Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki używany samochód dostawczy na budowę ?


Adaxis

Recommended Posts

Witam, jestem przed budową i chcę zakupić jakiś dostawczak/kombi na drobnicę do budowy domu - cena ok. 5-7 tys zł.

Na początku wchodził w grę VW Transporter, ale obecnie jesteśmy za mniejszym kombiakiem i stąd prośba o pomoc w celu wyboru pomiędzy:

1. VW Caddy II diesel 1.9

2. Peugeot Partner np. 1.6 HDI

 

Ew. co proponujecie do awaryjnego przewozu desek, płyt i innej drobnicy przygotowawczej do budowy. Wg mnie najlepszy byłby z otwieranym z tyłu drzwiami, wtedy widlakiem można coś wsunąć -stąd też wybór tych 2 powyżej. Z góry dziękuję za opinie/propozycje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*

chyba jedynie jakiś ford tranzit bo nie ma tak wariackich cen jak vw , kupić taki aby rok polatał i dalej do żyda lub na złom , zarobi na siebie na pewno

 

lub jakiegoś kombika typu audi 80 z hakiem i przyczepka a po skończeniu budowy jeszcze dobrze sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J/w w poście #3, ile razy będzie trzeba dowieźć "awaryjnie parę desek" - o ile w ogóle będzie trzeba, to taniej taksówką te parę razy przywieźć...

 

A tak naprawdę to pewnie przyda się przy wykończeniu - farba, pędzle, kołki rozporowe czy coś takiego do tego starczy kombi. Na poprzednich etapach to raczej trzeba przywieźć tony masy i długie metry długości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! OK, sprawdzę jeszcze Forda Tranzita, ale go wstępnie odrzuciłem ze względu na osobówkę i pojemność silnika -opłaty... :) -wolałbym coś <2.0 A co z VW Transporter T4?

 

Jest jeszcze wersja dorobienie haka do osobówki i zakupu przyczepki. Przyczepka chyba na wartości tak nie traci...

Macie doświadczenia techniczno-prawne z hakiem i przyczepką? -dużo załatwień i ile to kosztuje?

Edytowane przez Adaxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie pojęcia.

Mam Fabie (hatchback).

Wchodzą do niej na długość listwy 2,5 m - wszystkie narożniki, kątowniki, przypodłogowe.

250 kg cementu do bagażnika bez składania siedzeń wchodzi bez problemu.

Jak się złoży siedzenia to np. 6-7 worków po 120 l ze śmieciami można wywieźć.

Farb, kołków, srołków - do oporu.

A później wymyje, wysprzątam i "do kościoła" jade.

 

A wy chcecie Tranzita kupować? Do czego? Zbrojenia i desek i tak nie przywiezie, bo za krótki. To do czego?

Spierxxxli się coś, trzeba będzie wydać 2-3 tyś. na naprawę i tyle będzie pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...