Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki rekuperator Thessla Green Air Pack 400 czy Brink Excellent 400 ?


Recommended Posts

Witam,

 

Mam propozycję montażu rekuperatora Thessla Green Air Pack 400 oraz Brink Excellent 400 w tej samej cenie. Czytałem sporo nt. obu urządzeń i nadal nie wiem na który się zdecydować. Zależy mi głównie na jak najniższych kosztach eksploatacji, czyli zużycie energii przez wentylatory oraz nagrzewnicę wstępną, kosztów filtrów etc. Filtry na pewno będą tańsze w Thessli, ale z zużyciem energii chyba na odwrót. Proszę o sugestię które urządzenie wybrać biorąc pod uwagę w/w wytyczne. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Piwnicę podłączyłem razem. Testuję różne możliwości. Np. dzisiaj mam 3 nawiewy na parter i 2 na piwnicę. Miałem też 1 na piwnicę i resztę na część ogrzewaną. Temperatury nawiewu i wywiewu są proporcjonalne do ilości otwartych rur.

Zatem podłączając piwnicę razem będziesz miał np. 2 stopnie mniej na nawiewie. Moim zdaniem to nieodczuwalne, bo u mnie nawiewy nie dmuchają na ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że jest. Zrobiłem sobie na piwnicę 2 nawiewy i wywiewy, na parter 4 a na piętro też 4. Do tego mam jeszcze 2 rezerwowe króćce w skrzynkach rozdzielczych na ewentualne modyfikacje.

Teraz mam podłączony tylko parter i piwnicę. I na parterze mam dopiero 3 nawiewy. W piwnicy mam 1 lub 2. Zatem mam możliwość puszczać na piwnicę 20 lub 25% całości. I tak się tym bawię. Jest też możliwość przykręcania anemostatów, ale nie lubię szumów. W piwnicy przykręcanie anemostatów będzie dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...