Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Technologia wykonywania robót budowlanych - test zamknięty (10 pytań)


Hasał

Recommended Posts

Witam, przychodzę z prośbą o wypełnienie dla mnie testu zamkniętego, to bardzo PILNE i zależy mi na tym jakby ktoś mógł go jeszcze dzisiaj wypełnić, pozdrawiam serdecznie. :bye:

 

1. Ilości składników zaprawy cementowo-wapiennej określono proporcją 1:1:6. Oznacza to, że do przygotowania tej zaprawy należy użyć:

A. sześć razy więcej wody niż wapna

B. jednakowej ilości cementu i wapna

C. sześć razy mniej cementu niż wapna

D. jednakowej ilości cementu i kruszywa

 

2. Do murowania zewnętrznych ścian piwnicy budynku mieszkalnego należy zastosować cegłę:

A. kratówkę

B. dziurawkę

C. wapienno-piaskową

D. ceramiczną bez otworów

 

3. Pionowość ściany sprawdzić można przy pomocy pionu i:

A. kątownika

B. sznura murarskiego

C. poziomicy wężowej

D. poziomicy murarskiej

 

4. Warstwa wozówkowa zakończenia muru w wiązaniu pospolitym. W zakończeniu warsty główkowej należy zastosować:

A. 4 dziewiątki

B. 2 cegły całkowite

C. 2 dziewiątki i 1 połówkę cegły

D. 4 dziewiątki i 1 cegłę całkowitą

 

5. Podczas przecinania cegły młotkiem murarskim murarz musi posiadać ubranie robocze, rękawice ochronne oraz:

A. buty gumowe

B. okulary ochronne

C. ochronniki słuchu

D. maskę przeciwpyłową

 

6. 25x12(?)x14(?)cm - jakiej cegły to wymiary? Jej podstawa to takie przecinające się iksy (XX)

A. pełną

B. kratówkę

C. dziurawkę

D. modularną szczelinową

 

7. Grubość ściany pokazanej na rysunku obok wynosi (tu nie mam niestety rysunku, ale może tylko 1 długość będzie pasować do ogólnych grubości ścian)

A. 37 cm

B. 38 cm

C. 49 cm

D 51 cm

 

8. Aby zachować zasady wiązania pospolitego, spoiny pionowe poprzeczne w kolejnej warstwie należy przesunąć (?) spoin pionowych poprzecznych warstwy wcześniej ułożonej przynajmniej o:

A. 1/4 cegły

B. 1/2 cegły

C. 1 cegłę

D. 1,5 cegły

 

9. Stosując sposób murowania na wycisk murarz zgarnia zaprawę:

A. cegłą w spoinę podłużną

B. kielnią w spoinę podłużną

C. cegłą w spoinę poprzeczną

D. tej odpowiedzi nie mam, jak nie pasują te 3 powyższe to proszę napisać odp. D

 

10. Proporcje objętościowe składników zaprawy cementowo-wapiennej wynoszą 1:2:10. Do spo(?)tutaj ucięło(?) zastosowano 20dm3 cementu, 40 dm3 wapna hydratyzowanego oraz:

A. 20 dm3 piasku

B. 40 dm3 piasku

C. 200 dm3 piasku

D.400 dm3 piasku

 

 

Jak chciałbyś mi naprawdę pomóc to mógłbyś mi jeszcze zrobić 6 zadań otwartych, za co naprawdę serdecznie bym podziękował.

1. Omów zasady układania elementów w murze.

2. Co to jest spoina, wymień rodzaje spoin.

3. Opisz sposób murowania na (?) z nakładaniem zaprawy na powierzchnię boczną ce(?)

4. Narysuj lico muru w wiązaniu kowadełkowym.

5. Narysuj warstwy muru w wiązaniu pospolitym, grubość muru 2 cegły.

6. Narysuj lico muru w wiązaniu krzyżykowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...