalania. Powiem tak, że jeśli chodzi o czystą szybę to nie widziałam w tym przedziale cenowym lepszych wkładów.

Jedyny mankament to ich dostępność - trzeba zaczekać na swój egzemplarz.

Ja mam dwa wkłady Robirena - wodniaka i palenisko zduńskie w ciepłej obudowie.

Abstrachując od firmy Robiren (producent to mój kumpel :) ). Twierdzisz, że nie widziałaś lepszych wkładów. Skąd więc czerpiesz wiedzę porównawczą na temat jakości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem również na etapie szukania kominka i ostatnio wpadła mi oferta lava-może coś sobie wypatrzysz. Nie wiem co to za kominki-widziałem tylko w sklepie i wydaje się być porządny ale to mój pierwszy kominek więc nie mogę nic polecić.

 

O ile się nie mylę, firma LAVA kontynuuje tradycje CTM a . To było jedno z pierwszych dobrych palenisk wodnych dostępnych w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę w takim razie przekazać wyrazy uznania koledze.

Porównuję wkłady na podstawie własnych doświadczeń (zresztą, nie śmiałabym nawet wypowiadać się porównując na papierze), wkłady które widziałam przed wyborem mojego aktualnego wodniaka Robirena to no-name marketowe, Kratki, KFD, Arysto, Lechma, Unico i Hajduk - te uznałam za tę półkę cenową. I wybrałam Robiren, nie da się ukryć, że opierając się też na opiniach znajomych. Pierwszych czterech za darmo bym nie wzięła - bo widziałam co przeżywali ich użytkownicy. Pozostałe to raczej kwestia gustu. Mi nie odpowiadały. Ceny droższych producentów niestety nie przekonowały mnie co do różnic.

Spojrzałam też na Lavę - ale jeśli ktoś twierdzi, że to ma długo pracować to chyba nigdy nie palił w kominku i nie zaglądał od środka w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę w takim razie przekazać wyrazy uznania koledze.

Porównuję wkłady na podstawie własnych doświadczeń (zresztą, nie śmiałabym nawet wypowiadać się porównując na papierze), wkłady które widziałam przed wyborem mojego aktualnego wodniaka Robirena to no-name marketowe, Kratki, KFD, Arysto, Lechma, Unico i Hajduk - te uznałam za tę półkę cenową. I wybrałam Robiren, nie da się ukryć, że opierając się też na opiniach znajomych. Pierwszych czterech za darmo bym nie wzięła - bo widziałam co przeżywali ich użytkownicy. Pozostałe to raczej kwestia gustu. Mi nie odpowiadały. Ceny droższych producentów niestety nie przekonowały mnie co do różnic.

Spojrzałam też na Lavę - ale jeśli ktoś twierdzi, że to ma długo pracować to chyba nigdy nie palił w kominku i nie zaglądał od środka w górę.

No to podziwiam...Ja jednym spojrzeniem nie potrafię ocenić wkładu czy paleniska wodnego...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję wkłady na podstawie własnych doświadczeń (zresztą, nie śmiałabym nawet wypowiadać się porównując na papierze), wkłady które widziałam przed wyborem mojego aktualnego wodniaka Robirena to no-name marketowe, Kratki, KFD, Arysto, Lechma, Unico i Hajduk - te uznałam za tę półkę cenową. I wybrałam Robiren, nie da się ukryć, że opierając się też na opiniach znajomych. Pierwszych czterech za darmo bym nie wzięła - bo widziałam co przeżywali ich użytkownicy. Pozostałe to raczej kwestia gustu. Mi nie odpowiadały. Ceny droższych producentów niestety nie przekonowały mnie co do różnic.

Spojrzałam też na Lavę - ale jeśli ktoś twierdzi, że to ma długo pracować to chyba nigdy nie palił w kominku i nie zaglądał od środka w górę.

 

Dopytam; co dokładnie było kryterium twojego wyboru ?

Patrzenie na stojący w sklepie wkład, też jest jakimś sposobem, ale jak życie pokazuje, nie najistotniejszym. Tak właśnie kupiłem Blankę. Co przeżywam w związku z tym ? :)

Co dokładnie przeżywają ci, którzy kupili pierwsze cztery z wymienionych wyżej wkładów, a których za darmo byś nie chciała? Dokładnie.

