Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek KWLINE E 1000 3D - szukam opinii


malesiak

Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o informacje czy ktoś użytkuje kominek KWLINE.

Przypadł mi do gustu model E1000 3D i chciałbym usłyszeć jakieś opinie od użytkowników.

http://www.kwline.pl/kwline-e1000g3d.html

 

Jak wygląda brudzenie się szyb (niby jest system nawiewu powietrza pomiędzy palenisko a szybę, ale znając życie działa słabo....)

Czy przy tym kominku 3-stronnym czyszczenie szyby przedniej jest łatwe / trudne - otwierają się tylko szyby boczne....

Chętnie usłyszę wszelkie praktyczne spostrzeżenia od użytkowników.

 

Jak ten kominek współpracuje z DGP ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

zastanawiałem się jakiś czas temu nad KW LINE ale wkład który chcieliśmy kosztowal 16 tys.

znalazłem w zamian małego lokalnego producenta który bardzo zbliżony wkład sprzedal mi za 6tys.

rozmawiałem na jego temat z przedstawicielem KW LINE i jako ze nie był w stanie mi przedstawić czym goruje KW LINE nad ADBAREM to wzialem ADBARA (bez gilotyny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Wracając do tematu:

Jestem użytkownikiem KWLINE E1000 3D. Po około roku od wprowadzenia mam następujące uwagi, może komuś się przydadzą.

1. Kominek robi bardzo dobre wizualne wrażenie, jest duży, stanowi fajny centralny punkt w salonie.

2. Gilotyna działa bez zarzutu, pozwala używać kominka jako "otwarty" na czym mi zależało.

3. Jeśli chodzi o detale - w szybie na łączeniach tych trzech szyb występują szczeliny - moim zdaniem nie powinno ich być, niestety należy stwierdzić że kominek nie jest wykonany idealnie. Serwis przy okazji wizyty stwierdził że nic z tym nie może zrobić i tak to ma być. Efekt jest taki, że jeśli jest podciśnienie w domu (bo np uruchomię okap który pracuje znacznie bardziej niż wentylacja mechaniczna na maxa) to zdażyło mi się ze 2 razy zaciągnięcie dymu na salon.

Jest to moim zdaniem duży mankament, nad którym producent/dostawca powinien popracować.

4. Po roku pękł ruszt - który nie podlega gwarancji - muszę sobie zamówić nowy np na allegro - dodatkowy wydatek pewnie rzędu 70-100 zł.

5. Zacina się czasami wajcha regulująca dopływ powietrza do kominka - tak jakby przepustnica się zacinała - ale tego serwis też nie umiał niestety poprawić.

6. Brakuje w tym kominku (jeśli powinno być to w kominku instalowane) szybera, którym można by było odciąć ucieczkę powietrza w komin w czasie kiedy kominek jest nieużywany - moim zdaniem odcięcie dolotu powietrza nie załatwia sprawy, ciepło przez nieszczelności chociażby szyby (szpary) jest wyciągane z salonu przez komin......

7. Pomimo nawiewu powietrza na szyby - brudzą się i to dość mocno, a czyszczenie metrowej szyby frontowej nie jest najwygodniejsze, aczkolwiek możliwe - na szczęście mam długie ręce.....

 

Podsumowując - z wizualnej części jestem zadowolony, nad techniką należałoby jeszcze popracować, a z pewnością usługi serwisowe winny być na wyższym i sprawniejszym poziomie. Za te pieniądze spodziewałem się czegoś znacznie lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...