Co przeżywają nabywcy np. Lechmy, wkładów, które wykraczają poza te, z grupy za darmo niechcianych ?

Tak szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje, osobiste całkowicie subiektywne oceny.

Co do trzech ostatnich, nie słyszałam o problemach - natomiast przy wybieraniu w sklepach albo była to kwestia estetyczna albo kwestia znacznych różnic finansowych przy lepszym wyposażeniu (podwójna szyba, dobre wyłożenie) lub brak takich opcji.

Co do czterech pierwszych to po kolei, bo akurat stwierdzone u znajomych:

1. Market -najtańsze, szyba zawsze brudna, jakieś świsty i gwizdy i powietrze brane z pomieszczenia - porażka, jednemu jakiś deflektor zleciał i nie dało się dokupić, drugi coś pękło i to samo - nie naprawialne.

2. Kratki - zawsze brudna szyba, po prostu masakra - jeden znajomy bardzo zadowolony z samej idei kominka - po każdym paleniu mył szybę i ustawiał opał na następne - to było w pierwszym roku użytkowania, w drugim - już nie wiadomo kiedy się pali, w ogóle nie czyści tylko czasem żyletką zedrze, żeby patrzeć czy jeszcze coś się tli, rozbierali mu obudowę bo spaliny uciekały do pomieszczenia, innemu znajomemu jeszcze zanim zabudował dwa razy przyjeżdżał serwis i całą górę odkręcał i uszczelniał od nowa, ten to nigdy szyby nie czyścił bo stwierdził, że po co.

3. KFD - szyba brudziła się w kornerze zawsze po pół godzinie palenia, było ledwo widać co jest w środku, zero jakiejkolwiek kontroli nad spalaniem.

4. Arysto - tu trochę lepiej z szybą, ale spalanie strasznie szybkie bez żadnej regulacji, serwis stwierdził, że coś się odspawało w regulacji, a kiedy się urwała klamka to się okazało, że była przyklejona i trzeba było nawiercać i gwintować drzwiczki żeby wstawić nową.

Wszyscy ci znajomi, albo przestali palić w kominku albo wymienili je na porządne wkłady.

Za każdym razem się dziwiłam, że może być tyle problemów z kominkiem. Pewnie to kwestia ceny - bo te cztery były wyraźnie jedne z najtańszych. Najgorsze dla mnie było to, że trzeba było w sprawie napraw rozbierać obudowy, a niektóre naprawy kończyły się tylko stwierdzeniem, że trzeba palić tylko suchym drewnem. Szkoda, że w salonach nie wywiesza się takiej informacji - albo nakleja nalepki na szybę - jeśli nie masz drewna 3 lata suszonego - szyba będzie zawsze brudna. Jakoś w tych droższych wkładach się da utrzymać czystą szybę.

Edytowane przez anetabo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetabo - po Twoich wpisach na temat czystej szyby wielu forumowiczów będzie Ci zazdrościć a niektórzy w kompleksy mogą wpaść, że masz taki wspaniały kominek. Piękny widok ognia, czysta szyba, zero roboty - czyli miodzio.

Ale pamiętaj, że nie ma nic za darmo i zapewne sama nie masz pojęcia jakim kosztem jest ta czysta szyba utrzymywana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetabo - po Twoich wpisach na temat czystej szyby wielu forumowiczów będzie Ci zazdrościć a niektórzy w kompleksy mogą wpaść, że masz taki wspaniały kominek. Piękny widok ognia, czysta szyba, zero roboty - czyli miodzio.

 

Jak pisałam to moje bardzo subiektywne odczucie pobudzone odwiedzinami u znajomych i rozpoczęciem sezonu w tym roku.

Pod pojęciem czystej szyby - ukrywam brak efektów z tych najgorszych przykładów wkładów. Oczywiste, że płomienie posmyrają szkło tu i tam, ale bez jaj. Żeby ognia nie widzieć po dwóch dniach palenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...